15
S, Rugs
8 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Lietuvoje pradedama teikti daugeliui fizinę negalią turinčių žmonių gyvenimą palengvinsianti asmeninio asistento paslauga. Šią pagalbą turėtų gauti apie 1200 asmenų beveik visoje Lietuvoje. Dauguma savivaldybių jau kviečia teikti prašymus asmeninio asistento paslaugai teikti. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Literatai į seminarą Šventojoje renkasi jau 2 dešimtmečius su pertraukomis.

Integracijos keliu

Pirmą rugsėjo savaitę Šventojoje vyko Lietuvos neįgaliųjų draugijos tradiciškai organizuojamas literatų seminaras. Tokie seminarai, nors ir su pertraukomis, vyksta nuo 1998 metų. Į juos iš visos Lietuvos susirenka būrys kūrėjų. Kai kurie jau ne vieną savo knygelę išleidę, kiti gal tik periodiniuose leidiniuose savo kūrybos spausdinę, bet visi puoselėjantys norą išreikšti save žodžio menu.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Dovilų pagrindinės mokyklos direktorius Arūnas Grimalis (antras iš kairės) ir specialioji pedagogė Svaja Venckienė (antra iš dešinės) diskusijų festivalyje „Būtent“ dalijosi savo patirtimi ir įžvalgomis.

Tolerancijos link

Rugsėjis – mokslų metų pradžia. Deja, džiugi ne visiems. Specialiųjų poreikių turintys vaikai laukiami toli gražu ne visose mokyklose. Apie 3 tūkstančiai neįgalių mokinių vis dar mokosi ne bendrojo ugdymo, o atskirose – specialiosiose mokyklose. „Kaip kurti mokyklą visiems?“ – Lietuvos neįgaliųjų forumas šią temą pasiūlė aptarti Birštone vykusiame diskusijų festivalyje „Būtent“.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šventė „Tau, Vilniau!“ prasidėjo spalvinga neįgaliųjų eisena nuo Rotušės iki Katedros aikštės.

Tolerancijos link

Sostinės dienos, tiksliau, – šventė „Tau, Vilniau!“ neįgaliesiems jau senokai tapo vienu laukiamiausių metų įvykiu. Jai ruošiasi rankdarbių kūrėjai, meno mėgėjų kolektyvai. Praėjusį sekmadienį šventė „Tau, Vilniau!“ jau 15 kartą iš visos Lietuvos į sostinę sukvietė apie porą tūkstančių neįgaliųjų, atstovaujančių 120 organizacijų: draugijų, dienos centrų, kitų bendruomenių. Šurmuliavo spalvinga mugė, Katedros aikštėje, Pilies skvere skambėjo dainos, žmonės sportavo, diskutavo, leidosi į apžvalginę ekskursiją po Vilnių, džiaugėsi susitikę. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Akmenės neįgaliuosius į sporto šventę pakvietė Šiaulių mokytojai senjorai.

Bendruomenių veikla

Akmenės rajono neįgaliųjų draugijos tarybos narė Albina Balodienė dalijasi smagios sporto šventės įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ventės ornitologijos stotyje Kaišiadorių neįgalieji sužinojo daug naujo.

Bendruomenių veikla

Birutė Paškevičiūtė-Gudačiauskienė laiške „Bičiulystei“ pasakoja apie įsimintiną kelionę.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Viena populiariausių vasaros poilsio ir pramogų vietų sostinėje – Balžio ežeras – jau kitąmet vilniečius ir miesto svečius pasitiks atsinaujinęs.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Penktadienį Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, jo pavaduotoja Audronė Balnionienė ir Kretingalės seniūnijos seniūnas Žigintas Narmontas lankėsi Kukuliškių kaime, kur susitiko su vaikų poilsio stovyklos „Pasaka“ vadove Dalia Paulauskiene. Nuo šiol pajūrį negalią turintys asmenys gali pasiekti patogiau – aikštelėje šalia stovyklos „Pasaka“ įrengtos tik neįgaliųjų transporto priemonėms stovėti skirtos vietos.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lėtinti demencijos procesus padeda įvairios kompiuterinės programos.

IT – nauji horizontai

Techninės pagalbos priemonės jau seniai nėra suprantamos vien tik kaip judėjimą palengvinančios lazdelės ar vaikštynės. Vis dažniau pasitelkiamos technologijos. Viena iš tokių priemonių – pažintinių funkcijų testavimo ir lavinimo programa, kuri gali padėti žmonėms po insulto, demencijų ir kitais atvejais greičiau atsistatyti, atkurti prarastus gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

IT – nauji horizontai

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Skaistė Semenikė – menininkė, stulbinanti ir užkariaujanti pasaulį savitais bei originaliais paveikslais, su negalią turinčiais žmonėmis artimai susidūrė tuomet, kai prieš 15 metų, laimėjusi televizijos projektą „Baras 2“, paaukojo pinigų leukemija sergantiems vaikams. Šis prasmingas poelgis buvo tik pradžia tolesnės S. Semenikės pažinties su negalią turinčiais žmonėmis, keitusios jų ir jos pačios gyvenimą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Keramikas Algimantas Patamsis su savo ugdytine Aleksandra ir socialine darbuotoja Laura Žilinskiene.

Kaip aš pažinau negalią

Algimantas Patamsis – keramikas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, kuriantis unikalius kristalinės glazūros kūrinius. Jis gerai pažįsta intelekto negalią turinčius žmones, nes jau 19 metų dirba užimtumo specialistu Naujojoje Vilnioje esančiame dienos centre „Mes esame“.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Iš „Bičiulystės“ bičiulių kūrybos

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Iš „Bičiulystės“ bičiulių kūrybos

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Neįgaliųjų savarankiškumas – (ne)įveikiamas iššūkis?“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Buvau į Lietuvą išėjęs...“

Nuotraukų galerija