Minimaliai invazinės plastinės chirurgijos procedūros: ar jos tikrai veiksmingos?


Categories :

Minimaliai invazinės plastinės chirurgijos procedūros tapo itin populiarios per pastaruosius dešimtmečius. Dėl mažesnio chirurginių pjūvių ir trumpesnio atsigavimo laikotarpio – šios procedūros dažnai laikomos alternatyva tradicinėms plastinėms operacijoms. 

Daugelis žmonių renkasi šias procedūras, nes tikisi, kad jos padės pasiekti norimus kosmetinius rezultatus be ilgo pooperacinio laikotarpio ir su mažesne rizika. Tačiau ar minimaliai invazinės plastinės procedūros tikrai yra veiksmingos?  Plačiau apie šio tipo operacijas pasakoja chirurgas Vytautas.

Paveikslėlis, kuriame yra asmuo, Žmogaus veidas, kostiumas, apranga

Automatiškai sugeneruotas aprašymas

Chirurgas Vytautas

Kas yra minimaliai invazinės plastinės chirurgijos procedūros?

Minimaliai invazinės procedūros yra chirurginės ar kosmetinės procedūros, kurios reikalauja tik minimalios intervencijos į odą ir audinius, todėl atsigavimas yra greitesnis ir mažiau skausmingas, palyginti su tradicinėmis operacijomis. Šios procedūros dažniausiai atliekamos naudojant specialius prietaisus, injekcijas arba lazerius ir jos paprastai nereikalauja bendros anestezijos.

Dažniausiai minimaliai invazinės procedūros:

  • Botulino toksino injekcijas (Botox) – skirta raukšlėms ir mimikos linijoms mažinti.
  • Hialurono rūgšties užpildai (fileriai) – naudojami veido kontūro korekcijai, raukšlėms išlyginti ir lūpoms didinti.
  • Lazerinė odos atjauninimo procedūra – lazeriai, kurie naudojami odos struktūros gerinimui, pigmentacijos ir raukšlių mažinimui.
  • Kriolipolizė (šalčio lipolizė) – riebalų mažinimo procedūra, kuri veikia per šaltį, kad sumažintų riebalų sankaupas.
  • Ultragarsinė ir radijo dažnių terapija – naudojama odos stangrinimui ir kolageno gamybos skatinimui.
  • Mezoterapija – mažų injekcijų į odą pagalba, dažniausiai naudojama odos drėkinimui ir maitinimui, taip pat riebalų mažinimui.

Plastikos chirurgas Klaipėdoje gali padėti jums įveikti nesaugumą dėl savo išvaizdos ir padidinti pasitikėjimą savimi, pritaikyti procedūras, kurios atitinka jūsų poreikius.

Ką gali pasiekti minimaliai invazinės procedūros?

Minimaliai invazinės procedūros gali būti labai veiksmingos, tačiau jų veiksmingumas priklauso nuo kelių veiksnių: tipo, procedūros sudėtingumo, paciento sveikatos būklės ir tikslų“,- nurodo chirurgas. Aptarkime, kaip kiekviena iš šių procedūrų gali padėti pasiekti tam tikrų rezultatų.

1. Botulino toksinas (Botox)

Botulino toksinas yra viena populiariausių minimaliai invazinių procedūrų, kuri skirta raukšlėms ir linijoms, ypač aplink kaktą, akis ir nasolabialinius raukšles, mažinti. Botox veikia sustabdydamas raumenų susitraukimus, todėl sumažina raukšlių gilėjimą.

Botox yra labai veiksmingas, kadangi rezultatai paprastai matomi per kelias dienas ir gali išlikti iki 4–6 mėnesių. Tačiau tai nėra ilgalaikis sprendimas – reikės atlikti periodines procedūras norint išlaikyti efektą.

2. Hialurono rūgšties užpildai (fileriai)

Hialurono rūgšties užpildai naudojami veido formoms koreguoti, lūpoms didinti ir raukšlėms išlyginti. Jie „užpildo“ tuštumas praradusias tūrį dėl senėjimo ar svorio svyravimų.

Šie užpildai gali suteikti natūralų ir ilgalaikį rezultatą (dažniausiai nuo 6 iki 18 mėnesių priklausomai nuo naudojamos medžiagos). Procedūra yra greita, neskausminga (dažnai naudojami anestetiniai kremai) ir su minimaliu atsigavimo laikotarpiu“,- aptaria chirurgas

Paprastai šalutiniai reiškiniai būna nedideli ir trumpalaikiai – tinimas, paraudimas, mėlynės injekcijos vietose. Retais atvejais gali atsirasti alerginė reakcija ar infekcija.

3. Lazerinė odos atjauninimo procedūra

Lazeriai gali būti naudojami įvairiems odos nepageidaujamiems pokyčiams taisyti, įskaitant smulkias raukšles, amžiaus dėmes, pigmentaciją ir odos struktūros tobulinimą.

Lazerinės procedūros, tokios kaip CO2 lazeriai ar frakciniai lazeriai, gali turėti labai gerą efektą, nes ne tik pašalina viršutinį odos sluoksnį, bet ir skatina kolageno gamybą gilesniuose odos sluoksniuose. Rezultatai matomi po kelių savaičių ir gali išlikti ilgai (kelerius metus).

Po lazerio atjauninimo gali pasireikšti laikinas paraudimas, patinimas ar nudegimai. Kadangi tai yra invazinė procedūra – būtina atlikti ją tik pas patyrusį specialistą, kad būtų išvengta rimtesnių komplikacijų“,- rekomenduoja Vytautas.

4. Kriolipolizė (šalčio lipolizė)

Kriolipolizė yra procedūra, kurios metu šalčio pagalba pašalinami vietiniai riebalai. Šalčio poveikis sukelia riebalų ląstelių sunaikinimą, po kurio riebalai natūraliai pašalinami iš organizmo.

Kriolipolizė gali būti veiksminga, jei norite sumažinti riebalų sankaupas mažose kūno vietose (pilvas, šlaunys, klubai). Procedūra nėra skirta masyviam svorio metimui, tačiau ji gali žymiai pagerinti kūno kontūrus.

5. Mezoterapija

Mezoterapija apima mikroinjekcijas, kuriomis į odą suleidžiama įvairių medžiagų (vitaminų, hialurono rūgšties, amino rūgščių, riebalų tirpimo medžiagų ir kt.). Ši procedūra gali būti naudojama odos atjauninimui, riebalų mažinimui arba odos drėkinimui.

Rezultatai priklauso nuo naudojamų medžiagų, tačiau mezoterapija gali pagerinti odos tonusą, drėkinimą ir elastingumą. Kai kurie pacientai pastebi odos pagerėjimą po kelių sesijų. Procedūra yra gana saugi, tačiau gali pasireikšti nedideli šalutiniai poveikiai, tokie kaip paraudimas, patinimas ir mėlynės“,- detalizuoja specialistas.

6. Ultragarsinė ir radijo dažnių terapija

Šios procedūros stimuliuoja odos kolageno gamybą taip padedant pagerinti odos stangrumą ir sumažinti raukšles.

Ultragarsinė ir radijo dažnių terapija gali suteikti vidutinį efektyvumą ir paprastai naudojamos kaip papildomos priemonės odos stangrinimui ir atjauninimui. Rezultatai gali būti pastebimi po kelių mėnesių, tačiau procedūros efektyvumas yra ribotas.