Top Straipsniai

Grid List

Maratone dalyvavo neįgaliųjų vežimėliais judantys žmonės ir jų asistentai.

Įtrauktis ir įvairovė

Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių atranda sportą, įsitraukia į aktyvias veiklas. Ne išimtis ir negalią turintieji. 21 ar netgi 42 kilometrų trasa neišgąsdino neįgaliųjų vežimėliais judančių žmonių, pasiryžusių dalyvauti „Vilniaus maratone“, sutraukusiame per 9 tūkstančius bėgikų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kiekvieno kūrėjo darbas – skirtingas.

Įtrauktis ir įvairovė

Paskutinėmis rugpjūčio dienomis, kurios pasitaikė itin saulėtos, Šventosios mokymo ir reabilitacijos centro salė pak­vipo žolynais. Per 5 kūrybinės stovyk­los dienas 10 kurti mėgstančių žmonių su negalia iš paprastų žolynų surišo puikiausių figūrų, baltiškų ornamentų, pasigamino papuošalų. Daugelis jų sakė įgyta patirtimi pasidalinsiantys ir su savo likimo bičiuliais. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Susitikimuose yra galimybė išbandyti, kaip jaučiasi negalią turintis žmogus.

Tolerancijos horizontas

Klaipėdoje ir Šiauliuose vyko Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Atrask galimybes“ patirtiniai renginiai. Juose dalytasi patirtimi apie asmeninę pagalbą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mėgėjų grupės dalyviams startas duotas.

Tolerancijos horizontas

Priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį Vilnių užtvindo dviratininkų banga – čia vyksta didžiausia dviračių šventė Baltijos šalyse. Jau 13 kartą surengtame „IKI Velomaratone“ dalyvavo daugiau kaip 10 tūkst. dviračių sporto entuziastų. Tradiciškai į trasą leidosi ir prie vežimėlių varytuvus prisitaisę, ir ant dviračių sėdę, ir su triračiais sportuojantys žmonės su negalia. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), nustačiusi darbingumo lygį, neįgalumo lygį arba specialiuosius poreikius tai patvirtinančių pažymų asmenims nebeišduoda, duomenis apie asmeniui nustatytą negalią išmokas mokančios SODRA ir savivaldybės iš NDNT gauna automatiniu būdu. Pažymos išduodamos tik atskirais atvejais asmeniui pateikus prašymą.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Jonavos neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Lietava“ išdainavo beveik visą savo repertuarą.

Bendruomenės balsas

Marius Glinskas „Bičiulystei“ parašė apie Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos dainorėlių išvyką į Kėdainių rajoną.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Zarasiškiai kasmet laukia išvykos į Šventąją.

Bendruomenės balsas

Laima Gorpinič su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi poilsio prie jūros akimirkomis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Asistentinio taxi“ įkūrėjai Mindaugas Stanevičius ir Vaidas Kuliauskas ragina skambinti ir naudotis jų teikiamomis paslaugomis.

Universali aplinka

Beveik prieš 1,5 metų savo veiklą pradėjusio „Asistentinio taxi“ veikla įsibėgėja. Pavėžėjimo ir asistavimo paslaugas negalią turintiems žmonėms sostinėje šiandien teikia jau 4 automobiliai.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kurį laiką negalią turintys žmonės sostinėje negalėjo pasinaudoti „Socialinio taksi“ paslaugomis. Šiuo metu paslaugų teikimas jau atnaujintas, tam numatytos savivaldybės lėšos, tačiau „Socialinio taksi“ gali nepavykti išsikviesti taip greitai, kaip norėtųsi. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Švietimo sistema nuo 2024-ųjų keisis iš esmės: visiems specia­liųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams turės būti sudaryta galimybė lankyti artimiausią pasirinktą darželį ar mokyklą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) kartu su neįgaliųjų organizacijomis, socialiniais partneriais parengė Įtraukiojo ugdymo planą, kurio tikslas – visose mokyklose sukurti geriausias sąlygas mokytis kiekvienam vaikui. Plane taip pat numatytos priemonės, kaip sustip­rinti mokyklų pasirengimą priimti įvairių poreikių vaikus, kaip pagerinti švietimo pagalbą, stiprinti pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų kompetencijas, keisti mokyk­lų bendruomenės nuostatas į specia­liųjų poreikių turinčių vaikų ugdymą. Vis dėlto specialiųjų poreikių turinčių vaikų tėvams 2024-ieji kelia nemažai nerimo.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Aistė Paulauskytė.

Mokomės kartu

„Viena didžiausių nelaimių – mąstymas, kad jeigu negali įlipti į Everestą, iš viso į jokį kalną nesistengsi įkopti“, – sako klaipėdietė Aistė Paulauskytė. Nors mergina gyvena su įgimtu cerebriniu paralyžiumi, tai nestabdo jos noro siekti akademinių bei asmeninių aukštumų. Aistė baigė psichologijos bakalauro studijas Kaune, įstojo į magistrantūrą, tačiau neužmiršta savo mėgstamų veiklų, nuolatinio tobulėjimo bei šeimos.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Į susitikimą Marijampolėje atėjo žmonės, kuriems rūpi įsidarbinimo galimybės.

Darbo rinkos pulsas

Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) jau nuo savo įsikūrimo daug dėmesio skiria žmonių su negalia užimtumui. Šiemet, įgyvendinant Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą, rengiami susitikimai įvairiuose Lietuvos miestuose, kuriuose negalią turintys žmonės turi galimybę pabendrauti su Užimtumo tarnybos atstovais ir darbdaviais, sužinoti apie galimybes įsitraukti į įvairias projektines veiklas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokios garantijos yra suteikiamos dirbantiems žmonėms su negalia ar auginantiems vaikus su negalia. Dalis jų įsigaliojo nuo 2022 m. rugpjūčio 1 dienos. Tikimasi, kad tai padės derinti šeimos ar asmeninius poreikius su darbo įsipareigojimais. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Keramikei Viktorijai Bitinaitei Stankevičienei buvo smagu išbandyti naują kūrybinį amplua.

Pokyčių link

Valakupių reabilitacijos cent­re surengtos unikalios kūrybinės dirbtuvės, kuriose žinomi Lietuvos menininkai pirmą kartą kūrė iliustracijas lengvai suprantamai kalbai. Kurdami draugišką komunikaciją, leng­vai suprantamą kalbą, mažiname stigmą apie negalią, skatiname įvairovę bei kuriame įtraukią Lietuvą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vykdydama sveikatos įstaigų reformą, numato nemažai pokyčių ir reabilitacijos srityje. SAM atstovai teigia, kad pokyčiai pagerins reabilitacijos paslaugų prieinamumą, o jomis besinaudojantys nuogąstauja, kad pablogės galimybės gauti sanatorinį gydymą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Irma Zabulionytė tęsia mamos pradėtus darbus ir vadovauja Panevėžio agentūrai „SOS vaikai“.

Stipresni už negalią

Irma Zabulionytė juda tik su ramentais, o tolesnius atstumus įveikia neįgaliojo vežimėliu, tačiau negalia netrukdo jai vadovauti Panevėžio agentūrai „SOS vaikai“, šiemet mininčiai 30 metų veiklos jubiliejų. Irma ir jos komanda padeda vyrų skriaudžiamoms moterims, jų vaikams, rūpinasi, kad smurtą patyrusiosios išdrįstų keisti savo gyvenimą. Moterys žino, kad Irmai gali skambinti ir vidurnaktį. Visada bus išgirstos ir gaus pagalbą. Iš kur tas I. Zabulionytės atkaklumas, ryžtas, valia, nusiteikimas dirbti kitų labui?

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vežimėlis netrukdo varžytis su negalios neturinčiaisiais.

Stipresni už negalią

Rolandą Baranauską sportas lydėjo visą gyvenimą. Nuo mažens jis buvo įpratęs prie fizinio krūvio ir ištvermės. 1997 metais patirta trauma, lėmusi vyro stuburo lūžį, gyvenimą pasuko šiek tiek kita linkme, tačiau nuo sporto neatitolino. Jau maždaug aštuonerius metus R. Baranauskas šaudo iš lanko ir pastaruoju metu savo pasiekimais garsina Lietuvą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Sporto rėmimo fondo lėšomis įsigyti varytuvai padeda judėti lengviau ir greičiau.

Sėkmės formulė

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (LŽNS) rateliais judančiuosius supažindina su šiuolaikiškais hibridiniais varytuvais, kurie negalią turintiems žmonėms gali suteikti galimybes jaustis laisviau, įveikti kur kas didesnius atstumus. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Reda Aurylaitė įveikė savo baimes ir sėdo prie automobilio vairo.

Sėkmės formulė

Plungiškė Reda Aurylaitė trykšta džiaugsmu. Po beveik pusmetį trukusių „teisybės paieškų“ sulaukė žinios, kad jai nustatytas specialiojo leng­vojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir galės gauti automobilio stovėjimo kortelę. „Svarbausia, kad šia teise nuo šiol galės naudotis ir kiti žemaūgiai – achondroplazijos diagnozę turintys žmonės“, – sako mergina.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

KTU Maisto instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja Aelita Zabulionė.

Mokslo parkas

KTU Maisto instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja Aelita Zabulionė mano, kad tinkamai parinktas maistas gali sumažinti depresiją, o mityba gali turėti įtakos tiek depresijos atsiradimui, tiek jos sunkumui ir trukmei.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Dr. Eugenijus Mačerauskas.

Mokslo parkas

Mokslininkų komandai, susibūrusiai iš trijų Lietuvos universitetų, gimė puiki idėja – padėti vaikams, turintiems emocinių sutrikimų. Jie sukūrė dirbtinio intelekto valdomą relaksacinę sistemą. Šios idėjos autoriai artimai pažinojo šeimas, kuriose auga autistiški vaikai, o tokie vaikai labai jautrūs, dažnai emociškai nestabilūs. Apie tai, kaip ši sistema padės vaikams, paprašėme papasakoti Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto docento dr. Eugenijaus Mačerausko.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos komanda, pelniusi I vietos taurę.

Judėjimo galia

Elektrėnų profesinio mokymo centre ir Elektrėnų laisvalaikio centre surengtos jau 19-osios Elektrėnų savivaldybės ir Vilniaus apskrities neįgaliųjų sporto žaidynės, pastaraisiais metais tapusios ir Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynių atrankiniu turu. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Varžybose niekada netrūksta emocijų.

Judėjimo galia

Į Kazlų Rūdos sporto centre surengtas XIV Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynių regionines varžybas, mūsų dar vadinamas Draugystės sporto švente, susirinko daugiau kaip 100 dalyvių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas
spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija