27
P, Bal
11 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis ir asociacijos „Investors Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė mano, kad socialinės įmonės nėra geriausia vieta neįgaliesiems dirbti.

Integracijos keliu

Gegužę Seimą turėtų pasiekti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtų neįgaliųjų užimtumą reglamentuojančių teisės aktų paketas. Numatomų permainų centre – pastangos sukurti kuo palankesnes sąlygas neįgaliesiems įsidarbinti atvirojoje darbo rinkoje. Socialinės įmonės ateityje turėtų nustoti veikusios, o neįgaliųjų įdarbinimui skirta valstybės parama galėtų pasinaudoti bet kuri kita atviroje rinkoje veikianti įmonė. Ar šiems pokyčiams pasirengę darbdaviai, patys neįgalieji? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilniaus miesto savivaldybėje surengto Neįgaliųjų reikalų tarybos posėdžio dalyviai pasigedo didesnio bendradarbiavimo.

Integracijos keliu

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, Vilniaus miesto savivaldybėje gyvena apie 29 tūkst. neįgaliųjų. Nors yra sukurta nebloga paslaugų infrastruktūra, gana platus teikiamų paslaugų spektras, neįgaliųjų organizacijos sako nežinančios, ką daro savivaldybė. Ji nesikviečia išklausyti neįgaliųjų, o pastaruoju metu socialinių problemų sprendimas veikiau panašus į gaisrų gesinimą, nei į nuoseklią paslaugų plėtrą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Alytaus miesto savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė.

Tolerancijos link

Alytaus miesto savivaldybė vis nustebina ryžtingais sprendimais – neįgaliųjų kepyklėlė, senelių darželis ir kitos iniciatyvos neliko nepastebėtos. Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė įsitikinusi, kad visas problemas galima įveikti, jei tik yra noro ir ryžto. Tiesiog užuot kalbėjus reikia imtis veikti. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Teisės skyriaus vedėjas Vytis Muliuolis.

Tolerancijos link

Į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą (Tarnybą) dėl galimos diskriminacijos negalios pagrindu besikreipiančių asmenų per porą pastarųjų metų gerokai padaugėjo ir jų skaičius nemąžta. Tiek pernai, tiek užpernai diskriminacija dėl negalios pateko į Tarnybos gautų skundų trejetuką. Pirmoje vietoje – galima diskriminacija dėl lyčių lygybės (312 skundų), antroje – dėl amžiaus (98 skundai), trečioje – dėl negalios (83 skundai).
Vis dėlto Tarnybos Teisės skyriaus vedėjo Vyčio Muliuolio nuomone, šie skaičiai byloja ne apie augančią diskriminaciją, o apie nepakantumą bet kokioms jos apraiškoms, didėjantį visuomenės aktyvumą, savo teisių išmanymą ir jų gynimą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seimas pritarė Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisų projektui Nr. XIIIP-1453 ir lydimiesiems projektams: Transporto lengvatų įstatymo pataisų projektui Nr. XIIIP-1454 ir naujos redakcijos Tikslinių kompensacijų įstatymo projektui Nr. XIIIP-1455, kuriais siekiama optimizuoti neįgaliųjų specialiųjų nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), transporto išlaidų kompensacijos, lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių ir specialiųjų poreikių lygio nustatymą, tikslinių kompensacijų specialiesiems poreikiams tenkinti skyrimą, mokėjimą ir kontrolę.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Keliauti mėgstantys Vilkaviškio rajono neįgalieji pabuvojo ir Renavo dvare.

Bendruomenių veikla

Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos narė Rasutė Kryževičienė „Bičiulystei“ atsiųstame laiške pasidalijo turiningos kelionės įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Pagalba Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijai – „Bičiulystės“ inf.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kazlų Rūdoje gyvenančiam Erikui Butauskui įrengta nuovaža, kuria neįgalus vyras patenka į butą.

Aplinka visiems

Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) savo atstovus yra delegavusi į 25 savivaldybių būsto pritaikymo komisijas. Pernai jie rūpinosi 234 būstų pritaikymu: 189 neįgaliems suaugusiesiems ir 45 neįgaliems vaikams. Kiekvienais metais LND atlieka 10 proc. pritaikytų būstų auditą. Šįkart UAB „Valskaita“ direktorė Valerija Šimkienė patikrino Kaišiadorių, Kazlų Rūdos, Švenčionių ir Vilkaviškio rajonuose neįgaliesiems pritaikytus būstus. Kaišiadorių ir Kazlų Rūdos savivaldybėse auditas atliktas pirmą kartą.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Jaroslavas Milevskis dabar į televizijos bokšto apžvalgos aikštelę pasikelti negali.

Aplinka visiems

Prieš kurį laiką pasklidus žiniai, kad neįgaliesiems nebeleidžiama pakilti į Vilniaus televizijos bokšto apžvalgos aikštelę, kilo didžiulis šurmulys. Telecentro, valdančio Televizijos bokštą, atstovybė atsiprašė, tačiau neatšaukė draudimo neįgaliesiems vežimėliuose pakilti į 19 aukštą. Pirmame Televizijos bokšto administracijos susitikime su neįgaliaisiais diskutuota, ar įmanoma užtikrinti neįgaliųjų saugumą 165 metrų aukštyje. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

VGTU Biomechanikos katedros vedėjas Julius Griškevičius Medicininės ir reabilitacinės technikos laboratorijoje.

IT – nauji horizontai

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakultete yra Biomechanikos inžinerijos katedra. Koks tai mokslas, kaip jis gali prisidėti prie neįgaliųjų gyvenimo pagerinimo? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mokytojas Valdas Kančauskas su savo mokiniais Vilniaus miesto savivaldybėje pristatytoje parodoje.

IT – nauji horizontai

Kelmės specialiosios mokyklos auklėtiniai Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui sumanė originalią dovaną – vektorinės tapybos darbų parodą „Aš esu“. Iš Žemaitijos į Vilnių atkeliavę ir vis naujose sostinės erdvėse eksponuojami sunkios negalios vaikų kompiuteriu tapyti paveikslai nepalieka abejingų. Unikalia technika sukurti kūriniai – puikiausias įrodymas, kaip kūryba, menas ištrina bet kokias ribas tarp žmonių, vienija, stebina ir žavi. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Stanislavas Stavickis-Stano

Kaip aš pažinau negalią

Prieš ketverius metus pradėjęs dirbti su aklųjų choru „Feniksas“ atlikėjas, dainų kūrėjas ir prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano nesitikėjo, kad artima pažintis su neregiais jam taps ir naujų atradimų pradžia.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Gediminas Storpirštis su „Gyvojo skaitymo“ trupės nariais.

Kaip aš pažinau negalią

Gediminas Storpirštis – Lietuvos kino ir teatro aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių vadovas, bardas – sako, kad metas, kai kartu su negalią turinčiais žmonėmis Vilniaus neįgaliųjų dienos centre kūrė spektaklį, jam tapo neįkainojama ir labai prasminga patirtimi. Nauji potyriai, netikėti atradimai keitė patį aktorių ir jo požiūrį į negalią turinčius žmones.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Ritos Mockeliūnienės nuotr.

Kūryba

„Sveiki, aš Karolis, man 26 metai. Nuo paauglystės turiu ligą, vadinamą raumenų distrofija, dėl kurios negaliu judėti. Bet nereikia manęs gailėti! Priešingai, noriu jums visiems būti įkvėpimas, kad nereikia pasiduoti. Nors negaliu daugelio dalykų, kuriuos galite jūs, stengiuosi gyventi kuo pozityviau. Rašyti pradėjau visai neseniai. Kadangi dėl ligos mokyklą privalėjau baigti namuose, galbūt visko puikiai ir neišmokau. Bet stengiuosi išmokti. Žingsnis po žingsnio visi tobulėjame. Tikiuosi, kad padėsite augti kartu su jumis…“, – rašė savo lyriniame dienoraštyje „Juoda ir balta“ jonavietis Karolis Vilkas. Pradėjo šį dienoraštį 2016-ųjų vasarį, užbaigė 2017-ųjų gegužės viduryje. Vaikino viltis liejosi trumpomis laiko ženklais ir piešiniais paženklintomis miniatiūromis. Jas tęsti sutrukdė Nebūtis, nuo kurios neapsaugojo nei medicina, nei pramokta anglų kalba, nei aplankiusi drovi, bet atvira meilė, kurią dabar, vėl artėjant gegužei, prisiminkime su jo artimaisiais, draugais, mokytojais...

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Po gimtinės dangum“

Nuotraukų galerija