27
S, Gegužė
9 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

LND ataskaitinei konferencijai šiemet pasirinkta diskusijos forma.

Integracijos keliu

Į kasmetę konferenciją Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre delegatus sukvietusi Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) šįsyk nutarė praėjusių metų veiklą pristatyti netradiciškai. LND asocijuoti nariai LND pirmininko ir valdybos ataskaitą gavo iš anksto, tad jau buvo su ja susipažinę. Konferencijoje apie ją nuspręsta kalbėti dialogo, diskusijos forma – už nuveiktus darbus atsiskaitė ne tik LND pirmininkė, bet ir projektus įgyvendinę LND specialistai. Konferencijos delegatai drauge analizavo pasitaikiusius nesklandumus, aptarė ateities planus, o po dalykiško pokalbio vienbalsiai patvirtino LND veiklos ir finansinę ataskaitas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos neįgaliųjų draugijoje apsilankė grupelė Cėsio neįgaliųjų draugijos (Latvija) narių.

Integracijos keliu

Lietuvos neįgaliųjų draugijoje apsilankė grupelė Cėsio neįgaliųjų draugijos (Lat­vija) narių. Jie papasakojo apie savo veiklas ir neįgaliųjų rūpesčius Latvijoje, domėjosi situacija Lietuvoje, aplankė „Puntuko“ gamyklą, Vilniaus miesto neįgaliųjų draugiją. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Prie jubiliejinės fotosienelės LND valdyba įsiamžino su Neįgaliųjų reikalų departamento direktore Asta Kandratavičiene.

Tolerancijos link

Kretingos rajone, Atostogų parke, surengta iškilminga švente prasidėjo Lietuvos neįgaliųjų draugijos 30-mečiui skirti renginiai. Ypatinga pagarba ir dėmesiu buvo apgaubti visi į ją pakviesti organizacijos kūrėjai, miestų bei rajonų neįgaliųjų draugijų vadovai, svečiai.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

VšĮ „Elgesio sprendimai“ vienija autistiškus vaikus.

Tolerancijos link

Savaitgalį Klaipėdoje tūkstančiai žmonių susibūrė į „Vilties bėgimą“. Žmonės „bėgo“ ir sėdėdami neįgaliojo rateliuose, ir stumdami vaiko vežimėlį. Prie starto linijos stojo ir jaunas, ir senas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Scenoje – Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Viltis“.

Bendruomenių veikla

Širvintų rajono neįgaliųjų draugija informuoja apie neseniai įvykusį ataskaitinį susirinkimą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Romualda Pranskietienė sveikina susirinkusius į renginį.

Bendruomenių veikla

Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos narė Irmina Beneševičiūtė rašo apie nuoširdų renginį.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seimo nariai Justas Džiugelis ir Radvilė Morkūnaitė įsitikinę, kad turi būti sudaryta galimybė balsuoti visiems visuomenės nariams.

Aplinka visiems

Iki savivaldos, Prezidento, Europos Parlamento rinkimų liko dar metai, tačiau Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis įsitikinęs – jau pats laikas susirūpinti, kad savo pilietinę pareigą juose galėtų atlikti ir žmonės, turintys negalią. Neseniai Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtas sprendimas, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ir Vilniaus miesto bei Vilniaus rajono savivaldybės neužtik­rino judėjimo negalią turintiems rinkėjams galimybės patekti į rinkimų apylinkes, perspėja – savo teises ginančių neįgaliųjų kreipimųsi į teismus gali stipriai išaugti, o atsainus savivaldybių požiūris gali brangiai kainuoti. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šiaurės šalių ekspertai pasidalijo patirtimi, kaip jiems pavyko įdiegti universalaus dizaino principus.

Aplinka visiems

Šiemetinės statybų parodos „Resta“ tema buvo universali statyba. Bene svarbiausias renginio akcentas – tarptautinė konferencija „Universali statyba. Patogus gyvenimas žmonėms – naujos galimybės verslui“, kurioje ekspertai iš Šiaurės šalių pasidalijo patirtimi, kaip Skandinavijoje pavyksta įdiegti universalaus dizaino principus statant ar atnaujinant statinius. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

VGTU Biomechanikos katedros vedėjas Julius Griškevičius Medicininės ir reabilitacinės technikos laboratorijoje.

IT – nauji horizontai

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakultete yra Biomechanikos inžinerijos katedra. Koks tai mokslas, kaip jis gali prisidėti prie neįgaliųjų gyvenimo pagerinimo? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mokytojas Valdas Kančauskas su savo mokiniais Vilniaus miesto savivaldybėje pristatytoje parodoje.

IT – nauji horizontai

Kelmės specialiosios mokyklos auklėtiniai Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui sumanė originalią dovaną – vektorinės tapybos darbų parodą „Aš esu“. Iš Žemaitijos į Vilnių atkeliavę ir vis naujose sostinės erdvėse eksponuojami sunkios negalios vaikų kompiuteriu tapyti paveikslai nepalieka abejingų. Unikalia technika sukurti kūriniai – puikiausias įrodymas, kaip kūryba, menas ištrina bet kokias ribas tarp žmonių, vienija, stebina ir žavi. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vadimas Šuško ir Laura Valytė.

Kaip aš pažinau negalią

Renginių organizatorius, choreografas Vadimas Šuško šiltai prisimena 2011 metais vykusį LNK televizijos šokių projektą. Vadimas ir jo šokių partnerė Laura Valytė tapo projekto nugalėtojais. O bendravimas su kurčia mergina Laura Vadimui buvo išskirtinė patirtis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Stanislavas Stavickis-Stano

Kaip aš pažinau negalią

Prieš ketverius metus pradėjęs dirbti su aklųjų choru „Feniksas“ atlikėjas, dainų kūrėjas ir prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano nesitikėjo, kad artima pažintis su neregiais jam taps ir naujų atradimų pradžia.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Sigitos Letkauskaitės nuotr.

Kūryba

Iš „Bičiulystės“ bičiulių  kūrybos                                             

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Po gimtinės dangum“

Nuotraukų galerija