Nemokamai keltis į Kuršių neriją gali ir neįgalieji

Kuršių nerija.

Aktualijos
Nustatymai

Konsultuojame, komentuojame

AB „Smiltynės perkėla“ primena, kad nuo sausio 1 d. pasikeitė neatlygintino perkėlimo į Kuršių neriją leidimų išdavimo tvarka. Sprendimą, kas turi teisę nemokamai keltis, nuo šiol priims nebe Neringos ir Klaipėdos savivaldybės, bet Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD).

Šiuos leidimus gali gauti tie asmenys, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Neringoje ar Klaipėdos miesto dalyje Smiltynėje, bei juridiniai asmenys, turintys Kuršių nerijoje registruotą buveinę. Taip pat neįgalieji, kurių automobilio registracijos liudijime yra specialios žymos SV ir SH, kitaip tariant, kai automobiliai pritaikyti neįgaliųjų vežimėliui arba turi įrengtą rankinį valdymą. Minėti leidimai išduodami ir spec. tarnyboms.

„Iki šiol „Smiltynės perkėla“ duomenis apie asmenis ir transporto priemones, kuriems yra suteikta teisė keltis nemokamai, gaudavo iš savivaldybių. Remiantis jais, pagamindavome ir išduodavome leidimus, tačiau patį sprendimą, kam valstybė kompensuos perkėlimą, priimdavo savivaldybė. Iš esmės procesas išliko toks pat, tik nuo Naujųjų sąrašus jau pateikia LAKD. Norime pabrėžti, kad pasikeitusi tvarka palies tik naujai besikreipiančius dėl leidimų. Juos turintiems, nieko daryti nereikia, jų leidimai galioja. Tikimės, kad procesas bus sklandus ir klientai nepatogumų nepajus“, – pranešime spaudai cituojama „Smiltynės perkėlos“ Pardavimų ir klientų aptarnavimo direktorė Inga Valutienė.

Taigi, fiziniai ir juridiniai asmenys, norintys gauti minėtą leidimą, turi kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją. Visus dokumentus galima siųsti el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Vis dėlto, kad procesas būtų kuo sklandesnis, kurį laiką ir toliau bus galima konsultuotis su savivaldybėmis.

Tokie leidimai iki šiol buvo atnaujinami visiems kas dvejus metus. Paskutinį kartą tai padaryta praėjusių metų pavasarį. Tuomet Neringos gyventojams jų buvo išduota 4605, o Smiltynės – 100. Iki metų galo papildomai išduoti dar 379 leidimai fiziniams asmenims, juridiniams – 1819, 1160 – įstaigoms bei 38 – neįgaliesiems.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas