Top Straipsniai

Grid List

Neįgaliųjų technika remontuojama nemokamai.

Atvira visuomenė

Panevėžio rajone, Upytėje, gyvenanti Aušra Račienė porą metų metų vargo su neveikiančiu vežimėliu. Ji apgailestauja nežinojusi, kad vežimėliai remontuojami nemokamai, o meistras netgi atvyksta į namus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lina Arlauskienė.

Atvira visuomenė

Neįgaliųjų draugijas jau pasiekė parama, skirta padėti organizacijoms, nukentėjusioms nuo COVID-19 sukeltų pasekmių. Paraiškas paramai gauti pateikė 29 Lietuvos neįgaliųjų draugijos asocijuotos narės, taip pat ir pati LND. Jau netrukus daugelį jų pasieks nauji kompiuteriai. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Socialinėse dirbtuvėse dirbama su naudotomis medžiagomis.

Tolerancijos testas

Birželio pradžioje Šiauliuose VšĮ Socialinių inovacijų centras (toliau – SIC) pradėjo teikti socialinių dirbtuvių paslaugas. SIC socialinių dirbtuvių idėja remiasi „zero waste“ (be atliekų) filosofija: dirbtuvėse kuriami rankdarbiai gaminami naudojant ant­rinę žaliavą – dėvėtus drabužius, naudotą popierių ir butelius.
SIC socialinių dirbtuvių dalyviai – darbingo amžiaus asmenys, turintys proto ir (arba) psichikos negalią. Šiuo metu projekte dalyvauja 12 darbingo amžiaus moterų iš Kelmės rajono Aukštelkės socialinės globos namų Grupinio gyvenimo namų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Į Pasvalio krašto muziejuje surengtą respublikinės neįgalių fotografijos mėgėjų parodos „Talačkoniai 2019“ pristatymą atvyko ir jos autoriai. Alvido Bajorūno nuotr.

Tolerancijos testas

Neįgaliųjų susitikimui Talačkoniuose įprastu laiku – pačiame vidurvasaryje – Pasvalio krašto muziejuje pristatyta respublikinė neįgalių fotografijos mėgėjų paroda „Talačkoniai 2019“. Ji šiemet surengta vietoj keturis dešimt­mečius iš visos Lietuvos čia suplaukiančių neįgaliųjų susitikimo. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Norite NDNT teikiamas paslaugas gauti greičiau? Registruokitės internetu https://epas­laugos.ndnt.lt/registracija. Prisijungimas galimas per E. valdžios vartus arba per NDNT interneto svetainę (neaktualu pensinio amžiaus asmenims).

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Akmenės neįgalieji grožėjosi Kuršių nerija.

Bendruomenės balsas

Elena Gubovienė dalijasi pasakojimu apie įdomią negalią turinčių žmonių iš Akmenės kelionę.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Skablauskių padalinys prijungtas prie Akmenės padalinio.

Bendruomenės balsas

Akmenės rajono neįgaliųjų draugijos tarybos narė Albina Balodienė informuoja apie Sablauskių ir Akmenės padalinių ataskaitinius-rinkiminius susirinkimus.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Negalią turintys asmenys gali pasinaudoti valstybės parama būstui įsigyti.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas numato, kad negalią turintys žmonės ar šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, turi teisę į paramą būstui. Parama teikiama nuomojantis ar perkant būstą (galima gauti lengvatinį kreditą ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensaciją). Šiame „Bičiulystės“ numeryje – apie paramą būstui išsinuomoti.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas Ričardas Dubickas mano, kad naujieji Vilniaus autobusai gerai pritaikyti negalią turintiems žmonėms.

Universali aplinka

Žmonės, turintys skirtingas negalias, vis dažniau naudojasi viešuoju transportu. Visi naujai vežėjų įsigyjami miesto autobusai – žemagrindžiai, turi nuovažas įvažiuoti neįgaliojo vežimėliu. Transporto priemonės taip pat pritaikomos ir regos bei klausos negalią turintiems žmonėms. Sudėtingesnė situacija su tolimajam susisiekimui skirtais autobusais – pasak keleivių vežėjų, jiems įsigyti turėtų būti skiriama valstybės parama. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Neįgaliųjų vežimėliais galima atvažiuoti iki pat ežero.

Universali aplinka

Atėjus vasarai, ypač karštą dieną, vis dažniau pradedame dairytis poilsio prie vandens telkinių. Juolab kad apribojimų dėl koronaviruso pandemijos vis mažėja. Tačiau neįgaliųjų vežimėliais judantiems žmonėms rasti vietą, kur galėtų laisvai privažiuoti, o gal ir išsimaudyti, labai sudėtinga.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Sabina Babravičienė.

Mokslo parkas

Lukui (vardas pakeistas) buvo 26-eri, kai medikai jam diagnozavo išsėtinę sklerozę. Vyras žinojo, jog liga progresuos ir jo gyvenimas neatpažįstamai keisis, kad daugelio savo svajonių turės atsisakyti. Lukas neslepia tuo metu išgyvenęs sunkią depresiją, neviltį, bet šiandien 34-erių metų vyras, pakeitęs profesiją, dirba, yra vedęs mylimą moterį. Pakilti iš nevilties Lukui padėjo artimi žmonės ir jo atrasta geštalto terapija.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Paulina Bradūnaitė sukūrė prietaisą, kuris leidžia muzikos „klausytis“ ir kurtiesiems.

Mokslo parkas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto absolventė Paulina Bradūnaitė sukūrė ir Vilniaus dailės akademijos rengiamam Jaunojo dizainerio konkursui pristatė taktilinį muzikos grotuvą, kuriuo muziką gali pajausti net ir negirdintys žmonės. „Jis skirtas visiems – nepriklausomai nuo gebėjimo priimti garsą“, – sako Paulina. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Arūnas Žilinskas socialinį darbą dirba per 20 metų.

Kaip aš pažinau negalią

„Nesu socialinis darbuotojas iš pašaukimo“, – sako 22-us metus socialinį darbą dirbantis Arūnas Žilinskas. Tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute baigęs istorijos studijas vyras gavo netikėtą pasiūlymą padirbėti besisteigiančiame Markučių dienos veiklos centre ir neseniai įsikūrusiuose „Vilties“ namuose Valakampiuose (dabar Socialinių paslaugų namai). Vyras tuomet manė, kad su neįgaliais žmonėmis padirbės laikinai, bet netikėtai sau pačiam liko ilgiems metams. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip aš pažinau negalią

Vaida Pokvytytė – Lietuvos sporto universiteto dėstytoja, Kauno neįgaliojo jaunimo rek­reacijos ir sporto klubo vadovė, dar būdama moksleivė svajojo skatinti žmonių fizinį aktyvumą. Tačiau mintis, kad ateityje savo darbą susies su negalią turinčių žmonių sveikatinimu ir sportu, merginai nebuvo kilusi. Neįgaliųjų Vaidos aplinkoje nebuvo ir ji nelabai įsivaizdavo, kad jie galėtų sportuoti. Bet kaip tuomet mergina klydo.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Jau tapo tradicija poezijos ir dainos mėgėjams susirinkti Pakaušių kaime Panevėžio rajone.

Kūrybos laboratorija

Jurbarke skambėjo eilės, skirtos vidurvasariui.

Kūrybos laboratorija

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

Ne gailėtis, o įgalinti – šiuolaikinis požiūris į negalią

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija