21
S, Spa
9 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Ona Kiržgalvienė sako išmokusi džiaugtis gyvenimu nepaisant ligos sukeliamų sunkumų.

Integracijos keliu

Spalio mėnesį minima Pasaulinė artrito diena. Skaičiuojama, kad ši liga pasaulyje diagnozuota apie 1 proc. žmonių, o apie pusė sergančiųjų tampa neįgaliais. Patirtimi, kaip jaučiasi sergantieji šia liga, kaip susitaikyti su ištikusia negalia, pasidalijo vilnietė Ona Kiržgalvienė. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Beveik 30 Lietuvos įmonių pasirašė „Įvairovės chartiją“, kuria įsipareigojo skatinti įvairovę darbo vietose.

Integracijos keliu

Daugiau nei 20 Lietuvoje veikiančių įmonių pasirašė „Įvairovės chartiją“, kuria įsipareigoja skatinti įvairovę ir mažinti diskriminaciją darbo vietoje visais Lygių galimybių įstatyme numatytais pagrindais, taip pat ir dėl negalios. „Vilmorus“ atlikta gyventojų apklausa parodė, kad daugiau nei trečdalis (37 proc.) žmonių mano, jog Lietuvoje paplitusi diskriminacija darbo vietoje dėl negalios. O daugiau kaip pusė (57 proc.) gyventojų įsidarbindami yra patyrę diskriminaciją dėl amžiaus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Anelei – 90 metų, tačiau ji dalyvavo maratone ir iškovojo medalį.

Tolerancijos link

2017 metais Alytuje duris atvėrė Senjorų darželis. Garbaus amžiaus sulaukę žmonės, kuriems darosi sunku judėti, išeiti iš namų, čia renkasi praleisti laiką bendraminčių kompanijoje. Svarbiausia – jie pasijunta reikalingi, dingsta vienat­vės jausmas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Alytuje gyvenantys neįgalieji ir socialinės srities darbuotojai jaučia teigiamus pokyčius.

Tolerancijos link

Kaip neįgaliam žmogui patekti į ligoninę? Kodėl nebuvo perskaičiuotos neįgaliųjų pensijos? Kodėl kaime gyvenančių neįgaliųjų nepasiekia socialinės paslaugos? Šiuos ir daugybę kitų klausimų Alytaus neįgalieji uždavė pas juos apsilankiusiam Seimo nariui Justui Džiugeliui. 

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Seimui pristatė Socia­linių įmonių įstatymo projektą ir lydinčiuosius teisės aktus, kuriais siekiama paskatinti sunkiausią negalią turinčių asmenų užimtumą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Svaja“ pasirodė Abromiškių sanatorijoje.

Bendruomenių veikla

Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Globienė „Bičiulystės“ skaitytojams pasakoja apie vasarą ir rudens pradžioje nuveiktus darbus, patirtus džiaugsmus.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Svajoklių“ klubo susibūrime pristatyta Daivos Palionytės-Batavičienės knyga.

Bendruomenių veikla

Laiške „Bičiulystei“ Biržų rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubo „Svajokliai“ vadovas Egidijus Saldys papasakojo apie naujos knygos pristatymo renginį.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ kartu su policijos pareigūnais tikrino, kas stato automobilius neįgaliųjų vietose.

Aplinka visiems

Užimta neįgaliajam skirta vieta greta prekybos centrų, gydymo ar kitų įstaigų – tai kliūtis, kuri trukdo judėjimo negalią turintiems žmonėms būti savarankiškiems. Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ nariai šios prob­lemos ėmėsi iš esmės. Vasarą surengta akcija sostinėje, spalio 12-ąją asociacijos nariai bei jų draugai rinkosi Kaune. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Europos kultūros paveldui skirti metai paskatino dar kartą pasidomėti tokių objektų prieinamumu.

Aplinka visiems

Daugelį šalies miestų jau aplankę „Angelų judėjimų“ dalyviai vėl pakėlė sparnus. Šįkart Marijampolėje, Panevėžyje ir Vilniuje jie domėjosi, kaip pritaikyti kultūros paveldo objektai, istorinę vertę turintys pastatai. Tokiai kelionei paskatino šiemet paskelbti Europos kultūros paveldo metai. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

IT – nauji horizontai

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

VGTU Biomechanikos katedros vedėjas Julius Griškevičius Medicininės ir reabilitacinės technikos laboratorijoje.

IT – nauji horizontai

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakultete yra Biomechanikos inžinerijos katedra. Koks tai mokslas, kaip jis gali prisidėti prie neįgaliųjų gyvenimo pagerinimo? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ramunė Kudzmanaitė.

Kaip aš pažinau negalią

Kino ir teatro režisierė Ramunė Kudzmanaitė, kurdama dokumentinį filmą apie proto ir fizinę negalią turinčius mažuosius, artimai juos pažino ir sako atradusi ypatingus vaikus. Susitikimai su jais lėmė režisierės tolesnę kūrybą, santykius su žmonėmis, o filmas „Ketursparnė“, rodytas daugelyje Europoje vykusių kino festivalių, gavo nemažai apdovanojimų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Iveta ir Edvinas Plikiai ir jų dukrelė Edvilytė.

Kaip aš pažinau negalią

Kalvarijoje gyvenančios jaunos šeimos – Ivetos ir Edvino Plikių bei jų dukrelės Edvilytės istorija jaudina iki širdies gelmių. Ypatingo kūdikio gimimas pareikalavo titaniškų valios, ištvermės, tikėjimo pastangų, tačiau kartu dar labiau sustiprino šeimą, ją apgaubė meile ir šiluma.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Scenoje – Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Šiladis“.

Kūryba

„Vilties paukštė“ tęsia kelionę po Lietuvą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Po gimtinės dangum“

Nuotraukų galerija