Top Straipsniai

Grid List

Respublikinėje neįgaliųjų dainų šventėje – Kaišiadorių dainininkės su LND pirmininku Ignu Mačiuku.

Atvira visuomenė

Raseiniuose, Maironio parke, surengta pirmoji Respublikinė neįgaliųjų dainų šventė. Jos programoje – ne tik skambios dainos, bet ir smagūs šokiai, teatro trupės pasirodymas. Keli šimtai iš visos Lietuvos suplūdusių dainos ir muzikos mėgėjų džiaugėsi bendryste ir dar vienu buriančiu renginiu. 

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Į Baltijos kelią išvyko ir neįgaliųjų vežimėliais judantys žmonės.

Atvira visuomenė

Rugpjūčio pabaigoje vyko daug visuomenės dėmesį traukiančių renginių: Baltijos kelias, velomaratonas, ralis „Aplink Lietuvą“. Visuose juose dalyvavo ir aktyviai gyventi siekiantys rateliais judantys žmonės su negalia. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

unsplash.com nuotr.

Tolerancijos testas

Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija įpareigoja šalinti neįgalių vaikų diskriminaciją, atskirtį ir įtraukti juos į visų pakopų ugdymo procesą. UNESCO kviečia šalis įdiegti įtraukiojo ugdymo požiūrį į švietimo politikos struktūras, įgyvendinimą, stebėseną bei vertinimą, o tai leistų greičiau pasiekti „Švietimo visiems“ tikslus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad palaikomosios rea­bilitacijos paslaugų teikimo tvarka yra diskriminuojanti pensinio amžiaus asmenis su negalia.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Spiritinis jodo tirpalas.

Aktualijos

Į Darbo kodekso taikymo mokymus LND nariai susirinko iš visos Lietuvos.

Aktualijos

LND pirmininkas Ignas Mačiukas įsitikinęs – skėtinė organizacija savo asocijuotosioms narėms turi skirti kuo daugiau dėmesio, kelti jų vadovų kompetencijas, sudaryti sąlygas įgyti naujų žinių. Šiemet išrinktos LND valdybos nariams aktualūs ir komandinio darbo įgūdžiai, strateginis planavimas, gebėjimas išgryninti veik­los tikslus ir uždavinius. Tai akcentuojama ir LND Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pateiktame ir palankiai įvertintame Lietuvos neįgaliųjų draugijos institucinio stiprinimo projekte. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

20 metų gyvavimo proga Pagėgių neįgaliųjų draugiją sveikino kolegos ir bendraminčiai.

Bendruomenės balsas

Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos narė Bernarda Ežerskienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi jubiliejinio renginio akimirkomis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Viešnagė Rokiškyje jonaviečiams paliko neišdildomų įspūdžių.

Bendruomenės balsas

Marius Glinskas pasakoja apie įspūdingą jonaviškių kelionę į Rokiškį.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Negalią turinčių žmonių gyvenimo kokybę gali pagerinti ir ortopedijos techninės priemonės. Pateikiame informaciją, kam jos skiriamos, kokios kompensacijos iš valstybės galima tikėtis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Studentams, kurie studijuoja aukštojoje mokykloje ir kuriems yra nustatytas 45 proc. ar mažesnis darbingumas, taip pat sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, priklauso finansinė pagalba – kas mėnesį mokama išmoka specia­liesiems poreikiams tenkinti, iš dalies kompensuojamos studijų išlaidos (jei studentas studijuoja mokamoje vietoje) ir kas mėnesį mokama išmoka studijų prieinamumui didinti. Taip pat negalią turintys studentai gali kreiptis dėl socialinės stipendijos ir valstybės remiamos paskolos studijoms.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas Ričardas Dubickas mano, kad naujieji Vilniaus autobusai gerai pritaikyti negalią turintiems žmonėms.

Universali aplinka

Žmonės, turintys skirtingas negalias, vis dažniau naudojasi viešuoju transportu. Visi naujai vežėjų įsigyjami miesto autobusai – žemagrindžiai, turi nuovažas įvažiuoti neįgaliojo vežimėliu. Transporto priemonės taip pat pritaikomos ir regos bei klausos negalią turintiems žmonėms. Sudėtingesnė situacija su tolimajam susisiekimui skirtais autobusais – pasak keleivių vežėjų, jiems įsigyti turėtų būti skiriama valstybės parama. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Neįgaliųjų vežimėliais galima atvažiuoti iki pat ežero.

Universali aplinka

Atėjus vasarai, ypač karštą dieną, vis dažniau pradedame dairytis poilsio prie vandens telkinių. Juolab kad apribojimų dėl koronaviruso pandemijos vis mažėja. Tačiau neįgaliųjų vežimėliais judantiems žmonėms rasti vietą, kur galėtų laisvai privažiuoti, o gal ir išsimaudyti, labai sudėtinga.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Prietaisų rinkinys „Psora“ gali padėti sergantiems žvyneline.

Mokslo parkas

Jaunojo dizainerio konkursui Lukas Kučinskas pristatė žvynelinei gydyti ir žmogaus kūno higienai palaikyti skirtą medicinos prietaisų rinkinį „Psora“, o Viktorija Mankevičiūtė – vaikų ligoninės procedūrų draugą – robotuką Loo. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Jaunojo dizainerio prizo“ konkursui Vilius Vaura pristatė artimųjų apsaugos sistemą „Familink“.

Mokslo parkas

„Jaunojo dizainerio prizo“ produkto dizaino kategorijos laureatu šiemet tapo Vilniaus dailės akademijos (VDA) absolventas Vilius Vaura. Šis apdovanojimas jam atiteko už sukurtą artimųjų apsaugos sistemą „Familink“, kuri, jo teigimu, galėtų būti labai naudinga negalią turintiems žmonėms. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Akimirkos iš Kauno sporto halėje vykusio renginio. Jono Danielevičiaus nuotr.

Kaip aš pažinau negalią

Petras Jucevičius, grupės „16 Hz“ vokalistas, grojantis akustine gitara, muzikos ir tekstų kūrėjas, prodiuseris, sako, kad visiems niurgzliams, nepatenkintiems gyvenimu, turėtų būti gėda prieš neįgaliuosius. Pažinęs iš arčiau negalią turinčius žmones Petras suprato, ką gali tvirta valia, užsispyrimas. Jis sako suvokęs, kiek daug jėgų mumyse slypi. Deja, jų net nesistengiame išnaudoti, o negalią turintys žmonės atranda savyje neįtikėtinai daug stiprybės.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Arūnas Žilinskas socialinį darbą dirba per 20 metų.

Kaip aš pažinau negalią

„Nesu socialinis darbuotojas iš pašaukimo“, – sako 22-us metus socialinį darbą dirbantis Arūnas Žilinskas. Tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute baigęs istorijos studijas vyras gavo netikėtą pasiūlymą padirbėti besisteigiančiame Markučių dienos veiklos centre ir neseniai įsikūrusiuose „Vilties“ namuose Valakampiuose (dabar Socialinių paslaugų namai). Vyras tuomet manė, kad su neįgaliais žmonėmis padirbės laikinai, bet netikėtai sau pačiam liko ilgiems metams. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

Ne gailėtis, o įgalinti – šiuolaikinis požiūris į negalią

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija