Ką naudingo galima sužinoti internete apie sveikatą?

Aktualijos
Nustatymai

Valstybinė ligonių kasa (VLK) informuoja, kad daugelį su jūsų sveikata susijusių naudingų dalykų galite sužinoti nė neišeidami iš namų.

VLK Informacinių technologijų departamento direktoriaus Aurimo Baliukevičiaus teigimu, naudotis elektroninėmis paslaugomis patogu ir paprasta. Gyventojams nereikia vykti į ligonių kasą ar gydymo įstaigą ir stovėti eilėse ar skambinti telefonu, kad gautų jiems reikiamą informaciją. Žmogus gali namuose internetu prisijungti prie VLK tinklalapio www.vlk.lt ir skiltyje „Gyventojams“ pasirinkęs nuorodą „Ką naudingo galima sužinoti internete apie sveikatą?“, pasinaudoti jį dominančiomis elektroninėmis paslaugomis.

Šiuo metu VLK teikia 5 internetu pasiekiamas paslaugas:

• pirmoji paslauga leidžia patiems gyventojams sužinoti, kiek kainavo jų gydymas ir vaistai. Tai padeda išvengti situacijų, kai gydymo įstaigoje prašoma susimokėti už paslaugą, kuri jau buvo apmokėta Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

• Taip pat internetu galima pasitikrinti, ar pacientas yra draustas privalomuoju sveikatos draudimu, o tai reiškia – sužinoti, ar paslaugas gydymo įstaigoje gaus nemokamai.

• Dar viena iš paslaugų leidžia greitai ir patogiai gyventojui užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią tereiks atsiimti teritorinėje ligonių kasoje.

• Kita elektroninė paslauga – galimybė pasitikrinti eiles gydymo įstaigose. Šios paslaugos dėka visos Lietuvos mastu žmogus gali pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje trumpiausia laukimo eilė pas reikiamos srities gydytoją specialistą, endoprotezavimo operacijai ar medicininei reabi­litacijai.

• Be to, gyventojai neskubėdami gali peržiūrėti ortopedijos įmonių sąrašus ir ortopedijos priemonių katalogus.

Pasak A. Baliukevičiaus, ateityje VLK į elektroninę erdvę perkels ir dar daugiau žmonėms naudingų paslaugų. Artimiausiu metu planuojama sukurti galimybę pacientams patiems pasitikrinti savo vietą dantų protezavimo eilėje. Taip pat siekiama, kad gyventojai ne tik galėtų ESDK užsakyti internetu, bet ir gautų kortelę paštu, taigi žmonėms nereikėtų vykti į teritorinę ligonių kasą jos atsiimti.

VLK ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas