11
A, Gruo
11 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Šioms merginoms negalia netrukdo savarankiškai ir aktyviai gyventi.

Integracijos keliu

Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga parodų centre „Litexpo“ Techninės pagalbos neįgaliesiems centras (TPNC) jau antrą kartą surengė parodą „Savarankiškumas ir gyvenimo kokybė kiekvienam“, kurioje pristatė naujas techninės pagalbos priemones, pakvietė diskutuoti apie savarankiško gyvenimo galimybes. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento vadovas Jonas Bartlingas nevyriausybinių organizacijų atstovus tikino, kad stengiamasi kuo anksčiau skirti lėšas projektams įgyvendinti.

Integracijos keliu

Vilniaus miesto savivaldybė nevyriausybines organizacijas pasikvietė pasikalbėti apie socialinių paslaugų projektus, išklausyti jų poreikius. Miesto valdžia patikino darysianti viską, kad paslaugas būtų galima pradėti teikti nuo metų pradžios. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilkaviškyje vykusi socialinė akcija „Aš ir Tu – tai Mes“ sulaukė didelio susidomėjimo.

Tolerancijos link

Socialinė akcija „Aš ir Tu – tai Mes!“ pamažu tampa neatskiriama Tarptautinės neįgaliųjų dienos paminėjimo dalimi. Prie trečią kartą vykusio renginio šiemet prisijungė beveik 30 šalies miestų ir miestelių bendruomenės. Šiemet akcija netgi peržengė Lietuvos ribas – ją surengė ir vieno Vokietijos universiteto studentai. Dvejus metus akciją globojęs Prezidentas Valdas Adamkus tapo nuolatiniu jos globėju. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Baigiamajame „Vilties paukštės“ koncerte padėkota visiems atrankiniuose turuose nugalėjusių ansamblių vadovams.

Tolerancijos link

„Vilties paukštė“ – ne vienus metus Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) puoselėjamas meno kolektyvų festivalis-konkursas ir šiemet drauge pasimėgauti muzika sukvietė apie 60 ansamblių. Muzikai ir dainai neabejingi kolektyvai prisistatė Rietave, Utenoje, Šalčininkuose, Biržuose, Kauno rajone, Kelmėje vykusiuose regioniniuose turuose. Geriausiai atrankiniuose koncertuose pasirodžiusieji tik­rą muzikos fiestą surengė Prienuose. Trims patiems dainingiausiems – Šeduvos, Alytaus ir Varėnos neįgaliųjų draugijų ansambliams įteiktos LND įsteigtos simbolinės „Vilties paukštės“ skulptūrėlės. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ir Lietuvos neįgaliųjų forumas pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo rinkimų srityje.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

VšĮ „Bendrystės galia“ vadovė Dalia Kuliešienė.

Aktualijos

Šventę pradėjo Kužių moterų ansamblis „Ringuva“.

Bendruomenių veikla

„Bičiulystei“ laiškelį atsiuntusi Kristina Lučinskaitė papasakojo apie Kužių (Šiaulių r.) neįgaliųjų veiklą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Edukacinė išvyka baigėsi koncertu.

Bendruomenių veikla

Telšių rajono neįgaliųjų draugijos nariai dalijasi įdomios išvykos įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Visada smagu bent trumpam pasijusti turistais.

Aplinka visiems

Po visą pasaulį keliaujantys neįgalieji jau nieko nestebina. Netgi rateliais judančių žmonių galima sutikti ne vien besigrožinčių įvairių šalių senamiesčiais, bet ir besižvalgančių po kalnus, keliaujančių po egzotiškus kraštus. O ar daug kelionių magijos paviliotų turistų sutinkame Lietuvoje? Ar esame pasiruošę juos priimti, parodyti gražiausius savo šalies kampelius? Ar galime laisvai keliauti patys, mėgautis visiems prieinamo turizmo galimybėmis? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ kartu su policijos pareigūnais tikrino, kas stato automobilius neįgaliųjų vietose.

Aplinka visiems

Užimta neįgaliajam skirta vieta greta prekybos centrų, gydymo ar kitų įstaigų – tai kliūtis, kuri trukdo judėjimo negalią turintiems žmonėms būti savarankiškiems. Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ nariai šios prob­lemos ėmėsi iš esmės. Vasarą surengta akcija sostinėje, spalio 12-ąją asociacijos nariai bei jų draugai rinkosi Kaune. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Lėtinti demencijos procesus padeda įvairios kompiuterinės programos.

IT – nauji horizontai

Techninės pagalbos priemonės jau seniai nėra suprantamos vien tik kaip judėjimą palengvinančios lazdelės ar vaikštynės. Vis dažniau pasitelkiamos technologijos. Viena iš tokių priemonių – pažintinių funkcijų testavimo ir lavinimo programa, kuri gali padėti žmonėms po insulto, demencijų ir kitais atvejais greičiau atsistatyti, atkurti prarastus gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

IT – nauji horizontai

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Dailininkė Rasa Staniūnienė su tėvais savo paveikslų parodoje.

Kaip aš pažinau negalią

Žinomas teatro, kino ir televizijos aktorius, Džiugas Siaurusaitis, kalbėdamas apie savo seserį dailininkę Rasą Staniūnienę, neskuba minėti jos negalios, bet didžiuodamasis pasakoja apie sesers kūrybą, džiaugiasi kiekviena jos darbų paroda. Pažinęs negalią iš arti aktorius sakosi supratęs, kokios beribės žmogaus galimybės ir ką galima pasiekti didžiulėmis valios pastangomis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ramunė Kudzmanaitė.

Kaip aš pažinau negalią

Kino ir teatro režisierė Ramunė Kudzmanaitė, kurdama dokumentinį filmą apie proto ir fizinę negalią turinčius mažuosius, artimai juos pažino ir sako atradusi ypatingus vaikus. Susitikimai su jais lėmė režisierės tolesnę kūrybą, santykius su žmonėmis, o filmas „Ketursparnė“, rodytas daugelyje Europoje vykusių kino festivalių, gavo nemažai apdovanojimų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ritos Mockeliūnienės nuotr.

Kūryba

Ritos Mockeliūnienės nuotr.

Kūryba

Iš „Bičiulystės“ bičiulių  kūrybos

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Po gimtinės dangum“

Nuotraukų galerija