Top Straipsniai

Grid List

Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos nariai įsitikino: jogos pratimai nėra labai sudėtingi.

Atvira visuomenė

Visi, šiemet besilankantys Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre, turi galimybę pasimankštinti, išbandyti jogą, įgyti vaikščiojimo su šiaurietiškomis lazdomis žinių. Ši galimybė atsirado Lietuvos neįgaliųjų draugijai įgyvendinant projektą „#SportasVisiems“, bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Konferenciją „Informacijos prieinamumas žmonėms su negalia“ globojo Lietuvos ir Lenkijos pirmosios ponios.

Atvira visuomenė

Negalią turintys žmonės neretai susiduria su įvairiomis kliūtimis norėdami pasinaudoti paslaugomis, siekti galimybės dirbti ir mokytis. Vis dažniau kalbama ne tik apie fizinę, bet ir informacinę bei skaitmeninę atskirtį – ribotą galimybę gauti informaciją prieinama forma. Apie šias problemas kalbėta Prezidentūroje surengtoje konferencijoje „Informacijos prieinamumas žmonėms su negalia“, kurią globojo Lietuvos ir Lenkijos pirmosios ponios. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šventės dalyvius pasveikino socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Tolerancijos iššūkiai

Po metų pertraukos negalią turinčiuosius vėl sukvietė tradicinė šventė Talačkoniuose, svetingame Balsių malūne. Nors šiemet žmonių susirinko šiek tiek mažiau, tačiau geros nuotaikos ir bendrystės jausmo netrūko. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kristinos Liolaitės svajonė netrukus išsipildys.

Tolerancijos iššūkiai

Tauragės pilies prieigose tądien rikiavosi galingi motociklai, prie jų – neįgaliųjų vežimėliuose sėdintys žmonės. Visi jie ruošėsi neįprastam žygiui – bendrai įspūdžių ir emocijų kupinai daugiau kaip 70 kilometrų kelionei. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Santakos“ sportininkai.

Aktualijos

Šių metų gegužės 29–30 dienomis Alytuje vyko Lietuvos neįgaliųjų šaudymo iš pneumatinių ginklų čempionatas. Šioms nacionalinėms pirmenybėms buvo pasirinkta Alytaus sporto ir rekreacijos centro šaudykla, kurioje sportininkai rungėsi naudodami modernią elektroninę šaudymo įrangą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“ skyrių, bet ir telefonu. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Sangrūdos gyventojams Tauragė paliko gerą įspūdį.

Bendruomenės balsas

Ona Trečiokienė laiške „Bičiulystei“ rašo apie Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugijos Sangrūdos seniūnijos narių kelionę į Tauragę.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ant melsvo ežero bangų.

Bendruomenės balsas

Biržų rajono neįgaliųjų draugijos Vabalninko skyriaus vadovas Algirdas Garbauskas su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi įdomios kelionės įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Virginija Dambrauskaitė.

Aš – pilietis

Angelė Rudžianskaitė.

Aš – pilietis

Negalią turintys asmenys gali pasinaudoti įvairiomis piniginėmis nuolaidomis ir leng­vatomis. Supažindiname su svarbiausiomis iš jų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Medicininė reabilitacija ypač svarbi negalią turintiems žmonėms, norintiems atsistatyti po traumų ar ligų, palaikyti savo sveikatą. Pateikiame svarbiausią informaciją apie ją.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų trasą išbando Marius Montikas.

Darni aplinka

Birželį Zarasuose atidarytas laipynių parkas tapo dar vienu šio krašto traukos tašku. Viena iš medžiuose įrengtų trasų skirta neįgaliųjų vežimėliais judantiems nuotykių mėgėjams. Tai vienintelė tokia trasa ne tik Lietuvoje, Baltijos šalyse, bet, ko gero, ir visoje Europoje. Laipynių parko kūrėjai teigia analogų aptikę tik Didžiojoje Britanijoje ir JAV. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Europos žmonių su negalia savarankiško gyvenimo diena paminėta Vilniaus Katedros aikštėje.

Darni aplinka

Gegužės 5 dieną minima Europos žmonių su negalia savarankiško gyvenimo diena. Negalią turintiems žmonėms savarankiškumo sąvoka ypatingai svarbi – juk galimybė būti nepriklausomam yra viena iš sąlygų jaustis oriai. Paminėti šią dieną būrelis asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ narių susirinko į Vilniaus Katedros aikštę. Šį kartą daugiausiai dėmesio skirta mobilumui. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vytenis Dautartas dirba Socialinio taksi vairuotoju ir asistentu.

Kaip aš pažinau negalią

Vytenis Dautartas – Socia­linio taksi vairuotojas ir asistentas. Jis ne tik vežioja įvairią negalią turinčius žmones, bet dažnai juos ir pagloboja. „Džiaugiuosi, kad esu reikalingas mūsų klientams, bet dar labiau džiaugčiausi, jei tos pagalbos jiems nebereiktų“, – sako vyras apie savo darbą ir pasakoja ne apie tai, ką duoda kitiems, bet ką gauna pats. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mantas Stabačinskas repetuoja su Šilo mokyklos mokiniais. Dainiaus Bu nuotr.

Kaip aš pažinau negalią

Mantas Stabačinskas – šokėjas, choreografas, Auksinio scenos kryžiaus laureatas, šiuolaikinio šokio kūrėjas, išrinktas įsimintiniausiu praėjusių metų Kauno menininku. Didžiausiu atradimu Mantui tapo darbas su neįgaliaisiais. Per repeticijas, pasirodymus jis atrado, kad žmonės, turintys kompleksinę negalią, turi mažiau kompleksų negu mes visi. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Socialinės tinklalaidės „Ieškau atsakymų“ vadovė Alvita Butmanaitė.

Sėkmės formulė

„Gyvoji biblioteka“ – tai atviri, drąsūs ir nuoširdūs pokalbiai su įvairią patirtį turinčiais žmonėmis apie jų gyvenimus ir išgyvenimus, stereo­tipines visuomenės nuostatas ir būtinybę keisti požiūrį. Daugiau kaip dešimtmetį su žmonėmis bendravusios „gyvosios knygos“ ieško naujų formų ir būdų pasiekti kuo platesnę auditoriją. „Gyvosios bibliotekos“ savanorių komanda pristato naują socialinį projektą – tinklalaidę „Ieškau atsakymų“ ir kviečia tapti jos klausytojais bei dalyviais. Apie tai, kas paskatino imtis šio projekto, kalbamės su tinklalaidės sumanytoja ir vadove Alvita Butmanaite

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Vaido Kuliausko ir Mindaugo Stanevičiaus iniciatyva Vilniuje pradėjo veikti „Asistentinis taxi“.

Sėkmės formulė

Europos savarankiško gyvenimo dieną į sostinės gatves išriedėjo žmonėms su negalia į visavertį gyvenimą grįžti padėsiantis „Asistentinis taxi“. Dviejų neįgaliųjų vežimėliais judančių vaikinų – Vaido Kuliausko ir Mindaugo Stanevičiaus – iniciatyva taksi paslauga atsirado iš poreikio negalią turintiems žmonėms laiku ir saugiai nuvykti ne tik į gydymo, ugdymo įstaigas, bet ir aktyviai gyventi. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Nelaimė ar sunki liga nebeleidžia judėti taip, kaip anksčiau? Mokslininkai siūlo nepasiduoti, ieško galimybių, kaip sukurti dirbtinius egzoskeletus kūnui ar atskiroms jo dalims. O idėjų jie semiasi gamtoje. Kietasparniai vabzdžiai, skruzdėlės, vėžliai, sraigės turi natūralius egzoskeletus, kurie padeda kūną apsaugoti nuo agresyvaus aplinkos poveikio ir padeda užtikrinti judėjimo aparato funkcijas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šis prietaisas primins, kada reikia gerti vaistus.

Mokslo parkas

Vėl pamiršote išgerti vaistus? Žinoma, patys kalti. Reikėtų vaistus išdėlioti matomoje vietoje. Bet vėl bėda: tabletės gali sugundyti mažus vaikus, anūkus ar naminius gyvūnus, o padariniai tuomet gali būti nepataisomi. Ką gi daryti? „Pillie“ komanda – Aurimas Maldūnas ir dr. Laura Andrijauskaitė – kuria išmanųjį vaistų dalytuvą. Jų paklausėme, kaip sekėsi tai daryti. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Į Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos surengtas žaidynes susirinko gausus būrys sportininkų.

Judėjimo galia

Liepos pradžioje Rokiškio rajone, Juodonių kaime, pirmą kartą buvo surengtos Lietuvos neįgaliųjų vasaros sporto žaidynės ir daugelį metų vykstantis Lietuvos čempio­natas. Šiltuoju laikotarpiu vykstančiose žaidynėse vyko respublikiniai paplūdimio tinklinio (sėdint), peilių svaidymo ir žūklės čempionatai. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Didelio susidomėjimo sulaukė bočios rungtis.

Judėjimo galia

Po Lietuvą pasklido atrankinės varžybos į tradicines Lietuvos neįgaliųjų žaidynes. Pirmosios varžybos įvyko Pakruojyje. Žaidynės surengtos įgyvendinant projektą „XIII-osios Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynės“, kuris yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, administruojamo Švietimo mainų paramos fondo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas
spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija