Top Straipsniai

Grid List

Šventojoje surengtų mokymų dalyviai buvo kviečiami praktiškai išbandyti teorines žinias.

Atvira visuomenė

„Lietuvos neįgaliųjų draugijai svarbi asociacijos ateities vizija. Sparčiai besikeičiantis gyvenimas kasdien pateikia daugybę iššūkių – turime mokytis ne tik juos priimti, bet ir paversti tikslais – daryti viską, kad juos išspręstume ir eitume pirmyn“, – LND asocijuotiems nariams Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre surengtoje strateginėje sesijoje sakė LND pirmininkas Ignas Mačiukas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mokykloje plaukimo pamokos privalomos kiekvienam vaikui. Šiaulių sanatorinės mokyklos archyvo nuotr.

Atvira visuomenė

Šiaulių sanatorinė mokykla – vienintelė mokykla Lietuvoje, kurioje kartu teikiamos mokymo(si) ir medicinos pas­laugos. Mokykla turi asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, t.y. teisę teikti paslaugas sveikatos problemų turintiems vaikams. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Socialinė darbuotoja J. Macijauskė.

Tolerancijos testas

Neseniai minėjome Socialinio darbuotojo dieną. Apie šiame darbe kylančius iššūkius ir naujus vėjus kalbamės su jauna Adakavo socia­linių paslaugų namų socialine darbuotoja Jovita Macijauske.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Konferencijoje „Galūnių protezavimas ir inovacijos“ diskutuota, kaip pagerinti galūnių netekusių žmonių gyvenimo kokybę.

Tolerancijos testas

Protezų naudotojai, ortopedijos įmonių, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Valstybinės ligonių kasos  (VLK) atstovai, Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) sukviesti į konferenciją „Galūnių protezų kompensavimas ir inovacijos“, diskutavo apie tai, kaip pagerinti kojų netekusių žmonių gyvenimo kokybę. Deja, neretai tenka išgirsti nepasitenkinimo dėl gaminamų protezų kokybės ir dėl jų skyrimo tvarkos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kelmės neįgalieji grožėjosi Dzūkijos apylinkėmis.

Bendruomenės balsas

Kelmės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Birutė Alūzienė dalijasi smagios kelionės įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Stovykloje kasdien vyko vis kiti užsiėmimai.

Bendruomenės balsas

Rasa Stankevičienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi sporto stovyklos įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Angelė Rudžianskaitė.

Aš – pilietis

Neįgalieji kviečiami aktyviai dalyvauti šį sekmadienį, spalio 11 d., vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šiuo metu galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Susidėvėję, įvairių ligų pažeisti sąnariai riboja žmogaus savarankiškumą, gali tapti negalios priežastimi. Sąnarių endoprotezavimas padeda išspręsti šią problemą ir grąžinti prarastas funkcijas. Pateikiame informaciją, ką reikia žinoti, jeigu jums būtina tokia operacija.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Angelės ir Dariaus ekipažas pasiruošęs žygiui.

Universali aplinka

Rugsėjo mėnuo Kauno neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubo asociacijos nariams (RSK) buvo tikras derliaus nuėmimo metas: važinėjomės keturračiais po Kazlų Rūdos apylinkes, o mėnesio pabaigoje buvo surengta išvyka su varytuvais, dviračiais ir paspirtukais Kauno miesto ir rajono dviračių takais. Tokie renginiai – tai įtempto praeitų metų darbo rezultatas – asociacijos prezidentė Vaida Pokvytytė ir kiti čia dirbantys neįgalieji rengė paraiškas projektui „Aktyvus poilsis rek­reacinėje aplinkoje mažinant neįgaliųjų socialinę atskirtį“, kuris buvo finansuotas Sporto rėmimo fondo lėšomis. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas Ričardas Dubickas mano, kad naujieji Vilniaus autobusai gerai pritaikyti negalią turintiems žmonėms.

Universali aplinka

Žmonės, turintys skirtingas negalias, vis dažniau naudojasi viešuoju transportu. Visi naujai vežėjų įsigyjami miesto autobusai – žemagrindžiai, turi nuovažas įvažiuoti neįgaliojo vežimėliu. Transporto priemonės taip pat pritaikomos ir regos bei klausos negalią turintiems žmonėms. Sudėtingesnė situacija su tolimajam susisiekimui skirtais autobusais – pasak keleivių vežėjų, jiems įsigyti turėtų būti skiriama valstybės parama. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Prof. Daumantas Matulis ir jo kny­gos viršelis.

Mokslo parkas

Vėžys – klastinga liga, nuolat keičianti savo formas, todėl mokslininkai be paliovos ieško naujų, veiksmingesnių jos gydymo metodų. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorius Daumantas Matulis neseniai išleido knygą, kurioje supažindina su 15 metų vykdytais vėžio tyrimais. Profesorius sutiko trumpai papasakoti apie juos.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvių kompanija „Chronus robotics“ sukūrė neįgaliojo vežimėlį galintį atstoti mobilų robotą „Chronus KIM1“. Kojų nevaldantys žmonės juo gali judėti nenaudodami rankų, tik intuityviais kūno judesiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Pranas Pliuška.

Kaip aš pažinau negalią

Aš esu neregys. Šviesa akyse ėmė gesti, kai buvau dar visai jaunas, vos prieš kelerius metus studijas baigęs vaikinas. Man, tuo metu labai aktyviai gyvenusiam, tai buvo didelis smūgis. Juk sėmiau rieškučiomis ir glėbiais viską, ką galėjo duoti gyvenimas: sportavau, keliavau, turėjau mėgstamą darbą, grybavau, uogavau, žvejojau, leidau naktis gamtoje, palapinėse, smagių draugų apsuptyje, stengiausi būti visur, kur įdomu, ir staiga – stop!

Palikite komentarą (4 Komentarai)

Arnoldas ir Audrius.

Kaip aš pažinau negalią

Arnoldą Riekumą – šokių mokytojų asociacijos prezidentą, mokytoją ekspertą buvau sutikusi veik prieš du dešimtmečius. Tuomet Arnoldas pasakojo apie dar visiškai naują Lietuvoje įvykį – šokių pamokas žmonėms, judantiems tik neįgaliojo vežimėliu. A. Riekumas buvo pirmasis Lietuvoje, pradėjęs mokyti šokti neįgaliųjų vežimėliuose sėdinčius žmones! Šios pamokos ir tapo pirmąją, vis besitęsiančia jo draugyste su negalią turinčiais žmonėmis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

Ne gailėtis, o įgalinti – šiuolaikinis požiūris į negalią

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija