11
Pirm, Gruo
7 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Akcijos „Aš ir Tu – tai Mes“ dalyviai sostinėje pabendravo su Europos Parlamento nare Vilija Blinkevičiūte.

Tolerancijos link

Gruodžio 3-iąją, Tarptautinę neįgaliųjų dieną, net 20-ies šalies miestų ir miestelių bendruomenes suvienijo išskirtinė akcija „Aš ir Tu – tai Mes“. Neįgalieji bei juos palaikantys žmonės sustojo į socialinę atsakomybę simbolizuojančią „gyvąją skulptūrą“. Susikibę rankomis jie suformavo neįgaliojo vežimėlio ir šalia jo stovinčio žmogaus – bendrystės ir vieni kitų palaikymo ženklą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Vilties paukštės“ laureatu tapo Kauno miesto neįgaliųjų draugijos moterų vokalinis ansamblis „Atgaiva“.

Tolerancijos link

Tradicinis Lietuvos neįgaliųjų draugijos meno mėgėjų kolektyvų konkursas „Vilties paukštė“ atsisveikino skambiu akordu. Vilniuje, Lenkų namuose, vykęs baigiamasis koncertas, kurį surengė šešių šalies regionų konkurso nugalėtojai, tapo tikra muzikos švente, kurią papuošė profesionalūs dainininkai, LRT konkurso „Triumfo arka“ laureatai Onutė Kolobovaitė ir Egidijus Bavikinas bei Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto šokėjai Justė Vitkutė ir Gintaras Visockis. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Į Seime, Europos informacijos centre, surengtą parodos „Ypatingas grožis“ pristatymą modeliai, fotografai, grožio specialistai susirinko iš visos Lietuvos.

Integracijos keliu

Pusantrų metų augintas ir puoselėtas socialinis projektas „Ypatingas grožis“ baigėsi. Visuomenei pristatytas jo rezultatas – unikali negalią turinčių žmonių meninių fotografijų paroda. Projektas įtraukė ir suvienijo apie 300 pačių įvairiausių žmonių – 109 modelius, 74 fotografus, 50 grožio stilistų, 6 operatorius, 5 dekoratorius, floristus, 16 savanorių, 6 organizatorius, 4 informacinius partnerius, 11 rėmėjų. Visi jie patikėjo dviejų negalią iš arti pažįstančių moterų – Editos Navickienės ir Vidmantės Raustytės – svajone: labiau už išorinį keri vidinis grožis, tik padėkime jam atsiskleisti, įgalinkime jį. Šiauliuose gimusi projekto idėja greitai pasklido po daugelį šalies miestų, pasiekė net Angliją ir Airiją. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų nacionaliniame „Spalvų muzikos“ orkestre įvairiuose Lietuvos miestuose muzikuoja visas būrys negalią turinčių jaunuolių.

Integracijos keliu

Prieš 25 metus savo veik­lą pradėjo Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Jos įkūrėja ir vadovė Viktorija Vitaitė džiaugiasi, kad per tą laikotarpį buvo nuveikta tikrai nemažai: daugybė negalią turinčių žmonių muzikavo, piešė, kūrė, dalyvavo „Gubojos“ renginiuose. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ritos Mockeliūnienės nuotr., Šakių r.

Kūryba

Iš „Bičiulystės“ bičiulių  kūrybos                                     

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Darbymetis.

LND naujienos

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Valė Masiliūnienė laiške „Bičiulystei“ dalijasi prieššventiniais planais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgalieji Tarptautinę neįgaliųjų dieną paminėjo su dainomis.

LND naujienos

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Marijampolės savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių tarnybos atstovė Aurelija Baniulaitienė papasakojo apie šventinį neįgaliųjų renginį.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ši nuotrauka daryta prieš keletą metų – palei tvorą buvo įrengtos vietos neįgaliesiems.

Aplinka visiems

Visus naujai statomus, renovuojamus pastatus privaloma pritaikyti neįgaliųjų poreikiams. Deja, neretai atsitinka taip, kad patvirtinus pastato baigtumą, pradėjus jį eksploatuoti, niekas nebesidomi, ar tie pritaikymai išlieka. Kaunietis Darius Liaugaudas stebisi: Kaune „dingsta“ neįgaliesiems skirtos vietos, tačiau situacijos spręsti niekas nesiima. 

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Neįgaliųjų organizacijų atstovai – geriausi patarėjai.

Aplinka visiems

Nuo rugpjūčio 18-osios po orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos vėl atidarytas Vilniaus oro uostas. Tačiau terminalo aplinkos pertvarkymo darbai vyks iki spalio. Kad terminalo ir jo prieigų infrastruktūra būtų tinkamai pritaikyta žmonėms, turintiems įvairias negalias, oro uosto darbuotojai nuolat konsultuojasi su neįgaliųjų organizacijų atstovais. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis apžiūrėjo Valakupių reabilitacijos centro medžio dirbtuves.

Aktualijos

Ką dar reikėtų daryti, kad daugiau neįgaliųjų dirbtų? Ar profesinės reabilitacijos programa efektyvi? Ar atitinka negaliųjų lūkesčius? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų buvo ieškota Valakupių reabilitacijos centre surengtoje diskusijoje. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Ukmergiškė tautodailininkė Daiva Malinauskienė – dažna įvairių rankdarbių parodų dalyvė.

Tautos paveldo aruodas

Siuvinėjimas – didžiausia ukmergiškės tautodailininkės Daivos Malinauskienės gyvenimo aistra. Moters rankos atgaivina iš močiučių skrynių iškeltus primirštus tradicinius raštus, spalvų dermes, o kartu – ir pasididžiavimą savo krašto tautos paveldu, jo autentiškumu. Nė dienos be adatos nepraleidžiančios moters darbeliai džiugina ne tik saviškius, bet ir kitų rajonų žmones. Daivos darbai buvo eksponuoti ir šiemet Kupiškyje surengtoje Panevėžio regiono tautodailininkų parodoje-konkurse „Aukso vainikas“.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Tautodailininkas Algirdas Butkevičius ir jo drožinių galerija.

Tautos paveldo aruodas

Biržietis Algirdas Butkevičius – savamokslis medžio drožėjas. Tautodailininkų sąjungos narys, meno kūrėjo statusą turintis meistras savo drožtų dirbinių neskaičiuoja. Rūpintojėliai ir šventieji, garsių žmonių bareljefai ir įvairios dekoratyvinės skulptūrėlės – jų pilnos tautodailininko dirbtuvės. Stogastulpiai, didelės medžio skulptūros puošia Juodkrantę, Biržus, Likėnus. Tautinio pasididžiavimo jausmus žadina Baltijos keliui, tremtiniams skirti A. Butkevičiaus rankų palytėti ąžuolai. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Po gimtinės dangum“

Nuotraukų galerija