Top Straipsniai

Grid List

Naujoji Lietuvos neįgaliųjų draugijos valdyba.

Atvira visuomenė

Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre surengta kas ketverius metus šaukiama Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) ataskaitinė-rinkiminė konferencija šiemet sulaukė didelio dėmesio – iš 64 asocijuotų narių į ją atvyko 59 delegatai. Konferencijoje išklausytos ir patvirtintos LND veik­los ir finansinė ataskaitos, išrinktas LND pirmininkas ir valdyba.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Lietuvos neįgaliųjų draugija 10 moterų pakvietė į stovyklą „Neregėta Aš“.

Atvira visuomenė

Jau antrą kartą Lietuvos neįgaliųjų draugija pakvietė moteris į stovyklą „Neregėta Aš“. 10 dalyvių, vadovaujamos moterų saviugdos trenerės Jurgos Juodkazytės, stovykloje mokėsi pamatyti save iš naujo, atrasti gražesnes savo savybes. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Senjoro“ programos darbuotoja Greta padeda kaunietei Marytei buityje.

Tolerancijos testas

Lietuvoje jau kuris laikas kalbama apie tai, kad reikia kuo daugiau viešųjų paslaugų perduoti nevyriausybiniam sektoriui. Pasaulio praktika rodo, kad tai padeda ne tik pasiekti geresnių rezultatų, bet ir sutaupyti. VšĮ „Versli Lietuva“ virtualiai surengtame seminare buvo kalbama apie viešųjų paslaugų perdavimo nevalstybiniam sektoriui naudą ir kokį poveikį tai daro savivaldybėms bei bendruomenėms.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų 2019 metų laureatai.

Tolerancijos testas

Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose jau septintą kartą pagerbti daugiausiai žmogaus teisių užtikrinimo srityje nuveikusių iniciatyvų autoriai. Visuomenė dėmesį atkreipė ir apdovanoti pasiūlė daugiau kaip 100 žmonių, iniciatyvų, projektų. 8 nominacijų laureatams įteiktos menininkės Ievos Paltanavičiūtės sukurtos statulėlės ir AB „Swedbank“ įsteigti piniginiai prizai.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seimas priėmė neįgaliesiems svarbias Transporto lengvatų įstatymo pataisas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vyriausybė pritarė Švietimo įstatymo pakeitimams, kurie naikina diskriminuojančias nuostatas specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams: jie galės lankyti artimiausią gyvenamoje vietoje esančią bendrąją mokyklą, bus priimami visiškai lygiais pagrindais su kitais mokiniais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Birutės parko „Rotondoje“ palangiškiai sutiko į šventę atvykusius bičiulius iš Kėdainių.

Bendruomenės balsas

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Valdas Umbrasas džiaugiasi gražia švente.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Konferencijos dalyviai su pirmininke V. Dubnikova.

Bendruomenės balsas

Laima Gorpinič redakcijai atsiųstame laiške papasakoja apie Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos ataskaitinę-rinkiminę konferenciją.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliesiems valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšomis gali būti pritaikomi būstai. Pateikiame svarbiausią informaciją, ką reikia žinoti prireikus būsto pritaikymo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Techninės pagalbos priemonės profilaktinė priežiūra ir remontas – būtina sąlyga, kad ji ilgiau tarnautų. Šiame „Bičiulystės“ numeryje – apie tai, ką reikia žinoti sugedus techninės pagalbos priemonei.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų vežimėliais galima atvažiuoti iki pat ežero.

Universali aplinka

Atėjus vasarai, ypač karštą dieną, vis dažniau pradedame dairytis poilsio prie vandens telkinių. Juolab kad apribojimų dėl koronaviruso pandemijos vis mažėja. Tačiau neįgaliųjų vežimėliais judantiems žmonėms rasti vietą, kur galėtų laisvai privažiuoti, o gal ir išsimaudyti, labai sudėtinga.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų reikalų departamentas pirmasis įsivertins, kaip jo aplinka ir paslaugos prieinamos visai visuomenei.

Universali aplinka

Universalus dizainas (UD) – daugeliui jau neblogai žinomas terminas. Vis dėlto, pasak Neįgaliųjų reikalų departamento direktoriaus pavaduotojos, vykdančios direktoriaus funkcijas, Jolantos Šliužienės, nors jau kurį laiką kalbėjome apie universalaus dizaino principų taikymą, trūko praktinių įrankių įsivertinti savo paslaugų, priemonių bei gaminių prieinamumą. Neįgaliųjų departamento iniciatyva toks įrankis – UD patikros lapas – sukurtas ir jau pristatytas Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos posėdyje.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

KinisiForo treniruoklis grąžina galimybę savarankiškai judėti.

Mokslo parkas

Vilnietė Anastasija Rein augina 10 metų sūnų Oskarą. Berniukas turi daug sveikatos bėdų, be kitų ligų, jis serga ir cerebriniu paralyžiumi. Sužinojusi, kad sūnui gali padėti KinisiForo terapija, Anastasija kreipėsi į ją išmanančius specialistus, o jų patarta vežiojo Oskarą mankštintis su KinisiForo treniruokliu.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kone metus Ianas sėdėjo su tyrėjais prie kompiuterio ir mokėsi „kalbinti“ savo ranką.

Mokslo parkas

Galvos smegenyse įkurdintas implantas pakeitė dėl sunkaus stuburo pažeidimo kenčiančio vaikino, universiteto pirmakursio iš Ohajo (JAV), gyvenimą. Jis ne tik įstengia pajudinti paralyžiuotą ranką, bet ir jaučia liečiamų daiktų savybes.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip aš pažinau negalią

Vaida Pokvytytė – Lietuvos sporto universiteto dėstytoja, Kauno neįgaliojo jaunimo rek­reacijos ir sporto klubo vadovė, dar būdama moksleivė svajojo skatinti žmonių fizinį aktyvumą. Tačiau mintis, kad ateityje savo darbą susies su negalią turinčių žmonių sveikatinimu ir sportu, merginai nebuvo kilusi. Neįgaliųjų Vaidos aplinkoje nebuvo ir ji nelabai įsivaizdavo, kad jie galėtų sportuoti. Bet kaip tuomet mergina klydo.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Loreta Stašinskienė.

Kaip aš pažinau negalią

Pagėgių neįgaliųjų draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė visada pasitempusi, geros nuotaikos. Nežinodamas net neįtartum, kad ji turi tiek ligų ir negalių, jog net suskaičiuoti sunku. Moteris sako niekada nesiskundžianti, o į priekį veda tikėjimas, kad viskas bus gerai, ir aktyvi veikla.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

Ne gailėtis, o įgalinti – šiuolaikinis požiūris į negalią

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija