18
K, Bal
11 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Kvilingo technika sukurti velykaičiai – originali šventinio stalo puošmena.

Integracijos keliu

Birštono neįgaliųjų draugijos rankdarbių parduotuvės virtinoje žvilgsnį traukia neįprasti margučiai – juos puošia į įvairiaspalvius ornamentus sudėlioti mažučiai popieriaus ritinėliai. Kvilingo technika velykines dekoracijas birštoniškiai kuria jau ketverius metus ir jų paklausa vis auga. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Spalvų orkestras“.

Integracijos keliu

Mokslininkai teigia, kad muzika turi didelės įtakos žmogaus emocijoms, intelektui, net ir fizinei sveikatai.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Halina Bovševič (centre) keksiukais dekoravo milžinišką kiaušinį.

Tolerancijos link

Vilnietė Halina Bovševič sėk­mingai vadovauja kulinarijos studijai Vilniaus miesto centre. O prieš keletą metų atrodė, kad darbinė karjera baigta. Ji džiaugiasi, kad darbo vietą sau susikūrė pati, o tam paskatino profesinės reabilitacijos programa. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Keliaujantys neįgalieji dažnai iš kuprinių nė neišsitraukia savo pažymėjimų.

Tolerancijos link

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) jau daugiau kaip tris mėnesius išduoda naujo pavyzdžio neįgaliojo pažymėjimus. Esminis jų skirtumas nuo ankstesniųjų – pažymėjimas išverstas į anglų kalbą. To neįgalieji, ypač mėgstantys keliauti, labai laukė, mat daugelyje šalių lietuviškas pažymėjimas neužtikrino galimybės pasinaudoti lengvatomis. 

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Ritos Mockeliūnienės nuotr.

Aktualijos

Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkės Jelenos Ivančenko sveikinimas

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos nariai apsilankė Fotografijos muziejuje Šiauliuose.

Bendruomenių veikla

Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos narė Dalia Hokušienė dalijasi didelį įspūdį palikusios kelionės įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Į Kelmės rajono neįgaliųjų draugijos ataskaitinę konferenciją susirinko visas būrys organizacijos narių.

Bendruomenių veikla

Kelmės rajono neįgaliųjų draugijos narė Bronislava Žilėnienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi ataskaitinės konferencijos įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis susitiko su asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentu Ričardu Dubicku.

Aplinka visiems

Nepritaikyta miestų ir miestelių infrastruktūra, neprieinamas viešasis transportas – tai kliūtys, kurios trukdo skirtingas negalias turintiems žmonėms gyventi savarankiškai. Situacija pamažu keičiasi į gera, bet problemų vis dar apstu. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Marijampolietė Aldona Maknauskienė prie jos balkono įrengtu keltuvu naudotis negali.

Aplinka visiems

25 miestų bei rajonų savivaldybių būsto pritaikymo komisijose dalyvauja LND deleguoti atstovai – draugijų pirmininkai. Būstų pritaikymais jie rūpinasi nuo savivaldybėms prašymus pateikusių neįgaliųjų poreikio vertinimo iki atliktų darbų priėmimo. LND paskirta UAB „Valskaita“ direktorė auditorė Valerija Šimkienė apsilankė Kėdainių, Jonavos, Marijampolės bei Palangos savivaldybėse ir patikrino, ar 34 negalią turintiems asmenims būstai pritaikyti tinkamai.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lėtinti demencijos procesus padeda įvairios kompiuterinės programos.

IT – nauji horizontai

Techninės pagalbos priemonės jau seniai nėra suprantamos vien tik kaip judėjimą palengvinančios lazdelės ar vaikštynės. Vis dažniau pasitelkiamos technologijos. Viena iš tokių priemonių – pažintinių funkcijų testavimo ir lavinimo programa, kuri gali padėti žmonėms po insulto, demencijų ir kitais atvejais greičiau atsistatyti, atkurti prarastus gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

IT – nauji horizontai

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ieva Augaitytė.

Kaip aš pažinau negalią

Eglė Ganda Bogdanienė, Vilniaus dailės akademijos prorektorė studijoms, profesorė tekstilininkė, prisipažįsta, kad dirbdama su klausos negalią turinčiomis studentėmis ne tik patyrė nemenką iššūkį, bet ir pati mokėsi iš jų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Edita Mildažytė.

Kaip aš pažinau negalią

Edita Mildažytė – žurnalistė, publicistė, TV laidų vedėja, prodiuserė, visuomenės veikėja. Pasak jos, nors nėra medikė, bet apie Parkinsono ligą ir apie tai, kaip progresuodama ji pakeičia žmogų, žino labai daug. Šia liga sirgo Editos tėvas Vytautas Mildažis, Kauno medicinos universiteto docentas, dėstytojas, vienas iš Lietuvos Parkinsono draugijos įkūrėjų ir pirmasis jos pirmininkas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Neįgaliųjų savarankiškumas – (ne)įveikiamas iššūkis?“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Buvau į Lietuvą išėjęs...“

Nuotraukų galerija