Dovana Prezidentei

Eglė Tunaitytė Prezidentei įteikė pavasariu alsuojantį paveikslą.

Aktualijos
Nustatymai

Prezidentūroje apsilankę Kelmės specialiosios mokyk­los auklėtiniai įgyvendino savo svajonę ir šalies vadovei Daliai Grybauskaitei įteikė originalią dovaną – du vektorinės tapybos paveikslus. 

Po Vilnių keliaujanti Kelmės specialiosios mokyklos Vektorinio piešimo ir fotografijos pag­rindų būrelio vaikų paroda „Aš esu“ jau sužavėjo daugybę žmonių. Kompiuteriu tapytais jų paveikslais grožėjosi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Švietimo ir mokslo ministerijos, Vilniaus universiteto Verslo mokyklos darbuotojai ir lankytojai. Dar laukia parodos Medininkų pilyje ir Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Lietuvos trispalvė – Prezidentės padėka jauniesiems kūrėjams.

Tačiau pačiu svarbiausiu neįgalių vaikų kūrybingumo pristatymu ir įvertinimu Kelmės specialiosios mokyklos vyresnysis specialusis pedagogas, Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelio vadovas Valdas Kančauskas vadina šių vaikų viešnagę prezidentūroje. Čia jie įgyvendino metus puoselėtą savo svajonę – Prezidentei įteikė 2 savo kūrybos paveikslus. Vieno jų autorė – šio būrelio narė Eglė Tunaitytė, kito – vadovas V. Kančauskas.

,,2017 metais kilusi idėja – sukurti filmuotą sveikinimą Lietuvos Respublikos Prezidentei D. Grybauskaitei – atrodė neįtikėtina. Bet prasitaręs apie tai savo mokiniams, turintiems negalią, mačiau, kaip sužibo jų akys... Ir prasidėjo džiaugsminga kūryba, trukusi beveik tris paras...“ – pasakoja V. Kančauskas. Pasak jo, filmo tikslas buvo atkreipti dėmesį į šiuos gabius vaikus, parodyti, kad jeigu jais tiki ir esi kartu – galima pasiekti bet ką.

Kurdami filmuką – tapydami paveikslus, tardami Prezidentei skirtus sveikinimo žodžius ir palinkėjimus, projekto ,,Dovana LR Prezidentei“ sumanytojai nebuvo tikri, ar jis pasieks D. Grybauskaitę. Tik sulaukę padėkos skambučio įsitikino – stebuklas įvyko.

Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelio lankytojai su savo vadovu išsikėlė naują tikslą –Prezidentei įteikti vektorinės tapybos paveikslą kaip padėką už jos darbus kuriant vaikams saugią aplinką, puoselėjant lietuvybę, skleidžiant gerąją žinią pasauliui apie Lietuvą.

Prezidentei – Valdo Kančausko paveikslas „Valdovų rūmai“.

Tokia proga pasitaikė į Vilnių atvežus vaikų sukurtų paveikslų parodą. Ją pristatant Švietimo ir mokslo ministerijoje autoriai sulaukė ypatingo dėmesio. „Tai dovana Lietuvai ir mums visiems, kurie čia lankysis, ir matys šiuos darbus. Ir tai, kas vyksta Kelmėje, turi šansą pretenduoti į reikšmingiausių Lietuvos šimtmečio darbų sąrašą“, – sakė parodą atidaręs švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius. Parodoje apsilankiusi Prezidentės patarėja Almeda Kurienė taip pat stebėjosi vaikų sukurtais paveikslais. Ji ir padėjo išrinkti dovaną Prezidentei.

Apsilankymo prezidentūroje Kelmės specialiosios mokyk­los auklėtiniai, paveikslų autoriai, būrelio vadovas V. Kančauskas, mokyklos direktorė Dalia Viliūnienė nepamirš dar ilgai. Šiltai ir nuoširdžiai juos priėmusią D. Grybauskaitę nudžiugino vaikų kūrybingumas. Atsidėkodama už dovaną ji svečiams įteikė Lietuvos trispalvę.

„Bičiulystės“ inf.
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas