19
Pirm, Lap
10 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Neįgaliųjų Naujojo teatro įkūrėja, direktorė, režisierė ir aktorė Svetlana Šulc.

Integracijos keliu

Prieš 10 metų susikūręs Neįgaliųjų Naujasis teat­ras mini gražią savo veik­los sukaktį. Daugiau kaip 30 jame dirbančių, vaidinančių neįgaliųjų čia išreiškia save kaip aktoriai ir lygiaverčiai žmonės. Dovanodamas žiūrovams šviesą, tikėjimą ir viltį teatras ugdo visuomenės toleranciją, skleidžia bendražmogiškas vertybes, keičia požiūrį į negalią.

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centras rūpinasi sunkiausiais ligoniais ir jų artimaisiais. Dalios Padaigienės nuotr.

Integracijos keliu

Liga, negalia išvargina ne tik patį sergantį žmogų, bet ir jo šeimą, artimuosius. O jei slaugymas trunka 10, 15 metų? Artimieji dažnai būna pavargę, išsekę. Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centras vykdo projektą, kuriuo atsigręžiama būtent į juos – slaugančiuosius. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Padiskutuoti susėdo Kauno nevyriausybinių organizacijų, savivaldybės ir verslo atstovai.

Tolerancijos link

Būrelis socialinėje srityje dirbančių Kauno įstaigų ir organizacijų, verslo ir savivaldybės atstovų, susėdę prie pusryčių stalo diskutavo, ar įmanomas kalbėjimasis ir susikalbėjimas įvairiais lygmenimis. Tartasi, ką daryti, kad tvarias ir labai reikalingas paslaugas teikiančios organizacijos stiprėtų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asmeninis asistentas gali padėti išspręsti ir paprastus buities rūpesčius.

Tolerancijos link

Pastaruoju metu vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta diskusijų apie tai, kad negalią turinčio žmogaus savarankiškumas neįmanomas be asmeninio asistento. Vienur, kitur ši paslauga jau atsiranda. Kaip sekasi teikti asmeninio asistento paslaugas? Ar visiems ši paslauga vienodai reikalinga? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mindaugas Bilius.

Aktualijos

Lietuvos paralimpinis komitetas – taip nuo šiol vadinasi pagrindinė neįgaliųjų sportą kuruojanti nevyriausybinė organizacija.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kėdainių neįgalieji pasidžiaugė atėjusiu rudeniu.

Bendruomenių veikla

Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos literatai ir dainininkai sukvietė visus į Rudenėlio šventę, kurioje vyko skaniausio ir šmaikščiausio patiekalo varžytuvės.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šventės dalyvius pasveikino renginio svečiai.

Bendruomenių veikla

Švenčionių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės Teresos Špakovos „Bičiulystei“ atsiųstame laiške dalijamasi įspūdžiais iš sporto entuziastus sukvietusių žaidynių.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Visada smagu bent trumpam pasijusti turistais.

Aplinka visiems

Po visą pasaulį keliaujantys neįgalieji jau nieko nestebina. Netgi rateliais judančių žmonių galima sutikti ne vien besigrožinčių įvairių šalių senamiesčiais, bet ir besižvalgančių po kalnus, keliaujančių po egzotiškus kraštus. O ar daug kelionių magijos paviliotų turistų sutinkame Lietuvoje? Ar esame pasiruošę juos priimti, parodyti gražiausius savo šalies kampelius? Ar galime laisvai keliauti patys, mėgautis visiems prieinamo turizmo galimybėmis? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ kartu su policijos pareigūnais tikrino, kas stato automobilius neįgaliųjų vietose.

Aplinka visiems

Užimta neįgaliajam skirta vieta greta prekybos centrų, gydymo ar kitų įstaigų – tai kliūtis, kuri trukdo judėjimo negalią turintiems žmonėms būti savarankiškiems. Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ nariai šios prob­lemos ėmėsi iš esmės. Vasarą surengta akcija sostinėje, spalio 12-ąją asociacijos nariai bei jų draugai rinkosi Kaune. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lėtinti demencijos procesus padeda įvairios kompiuterinės programos.

IT – nauji horizontai

Techninės pagalbos priemonės jau seniai nėra suprantamos vien tik kaip judėjimą palengvinančios lazdelės ar vaikštynės. Vis dažniau pasitelkiamos technologijos. Viena iš tokių priemonių – pažintinių funkcijų testavimo ir lavinimo programa, kuri gali padėti žmonėms po insulto, demencijų ir kitais atvejais greičiau atsistatyti, atkurti prarastus gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

IT – nauji horizontai

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ramunė Kudzmanaitė.

Kaip aš pažinau negalią

Kino ir teatro režisierė Ramunė Kudzmanaitė, kurdama dokumentinį filmą apie proto ir fizinę negalią turinčius mažuosius, artimai juos pažino ir sako atradusi ypatingus vaikus. Susitikimai su jais lėmė režisierės tolesnę kūrybą, santykius su žmonėmis, o filmas „Ketursparnė“, rodytas daugelyje Europoje vykusių kino festivalių, gavo nemažai apdovanojimų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Iveta ir Edvinas Plikiai ir jų dukrelė Edvilytė.

Kaip aš pažinau negalią

Kalvarijoje gyvenančios jaunos šeimos – Ivetos ir Edvino Plikių bei jų dukrelės Edvilytės istorija jaudina iki širdies gelmių. Ypatingo kūdikio gimimas pareikalavo titaniškų valios, ištvermės, tikėjimo pastangų, tačiau kartu dar labiau sustiprino šeimą, ją apgaubė meile ir šiluma.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Gunda Janonytė–Jagminienė.

Kūryba

Širdelei daug nereikia,
ją gydo geras žodis,
ją džiugina kiekvienas darbas,
sukurtas brangių rankų.
          (Gunda Jagminienė. „Mano brangiam žmogui“)

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Po gimtinės dangum“

Nuotraukų galerija