21
K, Vas
11 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Lietuvos neįgaliųjų draugijos teisininkės Evelinos Kelmelienės (kairėje) pristatytas tyrimas, ypač jo dalis apie aprūpinimą techninės pagalbos priemonėmis, sukėlė nemažai diskusijų.

Integracijos keliu

Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND), atlikdama dar vieną Neįgaliųjų reikalų departamento užsakytą tyrimą, apklausė tūkstantį skirtinguose šalies regionuose gyvenančių įvairią negalią turinčių respondentų – siekė išsiaiškinti, ar prieinama jų individualius specialiuosius poreikius atitinkanti pagalba, ar ji tinkama ir efektyvi. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Jūratė Ruškė.

Integracijos keliu

Aš - pilietis

Kandidatė į Klaipėdos miesto tarybą J. Ruškė savo rinkiminėje programoje pabrėžia sieksianti užtikrinti neįgaliųjų teisę į savarankišką, aktyvų gyvenimą bendruomenėje. J. Ruškė remiasi savo patirtimi, nes jau daug metų juda neįgaliojo vežimėliu. 

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Gvida Skromanienė džiaugiasi, kad įstatymo pataisos leis jai be streso rūpintis sūnumi.

Tolerancijos link

Tūkstančiai negalią turinčius vaikus prižiūrinčių mamų gali lengviau atsikvėpti – nuo kitų metų ir jos bus draudžiamos valstybės lėšomis. Seimas priėmė įstatymo pakeitimus, kurie numato, kad šiuos vaikus prižiūrintis vienas iš tėvų garantijų nepraras ir tada, jei dirbs nepilnu krūviu. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

LND pirmininkė Jelena Ivančenko Neįgaliųjų reikalų departamente pristatė tyrimo rezultatus.

Tolerancijos link

Kas antra neįgali moteris ir mergaitė teigia patirianti diskriminaciją – atskleidė Neįgaliųjų reikalų departamento užsakymu Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) atliktas tyrimas „Neįgalių moterų padėties analizė, įvertinant Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatų įgyvendinimo efektyvumą Lietuvoje“. Be to, moterys ir mergaitės jaučiasi diskriminuojamos dvigubai – ir dėl negalios, ir dėl lyties. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seimas priėmė Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymų pataisas, kuriomis siekiama savivaldybėms sudaryti daugiau galimybių pasirūpinti teisę į socialinį būstą turinčiais žmonėmis. Už  pagrindinio teisės akto pakeitimus balsavo 87 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 7 parlamentarai.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Jonavos neįgalieji patenkinti, kad gali sveikatą stiprinti baseine.

Bendruomenių veikla

„Bičiulystei“ laiškelį atsiuntęs Marius Glinskas papasakojo, kur energijos semiasi jonaviečiai.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Anykščių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Aldona Šerėnienė.

Bendruomenių veikla

Anykščių rajono savivaldybė Lietuvos Respublikos 100-mečio proga pagerbė 100 anykštėnų, juos apdovanojo šiai progai sukurtais „Šimt­mečio anykštėno“ atminimo ženklais. Kandidatus šiam įvertinimui 2018 metų pradžioje siūlė krašto bendruomenės, visuomeninės institucijos.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė, kad kviečia žmones būsto pritaikymą organizuoti savarankiškai. Pasak savivaldybės atstovų, vis sunkiau rasti darbus norinčių atlikti rangovų, todėl būsto pritaikymo darbai užsitęsia. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Visada smagu bent trumpam pasijusti turistais.

Aplinka visiems

Po visą pasaulį keliaujantys neįgalieji jau nieko nestebina. Netgi rateliais judančių žmonių galima sutikti ne vien besigrožinčių įvairių šalių senamiesčiais, bet ir besižvalgančių po kalnus, keliaujančių po egzotiškus kraštus. O ar daug kelionių magijos paviliotų turistų sutinkame Lietuvoje? Ar esame pasiruošę juos priimti, parodyti gražiausius savo šalies kampelius? Ar galime laisvai keliauti patys, mėgautis visiems prieinamo turizmo galimybėmis? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lėtinti demencijos procesus padeda įvairios kompiuterinės programos.

IT – nauji horizontai

Techninės pagalbos priemonės jau seniai nėra suprantamos vien tik kaip judėjimą palengvinančios lazdelės ar vaikštynės. Vis dažniau pasitelkiamos technologijos. Viena iš tokių priemonių – pažintinių funkcijų testavimo ir lavinimo programa, kuri gali padėti žmonėms po insulto, demencijų ir kitais atvejais greičiau atsistatyti, atkurti prarastus gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

IT – nauji horizontai

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Eglė Kulvietienė.

Kaip aš pažinau negalią

Susitinkame, ilgus metus liekame drauge, arba nutolstame, išsiskiriame, bet buvusios bendrystės šiluma, nejučia išmoktos pamokos lydi visą likusį gyvenimą.  

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumento orkestro „Trimitas“ vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis.

Kaip aš pažinau negalią

Ugnius Vaiginis, Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumento orkestro „Trimitas“ vyriausiasis dirigentas, tarp gausybės įvertinimų saugo ir šiemet gautą aukščiausią Kultūros ministerijos skiriamą apdovanojimą „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Ugnius sako, kad už jį yra dėkingas negalią turintiems žmonėms, su kuriais ne kartą drauge koncertavo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kambarys be knygų – kaip namai be langų

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kastyčio Turevičiaus nuotr.

Kūryba

Iš „Bičiulystės“ bičiulių  kūrybos

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Neįgaliųjų savarankiškumas – (ne)įveikiamas iššūkis?“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Buvau į Lietuvą išėjęs...“

Nuotraukų galerija