Ruošiamasi kompensuoti medicinos prietaisų nuomą

Insulino pompa.

Aktualijos
Nustatymai

Žmonės, kurių sveikatos priežiūrai reikalingi brangūs medicinos prietaisai, galės juos išsinuomoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsakymu nustatė tvarką, kuria vadovaujantis bus sudaromas nuomojamų medicinos prietaisų, būtinų sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti, sąrašas. Numatoma, kad pirmiausia bus pradėta kompensuoti dviejų medicinos prietaisų nuoma – dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai ir insulino pompos.

Anksčiau PSDF lėšomis buvo apmokamos tik insulino pompų keičiamosios dalys cukriniu diabetu sergantiems žmonėms, bet ne pačios pompos. Taip pat buvo kompensuojama dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų nuoma tik retomis ligomis sergantiems žmonėms.

„Akivaizdu, kad tai buvo išties didelė finansinė našta pacientams, kurių ligos gydymui namuose šie brangūs prietaisai yra gyvybiškai svarbūs. Nuo šiol žmonės, kuriems reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija, neprivalės būti ligoninėje vien tam, kad galėtų naudotis plaučių ventiliacijos aparatu. Taip pat ir cukriniu diabetu sergantys pacientai, neišgalėję savo lėšomis įsigyti ar išsinuomoti insulino pompų, turės galimybę pasinaudoti valstybės pagalba ir pagerinti savo gyvenimo kokybę“, – sako ministras A. Veryga.

Ministro teigimu, medicinos priemonių nuomos sąrašas šiais dviem prietaisais neapsiribos. Vėliau planuojama kompensuoti ir dar daugiau pacientams labai reikalingų įrenginių.

„Šių brangių medicinos priemonių nuomos išlaidos PSDF biudžeto lėšomis bus 100 procentų kompensuojamos tiems privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusiems žmonėms, kuriems jos yra būtinos sveikatos priežiūrai namuose. Tai spręs gydytojų konsiliumas“, – atkreipia dėmesį Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Sveikatos priežiūros įstaigos aprūpinimo skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

Jos teigimu, kai kurių medicinos prietaisų nuoma leis efektyviau naudoti PSDF biudžeto lėšas. Pavyzdžiui, skaičiuojama, kad dirbtinės ventiliacijos aparato nuomos išlaidos per mėnesį vidutiniškai siekia nuo 150 iki 464 eurų (kaina priklauso nuo ligonio būklės ir reikiamos papildomos įrangos). Taigi šiuo metu medicinos priemonių ilgalaikės nuomos išlaidos pacientams sudaro didelę dalį namų ūkio išlaidų – nuo 1 800 iki 5 568 eurų per metus. Na, o ligoninėse tokių pacientų gydymas vidutiniškai kainuoja nuo 4000 iki 27 627 eurų.

Pasak L. Reinartienės, insulino pompų bei dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų nuoma gyventojams bus pradėta kompensuoti tuomet, kai speciali komisi ja nustatys bazines šių prietaisų nuomos kainas, nuomos išlaidų kompensavimo tvarką, kai VLK pasirašys nuomos sutartis su ūkio subjektais. Numatoma, kad visos reikiamos formalios procedūros bus atliktos jau šią vasarą.

Skaičiuojama, kad insulino pompų bei dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų nuomai kompensuoti prireiks maždaug 1,6 mln. eurų PSDF biudžeto lėšų per metus.

VLK ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas