20
P, Lie
9 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Socialinės apsaugos ir darbo ministro vyriausioji patarėja neįgaliųjų klausimais Eglė Čaplikienė.

Integracijos keliu

Neįgalieji jau kurį laiką priekaištavo teisės aktų rengėjams dėl diskriminacinių nuostatų juose. Viena jų – nedarbingo asmens sąvoka, kita – pensinio amžiaus asmenims mokama perpus mažesnė tikslinė priežiūros (pagalbos) kompensacija. Seimui pritarus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pateiktiems įstatymų pakeitimams ir papildymams, diskriminacinių pagrindų juose neliko, o numatytos išmokos tapo socialiai teisingesnės.  

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Stovykloje apsilankė parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius.

Integracijos keliu

Lietuvos neįgaliųjų draugija būrelį paauglių pakvietė į stovyklą „Gamtos draugai“. Į Šventąją susirinkę vaikai ir jaunuoliai savaitę praleido gerdami gaivų pajūrio orą ir įspūdžius. Iš stovyklos daugelis išvyko sustiprėję, išdrąsėję, labiau pasitikintys savimi.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos folkloro ansamblis „Gija“ Dainų šventėje dalyvavo jau ketvirtą kartą.

Tolerancijos link

Šimtmečio Dainų šventė „Vardan tos...“ suvienijo visame pasaulyje gyvenančius lietuvius. Šventinę savaitę po Vilnių pasklido daugiau kaip 36 tūkst. tautiniais drabužiais pasipuošusių dainininkų, šokėjų, muzikantų. Tokį pasididžiavimą gimtuoju kraštu, jo tradicijomis tik per tokias šventes ir tegalime pajusti – ne be reikalo Estijos, Latvijos ir Lietuvos Dainų švenčių tradiciją UNESCO paskelbė žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru. Į šimtmečio Dainų šventę gražiai įsiliejo ir neįgaliųjų kolektyvai. Daugiausiai jų pasirodė Folkloro dienos prog­ramoje.

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Europos Parlamente Strasbūre priimami visoms ES valstybėms narėms svarbūs sprendimai. Europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.

Tolerancijos link

Jau 14 metų Lietuva – lygiateisė Europos Sąjungos (ES) narė. Artėja į pabaigą ir trečioji mūsų šaliai atstovaujančių Europos Parlamento (EP) narių kadencija. 28 Europos valstybėms atstovauja 751 euoroparlamentaras. Strasbūre priimtos direktyvos tampa visose ES šalyse narėse galiojančiais teisės aktais, kurių jos privalo laikytis. Lietuvai EP atstovauja 11 šalyje išrinktų delegatų. Antrą kadenciją čia dirbanti Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijai priklausanti Vilija Blinkevičiūtė – Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė, Užimtumo ir socia­linių reikalų komiteto narė. Socialiniai reikalai buvo ir yra prioritetinė jos domėjimosi sritis.  

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seimas priėmė Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta nustatyti ortopedijos techninių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarką. Už naujas nuostatas balsavo 80 Seimo narių, prieš – 2, susilaikė 8 parlamentarai.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Akmenės neįgalieji aplankė vaizdingas Molėtų apylinkes.

Bendruomenių veikla

Akmenės rajono neįgaliųjų draugijos tarybos narė Albina Balodienė „Bičiulystės“ skaitytojus informuoja apie įdomią išvyką.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Draugijos nariai atsisveikino su ilgamečiu darbuotoju.

Bendruomenių veikla

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos atsiųstame laiškelyje skaitome apie atsisveikinimą su kolega.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų maratono dalyviai nuvažiavo daugiau kaip 150 kilometrų.

Aplinka visiems

Jau 14 kartą negalią turintys žmonės keliavo po Lietuvą neįgaliųjų vežimėliais, varomais specialiais priedais – varytuvais. Šių metų maratonas „Nugalėk save“ buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, taip pat norėta atkreipti dėmesį į aplinkos prieinamumą. Žygis prasidėjo nuo Pagramančio regio­ninio parko lankytojų centro direkcijos, jo maršrutas ėjo pro Tauragę, Rambyno regioninį parką ir baigėsi Šilalės rajono savivaldybės aikštėje. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Interneto prieinamumo klausimai buvo svarstomi ir Vilniuje vykusioje Europos neįgaliųjų forumo konferencijoje.

Aplinka visiems

Rugsėjo 23 dieną įsigalios direktyva dėl viešojo sektoriaus institucijų interneto svetainių ir mobiliųjų programų prieinamumo, pagal kurią per artimiausius 2 metus turės būti pritaikytos visos viešojo sektoriaus interneto svetainės. Neįgaliųjų organizacijos susirūpino, ar bus tinkamai pasiruošta direktyvos įgyvendinimui.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

VGTU Biomechanikos katedros vedėjas Julius Griškevičius Medicininės ir reabilitacinės technikos laboratorijoje.

IT – nauji horizontai

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakultete yra Biomechanikos inžinerijos katedra. Koks tai mokslas, kaip jis gali prisidėti prie neįgaliųjų gyvenimo pagerinimo? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mokytojas Valdas Kančauskas su savo mokiniais Vilniaus miesto savivaldybėje pristatytoje parodoje.

IT – nauji horizontai

Kelmės specialiosios mokyklos auklėtiniai Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui sumanė originalią dovaną – vektorinės tapybos darbų parodą „Aš esu“. Iš Žemaitijos į Vilnių atkeliavę ir vis naujose sostinės erdvėse eksponuojami sunkios negalios vaikų kompiuteriu tapyti paveikslai nepalieka abejingų. Unikalia technika sukurti kūriniai – puikiausias įrodymas, kaip kūryba, menas ištrina bet kokias ribas tarp žmonių, vienija, stebina ir žavi. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

B. Užkuraitytė-Statkevičienė su savo mokiniais.

Kaip aš pažinau negalią

Birutė Užkuraitytė-Statkevičienė – daugkartinė Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionė, sporto mokslininkė, pedagogė. Birutė jau daugelį metų moko plaukti negalią turinčius sportininkus. Trenerė išugdė daug puikių plaukikų, parolimpiadų prizininkų. Treniruodama savo auklėtinius Birutė pamiršta, kad jie turi negalią, ir reikalauja iš jų kaip ir iš visų kitų.

Palikite komentarą (3 Komentarai)

Dramaturgė Birutė Kapustinskaitė.

Kaip aš pažinau negalią

Savo patirtį slaugant vėžiu sergančią mamą jauna dramaturgė Birutė Kapustinskaitė išsakė pjesėje „Terapijos“, už kurią buvo įvertinta scenos Auksiniu kryžiumi. Pjesę Birutė skyrė savo mamai Nijolei Kapustinskienei, aistringai keliautojai, prieš beveik šešerius metus išėjusiai po sunkios ligos. Birutė sutiko dar kartą prisiminti tą jai labai sunkų metą ir pasidalyti savo mintimis apie onkologinėmis ligomis sergančių žmonių ir jų artimųjų potyrius.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Ritos Mockeliūnienės nuotr.

Kūryba

 Janinos Pranaitienės knygos „Gyvenimo laiškai“ pristatymas

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Iš „Bičiulystės“ bičiulių  kūrybos                                     

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Po gimtinės dangum“

Nuotraukų galerija