Čiužiniai skiriami tik sergant itin sunkiomis ligomis

Aktualijos
Nustatymai

Klausėte–atsakome

Mano tėvas serga onkologine liga, beveik nesikelia iš patalo, tačiau guli paprastoje lovoje. Bijau, kad gali atsirasti pragulų. Ar galima būtų iš TPNC gauti čiužinį praguloms išvengti? – klausia N.B. iš Vilniaus.

Į klausimą atsako Techninės pagalbos neįgaliesiems centro Metodinio skyriaus vedėja Dovilė Sabaliauskaitė.

Čiužinys praguloms išvengti, kaip ir pasėstai, skiriamas asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, bei turintiems visišką negalią, ir asmenims, kuriems yra pragulų atsiradimo tikimybė esant bent vienam sunkiam organizmo funkcijų sutrikimui dėl galvos ir (ar) nugaros smegenų pažeidimų; arterijas obliteruojančių ligų; įvairios kilmės lėtinių venų ligų; virškinimo sistemos sutrikimų esant malabsorbcijos sindromui; inkstų funkcijų sutrikimų, kai atliekamos dializės procedūros; endokrininių ir medžiagos apykaitos ligų, pasireiškiančių galūnių angiopatija, morbidiniu nutukimu; sunkios eigos odos ir poodžio ligos; kraujo ir kraujodaros organų ligų esant sunkiam funkciniam sutrikimui.

Asmuo turi teisę priemonę įsigyti iš Centro arba gauti čiužinio praguloms išvengti įsigijimo išlaidų kompensaciją vieną kartą per 3 metus iki 44 eurų, bet ne daugiau už faktines įsigijimo išlaidas.

Šiai priemonei gauti reikalingas išrašas 027/a forma, kurį išrašo gydantis gydytojas arba nuolatinės slaugos poreikio pažyma (forma SPP-1).

Dėl priemonių įsigijimo asmuo turi kreiptis į Centrą ir pateikti prašymą.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas