Gydymo įstaiga užtikrina slaugomo paciento priežiūrą po operacijos

Aktualijos
Nustatymai

Klausėte-atsakome

„Esame abu neįgalūs (aš – vidutinių specialiųjų poreikių, vyras – didelių poreikių, yra slaugomas). Vyrą kartą ar du kartus per metus reikia operuoti. Kadangi vyras yra slaugomas, aš nuolat ligoninėje turiu būti prie jo. Esu girdėjusi, kad tokiu atveju yra galimybė ir man ligoninėje gauti paslaugą (lovą, maistą). Ar tai tiesa?“ – redakcijai atsiųstame laiške klausia „Bičiulystės“ skaitytoja.

Situaciją komentuoja Sveikatos apsaugos ministerijos Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Šakienė.

Nesvarbu, kokiame asmens sveikatos priežiūros stacionaro (ligoninės) skyriuje pacientas gydomas, jam užtikrinamos kompleksinės paslaugos: operacija ir slauga, priežiūra po operacijos, lova, maitinimas. Taigi aktyviai gydomam pacientui teikiamos ir slaugos paslaugos (kaip aktyviojo gydymo dalis po atliktų operacijų ar procedūrų).

Pacientai į palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę guldomi gydančio gydytojo sprendimu, įvertinus žmogaus diagnozę, fizinę būklę bei kokios paslaugos jam reikalingos. Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos teikiamos tik tuomet, kai baigtas aktyvus gydymas ir išnaudotos visos reabilitacijos galimybės bei yra aiški diagnozė, t.y. paciento nereikia papildomai tirti.

Rūpestis slaugomais artimaisiais, jų palaikymas bei lankymas yra sveikintinas, tačiau nėra apibrėžtas teisės aktais, o priimdama pacientą gydymo įstaiga įsipareigoja teikti paslaugas būtent jam, ne artimiesiems.

Sveikatos apsaugos ministerija tiki, kad paciento, jo artimųjų bei paslaugas teikiančių specialistų komandos tarpusavio pasitikėjimas ir bendradarbiavimas leidžia užtikrinti, kad pacientams sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos kokybiškai, laiku ir rūpestingai.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas