Top Straipsniai

Grid List

Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Eglė Čaplikienė.

Atvira visuomenė

Daugiau kaip metus be nuolatinio vadovo dirbęs Neįgaliųjų reikalų departamentas (Departamentas) turi naują direktorę. Ja tapo 23 metus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje dirbusi Eglė ČAP­LIKIENĖ. Du dešimtmečius savo žiniomis ir patirtimi prie socialinės politikos formavimo prisidėjusi socialinio darbo magistrės išsilavinimą turinti specialistė dabar imsis praktinio jos įgyvendinimo.

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Vaikų stovyklos labai reikalingos.

Atvira visuomenė

Neįgaliųjų reikalų departamentas kasmet remia negalią turinčių žmonių stovyk­las. Šiemet buvo numatyta surengti apie 100 stovyklų, jose turėjo dalyvauti beveik 4 tūkst. žmonių, iš kurių didžioji dalis – neįgalieji. Deja, koronavirusas šiek tiek pakoregavo planus ir ne visos planuotos stovyklos įvyks.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Draminiame gatvės veiksme ,,Pamokymas apie laimę‘‘ aktoriai pasakoja mūsų planetos gimimo istoriją, žmonijos evoliuciją.

Tolerancijos testas

Lietuvos žmonių su negalia sąjungos rengiamas tarptautinis ypatingų teatrų festivalis „Begasas“ šįkart buvo išties ypatingas. Tradicinę sceną į virtualią erdvę iškeitęs renginys leido susipažinti su Lietuvos, Lenkijos, Sakartvelo, Ukrainos ir Uzbekijos neįgaliųjų teatrais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Dienos centro „Akvila“ lankytojai pratinami dirbti įvairius darbus.

Tolerancijos testas

Pirmomis birželio dienomis Kauno rajone, Garliavoje, duris atvers socialinės dirbtuvės. Jų lankytojai – intelekto negalią turintys asmenys, kuriems labai sunku prisitaikyti atviroje darbo rinkoje, gamins sąsiuvinius. Šią veiklą organizuoja VšĮ „Socialinės terapijos namai“, kurie prieš porą metų buvo įkurti veiklių tėvų ir specialistų iniciatyva.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seimas priėmė neįgaliesiems svarbias Transporto lengvatų įstatymo pataisas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vyriausybė pritarė Švietimo įstatymo pakeitimams, kurie naikina diskriminuojančias nuostatas specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams: jie galės lankyti artimiausią gyvenamoje vietoje esančią bendrąją mokyklą, bus priimami visiškai lygiais pagrindais su kitais mokiniais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Zarasų neįgalieji sportuoja gryname ore.

Bendruomenės balsas

Zarasų rajono savivaldybė informuoja, kad Lietuvoje sušvelninus karantino sąlygas gegužės 19 d. startavo Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos įgyvendinamas Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektas „Kūno kultūra ir sportas neįgaliesiems“.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus ir meno terapijos būrelio vadovė Danutė Norgailienė.

Bendruomenės balsas

Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos tarybos narys Vladislovas Kirkickas su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi likimo bičiulių susitikimo įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Angelė Rudžianskaitė.

Aš – pilietis

Tėvo mirusio rankomis laužau duoną, mirusios motinos raukšlės teka mano veidu į amžinybės upę. / J. Marcinkevičius /

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Komunikacijos techninės pagalbos priemonė skirta asmens, turinčio judėjimo, intelekto ir kitų negalių, prarastoms dėmesio, verbalinės kalbos suvokimo, rašymo, skaitymo, bendravimo ir atminties funkcijoms kompensuoti.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šį kartą pateikiame informaciją apie tai, kokiomis klausos ir komunikacijos priemonėmis aprūpina Techninės pagalbos neįgaliesiems centras (TPNC).

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų reikalų departamentas pirmasis įsivertins, kaip jo aplinka ir paslaugos prieinamos visai visuomenei.

Universali aplinka

Universalus dizainas (UD) – daugeliui jau neblogai žinomas terminas. Vis dėlto, pasak Neįgaliųjų reikalų departamento direktoriaus pavaduotojos, vykdančios direktoriaus funkcijas, Jolantos Šliužienės, nors jau kurį laiką kalbėjome apie universalaus dizaino principų taikymą, trūko praktinių įrankių įsivertinti savo paslaugų, priemonių bei gaminių prieinamumą. Neįgaliųjų departamento iniciatyva toks įrankis – UD patikros lapas – sukurtas ir jau pristatytas Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos posėdyje.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilniuje vis daugiau gatvių pritaikoma įvairiems poreikiams.

Universali aplinka

Iki šių metų aplinkos pritaikymą reglamentavo Statybos techninis reglamentas STR 2.03.01:2001 „Statiniai ir teritorijos. Reikalavimai žmonių su negalia reik­mėms“. Nuo šių metų sausio įsigaliojo reglamentas STR 2.03.01:2019 „Statinių prieinamumas“. Naujasis dokumentas konkrečiau (kai kur – lanksčiau) reglamentuoja kai kuriuos aplinkos pritaikymo aspektus, daugiau dėmesio skiriama regos, klausos ir kitas negalias turintiesiems, atsiranda naujų pritaikytinų objektų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Aurelija Šilinskaitė.

Mokslo parkas

Mobilioji programėlė „Aichom“, veikianti su „Apple“ išmaniąja apyranke – puikus sprendimas žmonėms, kenčiantiems nuo laikino atminties praradimo, dėl kurio kyla baimė pasiklysti, nerasti kelio namo. Kaip jis palengvins senatvinėmis demencijomis sergančių žmonių, jų artimųjų gyvenimą, kalbamės su viena šio startuolio įkūrėjų, jo vadove Aurelija Šilinskaite.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Programėlė „AccessAble“.

Mokslo parkas

Negalią turintiems žmonėms būti savarankiškiems padeda įvairios technologijos. Šiandien dažnas turi išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį. Internete galima rasti daugybę programėlių, kurios gali padėti įvairių sutrikimų turintiesiems įveikti kasdienius sunkumus. Interneto svetainėje www.disabilityhorizons.com neįgaliųjų bendruomenė rekomenduoja, kurias programėles pasirinkti. Deja, daugelis iš jų prieinamos tik angliškai, o kai kurios skirtos Jungtinės Karalystės gyventojams.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Loreta Stašinskienė.

Kaip aš pažinau negalią

Pagėgių neįgaliųjų draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė visada pasitempusi, geros nuotaikos. Nežinodamas net neįtartum, kad ji turi tiek ligų ir negalių, jog net suskaičiuoti sunku. Moteris sako niekada nesiskundžianti, o į priekį veda tikėjimas, kad viskas bus gerai, ir aktyvi veikla.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Su Inga Filipovič Makalius važiavo į Pūčkorių atodangą.

Kaip aš pažinau negalią

Kelionių organizatorius, lyderiaujantis kelionių internetu pardavėjas Rimvydas Širvinskas-Makalius visuomet stengiasi sudaryti sąlygas keliauti negalią turintiems žmonėms. Deja, Rimvydas bei jo vadovaujamos įmonės darbuotojai dažnai atsiduria aklavietėje ir turi nuleisti rankas – daugybė vietų nėra pritaikytos žmonėms, turintiems judėjimo ar kitą negalią. Prie daugelio organizuojamų kelionių aprašymų jie privalo pridurti, kad ši ar kita kelionė tokiems žmonėms nėra tinkama. R. Širvinskas sako, kad dėl to labai liūdna. Iš arčiau pažinęs negalią turinčius žmonės, išgirdęs apie jų problemas Rimvydas entuziastingai ėmėsi padėti.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Atsakymą į šį klausimą 1944 metais sužinojo Dzūkija, o vėliau – ir visa Lietuva.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Iš „Bičiulystės“ bičiulių kūrybos

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

Ne gailėtis, o įgalinti – šiuolaikinis požiūris į negalią

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija