Pradedama kompensuoti daugiau medicinos pagalbos priemonių

Aktualijos
Nustatymai

Konsultuojame, komentuojame 

Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis pradedama kompensuoti daugiau pacien­tams reikalingų medicinos pagalbos priemonių. Specia­listų teigimu, kitąmet planuojama dar daugiau teigiamų pokyčių.

Siekiant pagerinti žmonių, turinčių šlapimo nelaikymo prob­lemų, gyvenimo kokybę, integraciją į darbo rinką bei užtikrinti racionalų PSDF biudžeto išlaidų naudojimą, nuspręsta kompensuoti mažesnių įklotų, kurie sugeria iki 500 ml skysčio, įsigijimo išlaidas.

Iki šiol pacientams, turintiems šlapimo nelaikymo prob­lemų, buvo kompensuojama 30 vnt. įklotų, sugeriančių daugiau kaip 500 ml skysčio. Nuo lapkričio 9 dienos tokiems pacientams per mėnesį jau gali būti išrašoma 30 vnt. įklotų, kurie sugeria daugiau kaip 500 ml skysčio, arba 36 vnt. įklotų, kurie sugeria iki 500 ml skysčio, arba 30 vnt. sauskelnių, arba 30 vnt. vienkartinių paklodžių.

Mažesnieji įklotai nuo šiol kompensuojami tiems šlapimo nelaikymo problemų turintiems pacientams, kuriems nustatyti centrinės nervų sistemos ir nugaros smegenų sužalojimo padariniai, liekamieji kūdikių cerebrinio paralyžiaus reiškiniai, galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimai, išsėtinė sklerozė, galvos ar nugaros smegenų displazijos.

Šie pokyčiai yra nuo lapkričio mėn. įsigaliojusios naujos Šlapimo nelaikymo ambulatorinio gydymo kompensuojamaisiais vaistais ir medicinos pagalbos priemonėmis tvarkos aprašo dalis. Jame yra nustatyti 3 šlapimo nelaikymo laipsniai: lengvas (kai šlapimas išteka kosint, čiaudint, juokiantis), vidutinis (kai šlapimas išteka keičiant kūno padėtį, bėgant, einant, lipant laiptais, keliant svorį, vaikštant) ir sunkus (kai šlapimas išteka nuolat: stovint, sėdint, kartais ir gulint, miegant).

„2018-aisiais bus siekiama toliau tobulinti šlapimo nelaikymo priemonių kompensavimą, siejant jį ne su diagnoze, dėl kurios atsiranda šlapimo nelaikymas, o su šlapimo nelaikymo laipsniu. Tokiu būdu sauskelnės ir kiti gaminiai būtų kompensuojami didesniam pacientų, kuriems nustatyta vidutinio ar sunkaus laipsnio šlapimo nelaikymo būklė, skaičiui“, – sakė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė.

Ligonių kasų specialistai primena, kad tiek kompensuojamųjų įklotų, tiek kitų kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių, naudojamų turint šlapimo nelaikymo prob­lemų, receptus gali išrašyti ne tik gydytojai, bet ir slaugytojos, jei jis išrašomas pakartotinai.

VLK duomenimis, 2016 m. kompensuojamąsias sauskelnes gavo apie 39,5 tūkst. pacien­tų (tai valstybei kainavo 4,84 mln. eurų). Taip pat pernai daugiau nei 2,2 tūkst. pacientų buvo išrašyta kompensuojamųjų įklotų už 68,5 tūkst. eurų.

VLK ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas