Top Straipsniai

Grid List

Lietuvos tautodailininkų galerijoje pristatyta paroda „Paprotinės lietuvių šventės drobėje“.

Atvira visuomenė

Lietuvos tautodailininkų sąjungos galerijoje pristatyta negalią turinčių kūrėjų dailės darbų paroda. Šie darbai buvo sukurti rugpjūtį Molėtų rajone, Inturkėje, Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) surengtame plenere „Paprotinės lietuvių šventės drobėje“, kurį parėmė Lietuvos kultūros taryba. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Tadas Bartaševičius akcijoje „Esu matomas 2021 – atgal į mokyklą“.

Atvira visuomenė

Marijampolėje buvo surengta akcija „Esu matomas 2021 – atgal į mokyklą“, kurioje ne tik atkreiptas dėmesys į saugumą kelyje, bet ir buvo galima išbandyti neįgaliųjų techniką.  

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Projekto „Musical Storytelling“ dalyviai.

Tolerancijos iššūkiai

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė džiaugiasi: nepaisant pandemijos, šie metai draugijai itin darbingi. Birželį prasidėjęs renginių ir įvykių maratonas dar nesibaigė. Vis dėlto V. Vitaitė pasigenda valstybės dėmesio kultūrai. Jos teigimu, jei taip bus ir toliau, daug metų negaliųjų asociacijų vykdomos ir savo naudą įrodžiusios prog­ramos gali išnykti. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Filmo „Kaip „Titanikas“ mane išgelbėjo“ fragmentas.

Tolerancijos iššūkiai

Nuo lapkričio 12 d.  į kino teatrus visoje Lietuvoje atkeliauja lietuviškai dubliuota istorija visai šeimai – dokumentinis filmas „Kaip „Titanikas“ mane išgelbėjo“. Ruošiantis 2024 metų pokyčiams švietimo sistemoje, kai bendrosios paskirties mokyklos turės priimti visus vaikus – su negalia ar be, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia visas Lietuvos šeimas pažiūrėti šį pozityvų filmą ir kalbėtis šeimos rate apie mūsų visų skirtingumą bei kaip tai mus praturtina.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Jonas Mačiukevičius.

Aktualijos

Eidamas 83-iuosius metus, 2021 m. spalio 20 d. mirė Jonas Mačiukevičius, rašytojas, visuomenės veikėjas, Lietuvos neįgaliųjų judėjimo organizatorius ir didžiausios šalies neįgaliųjų organizacijos – Lietuvos invalidų draugijos (dabar Lietuvos neįgaliųjų draugija) pirmasis vadovas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Nuo šiol negalią turintys klien­tai Lietuvos pašto skyriuose bus aptarnaujami be eilės, jiems bus suteikiama nemokama siuntos pakavimo paslauga, esant poreikiui – pagalba.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariai.

Bendruomenės balsas

Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos narė Aldona Petkienė „Bičiulystės“ skaitytojus informuoja apie įvykusį ataskaitinį susirinkimą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Zarasiškiai iš Kauno parsivežė daug įspūdžių.

Bendruomenės balsas

Laima Gorpinič laiške „Bičiulystei“ pasakoja apie turiningą zarasiškių kelionę į Kauną.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Negalią turintys asmenys gali pasinaudoti įvairiomis piniginėmis nuolaidomis ir leng­vatomis. Supažindiname su svarbiausiomis iš jų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Medicininė reabilitacija ypač svarbi negalią turintiems žmonėms, norintiems atsistatyti po traumų ar ligų, palaikyti savo sveikatą. Pateikiame svarbiausią informaciją apie ją.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vėjo ir vandens stichiją panoro išbandyti nemažas naujų potyrių ieškančių žmonių su negalia būrys.

Darni aplinka

„Pajuskite vėją, bangas ir tą jaudulį, kai prisipildo burės ir laivas jus neša pirmyn!“ – susipažinti su buriavimu neįgaliuosius kvietė Minijos kaime (Šilutės r.) įsikūręs Kintų buriavimo mėgėjų klubas „Marių burės“. Per atvirų durų savaitę į šį kvietimą atsiliepė ir įsimintinų įspūdžių patyrė apie 40 negalią turinčių žmonių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Į prie Tapelių ežero surengtą stovyklą susirinko per pusšimtis vaikų, antra tiek – juos atlydėjusių suaugusiųjų.

Darni aplinka

Šalia Vilniaus tyvuliuojančio Tapelių ežero pakrantė aidėjo nuo vaikų juoko, džiugių šūksnių pirmą kartą gyvenime pagavus žuvį, muzikos ir dar gausybės įvairių pramogų – čia Lietuvos aktyvios reabilitacijos asociacijos (LARA), „Asistentinio taxi“, asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ ir daugybės entuziastingų rėmėjų dėka surengta stovykla vaikams. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Danielė Streikutė.

Kaip aš pažinau negalią

Menininkė, Romos Katalikų Bažnyčios bendruomenės narė Danielė Streikutė šią vasarą dalyvavo Tarptautinės evangelizacijos mokyklos organizuotoje stovykloje Kretingos rajone. Danielė pasakoja, kad stovykloje gerosios patirties ji pasisėmė iš bend­raminčių, tarp kurių buvo ir žmonių su negalia. Bendravimo atradimai skatino Danielę dar kartą permąstyti tai, ką patyrė ir naujai suprato.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Aktorius Justas Tertelis.

Kaip aš pažinau negalią

Dramaturgas, režisierius, teatro ir kino aktorius Justas Tertelis spektaklyje „Miego brolis“ suvaidino iš dalies paralyžiuoto pjesės veikėjo Zefo vaidmenį. Paklaustas, ką pajuto pirmą kartą kurdamas tokį jam neįprastą vaidmenį, aktorius atsakė, kad dar būdamas mažas berniukas jau buvo arti žmonių, turinčių judėjimo negalią.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ema (dešinėje), Sonata ir Eglė su Lėja.

Sėkmės formulė

Užsibrėžus Lietuvoje pertvarkyti globos įstaigas nesitikėta, kad intelekto ir psichosocialinę negalią turinčių žmonių grįžimas į visuomenę sulauks tokios bendruomenių baimės ir pasipriešinimo. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Rūta Kupčinskaitė su vyru Tadu.

Sėkmės formulė

Beveik du mėnesius vykę ne pirmus metus rengiami „Delfi Metų moters“ rinkimai Marijampolėje gyvenančiai Rūtai Kupčinskaitei pateikė ne vieną staigmeną. Pirmiausia ji netikėtai sužinojo, kad buvo pasiūlyta į šių rinkimų nominantes, vėliau – kad sulaukė didelio portalo skaitytojų palaikymo ir pateko į antrąjį rinkimų etapą, ir galiausiai – pelnė „Delfi Metų moters“ titulą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Simona Koncytė su sūneliu.

Mokslo parkas

Insulino pompos, kurias turi nešiotis cukriniu diabetu sergantys vaikai, yra pažangiausias ir efektyviausias diabeto valdymo būdas. Į poodinį sluoksnį įvestu kateteriu jos pagal poreikį į kraują tiekia insuliną – taip galima tiksliau koreguoti jo kiekį. Vaikai išvengia papildomų injekcijų ir dūrio į pirštą prieš kiekvieną valgį, be to, šis metodas leidžia išlaikyti stabilesnius ligos rodmenis. Tačiau insulino pompa varžo vaiko judrumą, jo bendraamžiai uždavinėja klausimus, į kuriuos ne visada norisi atsakinėti. Socialinė inovatorė Simona Koncytė pradėjo kurti ir siūti specia­lius drabužius vaikams, sergantiems cukriniu diabetu. Kaip jie padeda mažiesiems?

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Inovacijų ekspertės Gintarė Marinė ir Urtė Steikūnienė.

Mokslo parkas

Prieš dvejus metus įsteigta UAB „Diabetis“ – gyvybės mokslų startuolis, atliekantis medicinos mokslų tiriamuosius ir taikomuosius darbus, sparčiai juda pirmyn. „Diabetis“ sėkmingai kuria neinvazinį pėdų stebėjimo prietaisą „Feetsee“. Inovacijų ekspertės, šios idėjos autorės Gintarė Marinė ir Urtė Steikūnienė sutiko pasakoti, kaip veiks šis prietaisas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

LND pirmininkas Ignas Mačiukas medalius ir diplomus įteikė rankų lenkimo rungties nugalėtojoms.

Judėjimo galia

XIII Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynės į Garliavos sporto ir kultūros centrą sukvietė per 500 sporto entuziastų. Įvairią negalią turinčių sportininkų laukė šaškių ir šachmatų, krepšinio 3x3, baudų metimo, smiginio, rankų lenkimo ir bočios rungtys. Žaidynių dalyviams įteikti 54 medalių komplektai. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Tadeušas Šimkovičius - orientavimosi sporto entuziastas.

Judėjimo galia

Sveikatai naudingas ir paprastas pasivaikščiojimas ar pabėgiojimas gamtoje, o žmonės, užsiimantys orientavimosi sportu, mankština ne tik kūną. Viena iš šios sporto šakos atmainų – orientavimosi sportas takais – pritaikyta žmonėms su negalia. „Pas mus viską lemia mąstymo greitis“, – sako patyręs orientacininkas Tadeušas Šimkovičius, kuriam sportas padėjo pamatyti pasaulį ir atsikratyti po traumos užplūdusių abejonių.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

unsplash.com nuotr.

Kūrybos laboratorija

Iš „Bičiulystės“ bičiulių kūrybos

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Gražinos Kalvaitienės nuotr.

Kūrybos laboratorija

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas
spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija