Lietuvos rinktinės kraitis Europos čempionate – 8 medaliai

Andrius Skuja jau iš antro Europos čempionato grįžta iškovojęs du medalius.

Aktualijos
Nustatymai

Berlyne vykusiame Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate Lietuvos rinktinė, kurią sudarė 12 sportininkų, pasirodė puikiai – iškovoti 8 medaliai, tarp kurių – du aukso, po tris sidabro ir bronzos. Medalius pelnė net šeši rinktinės nariai, ne tik patyrę, bet ir karjerą parasporte pradedantys lengvaatlečiai.

Kęstutį Skučą pasveikino Kauno miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas.

Du medaliai – įtempto darbo rezultatas

Europos čempionate Lietuvos rinktinės sportininkai dalyvavo šuolio į tolį, disko stūmimo, ieties metimo, rutulio stūmimo, bėgimo ir vežimėlių lenktynių (iš viso 6) rungtyse. Keturioms pastarosioms atstovavę lengvaatlečiai lipo ant apdovanojimų pakylos, du kartus Berlyno stadione skambėjo Lietuvos himnas.

Kaunietis Kęstutis Skučas į Europos čempionatą vyko rimtai nusiteikęs. Pastaruoju metu visą dėmesį vežimėlių lenktynėms skiriantis sportininkas ką tik įsigytu nauju sportiniu vežimėliu įveikė net tris varžybų distancijas – 100, 400 ir 1500 metrų. Pradėjęs nuo trumpiausios – 100 m trasos, vis labiau įsibėgėjo. Tarsi generaline repeticija tapęs pirmasis važiavimas Kęstutį įkvėpė gerokai daugiau ištvermės reikalaujančioms trasoms. Ilgai pirmavęs 1500 metrų lenktynes baigė antras, o 400 m distancijoje varžovams nepaliko jokių vilčių ir finišo liniją kirto pirmas.

Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) generalinis ­sekretorius Paulius Kalvelis neslėpė: Kęstučio rezultatai maloniai nustebino. „Tokiu žmogumi galime tik didžiuotis“, – Vilniaus oro uoste sakė jis.

Ąžuolo lapų vainiku už du Europos čempionate iškovotus medalius gerbėjai atsidėkojo ir kuršėniškiui Andriui Skujai: auksinis buvo jo ieties metimas, bronzinis – rutulio stūmimas. Prieš porą metų Italijoje vykusiame Europos čempionate už šias sporto šakas Andrius taip pat buvo laimėjęs apdovanojimus, tik šiemet jie susikeitė vietomis.

„Tapti Europos čempionu ir dar iškovoti bronzos medalį – tikrai labai geras jausmas. Jį išgyvenu jau antrą kartą, – sakė ­A. Skuja. – Žinoma, tai pareikalauja daug darbo, valios, ištvermės, tačiau kai svečioje šalyje girdi skambant Lietuvos himną, matai kylant trispalvę ir žinai, kad prie šio iškilmingo momento esi pats prisidėjęs, sunku net įvardyti užplūstančius jausmus.“

Sėkmingas Egidijaus Valčiuko debiutas – Berlyne iškovotas bronzos medalis.


Tarp medalininkų – ir patyrę sportininkai, ir perspektyvus jaunimas

Alytiškiui Donatui Dundziui, kauniečiui Ramūnui Verbavičiui šis Europos čempionatas buvo tikrai ne pirmas. Donatas dalyvavo rutulio stūmimo ir disko metimo, Ramūnas – ieties metimo ir rutulio stūmimo rungtyse. Sėkmė lydėjo pirmąsias lengvaatlečių rungtis – Donatas už rutulio stūmimą pelnė bronzos, Ramūnas už ieties metimą – sidabro medalius.

Lietuvos rinktinės medalių kraitį papildė kartu su negalios neturinčiais sportininkais besitreniruojantis Danas Sodaitis. 100 m distanciją antras įveikęs bėgikas pelnė sidabrą. Į Vilnių grįžęs sportininkas džiaugėsi, kad ryžtingiems, valingiems žmonėms negalia netampa kliūtimi siekti užsibrėžtų tikslų ir svajoti apie naujas aukštumas.
Malonia staigmena tapo Europos čempionate debiutavusio „Šiauliečio“ sporto klubo nario Egidijaus Valčiuko rutulio stūmimo rungtyje iškovota bronza. Jaunių kategorijoje savo sportinę karjerą pradėjusiam ir trikovėje nemažai pasiekusiam 20-mečiui suaugusiųjų varžybos buvo ­tikras iššūkis. Daug kas čia buvo nauja, tik pirmyn vedantis tikslas – noras nugalėti, sau ir kitiems įrodyti, kad gali daugiau nei kiti iš tavęs tikisi, išliko tas pats.

Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato medalininkai.


Per žingsnį nuo apdovanojimų pakylos

Dar prieš prasidedant Europos čempionatui LPOK generalinis sekretorius P. Kalvelis ­prognozavo, kad mūsų rinktinė turėtų iškovoti du aukso medalius. Ir jo prognozės išsipildė. „Būtų geriau, kad būčiau neatspėjęs ir tų medalių butų buvę daugiau, – sakė P. Kalvelis. – Tačiau tai buvo realistinis planas. Dirbu šį darbą, matau realius kandidatus į apdovanojimus.“

Be medalių šįsyk liko šeši Lietuvos rinktinės nariai. Dauguma jų pasiekė geriausius savo sezono rezultatus ar pagerino asmeninius rekordus, tačiau to neužteko, kad galėtų pakilti ant apdovanojimų pakylos.

50 centimetrų ieties metimo rungtyje iki medalio pritrūko prieš penkerius metus į parasportą atėjusiam ir iš Europos čempionatų be medalių paprastai negrįžtančiam Jonui Spudžiui. Tą pačią dieną dviejose – disko metimo ir šuolio į tolį – rungtyse startavusi ir daug jėgų joms atidavusi Ramunė Adomaitienė taip pat liko per žingsnį nuo apdovanojimų.

P. Kalvelio nuomone, sportininkų rezultatams įtakos turėjo ir nepalankus oras: gana žema temperatūra, stiprus lietus ir smarkus vėjas. Tarpais liovęsi krituliai ir nušvitusi saulė tuo metu startavusiems sportininkams galėjo lemti geresnius rezultatus.
Vis dėlto Lietuvos sportininkai grįžo patenkinti savo pasiekimais. Tai, kad rinktinės sudėtis pasikeitė, o jos nariai sugebėjo iškovoti tiek pat medalių, kaip ir ankstesniame Europos čempionate, pasak P. Kalvelio, byloja apie tai, kad auga gera pamaina, turime jaunų, perspektyvių sportininkų, pasiryžusių ginti Lietuvos garbę.

Į Vilniaus oro uostą grįžusius sportininkus pasitiko gerbėjai, bičiuliai, artimieji.

 

Lietuvos rinktinės medaliai Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate:

Kęstutis Skučas – auksas vežimėlių 400 m lenktynėse (T52)

Andrius Skuja – auksas ieties metimo rungtyje (F46)

Kęstutis Skučas – sidabras vežimėlių 1500 m lenktynėse (T52)

Danas Sodaitis – sidabras 100 m bėgimo rungtyje (T47)

Ramūnas Verbavičius – sidabras ieties metimo rungtyje (F55)

Donatas Dundzys – bronza rutulio stūmimo rungtyje (F37)

Andrius Skuja – bronza rutulio stūmimo rungtyje (F46)

Egidijus Valčiukas – bronza rutulio stūmimo rungtyje (F41)

 

Aldona MILIEŠKIENĖ
Autorės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas