Nuspręsta didinti išmokas neįgaliems vaikams

Aktualijos
Nustatymai

Seimas vieno balso persvara pritarė parlamentaro Justo Džiugelio teiktai išmokų vaikams įstatymo pataisai, pagal kurią nuo kitų metų neįgalumą turintiems vaikams bus mokama daugiau nei dvigubai didesnė išmoka.

Dabar kiekvienas vaikas gauna 0,79 bazinės socia­linės išmokos (BSI) dydžio išmoką, t.y. 30,02 Eur, o nuo sausio 1-osios negalios paliestiems vaikams išmoka padidės iki 1,84 BSI – 69,92 Eur.

Neįgalių vaikų būtinos kasdienės išlaidos yra gerokai didesnės. Tai kitokius vaikus auginančias šeimas priartina prie gyvenimo skurdo sąlygomis rizikos.

„Suprasti, kaip gyvena vaikus su negalia auginančios šeimos, gali tik patys tai patyrę žmonės. Aš tai žinau ne iš nuogirdų. Elementarus pavyzdys – valstybė neįgaliam vaikui kompensuoja ortopedinius batus. Paradoksalu, bet tik vieną porą per metus. Vadinasi, neįgalus vaikas turi nešioti tik žieminius, arba tik vasarinius batus. Tai – tik vienas atvejis iš daugelio. Be didžiulio psichologinio išbandymo neįgalaus vaiko susilaukę tėvai nuo pat pirmųjų dienų turi pirkti daugybę nekompensuojamų vaistų ir kitų priežiūros priemonių, iš savo kišenės mokėti specialistams, be kurių pagalbos atžala gali net neišgyventi. Tai didžiąją daugumą šeimų iškart stumia už skurdo ribos“, – po balsavimo sakė projekto autorius J. Džiugelis.

Pasak jo, priimta naujoji įstatymo pataisa – tai ne tik konkreti pagalba negalios paliestus vaikus auginančioms šeimoms, bet ir žingsnis gimstamumui skatinti.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas