Išplėstas galinčiųjų naudotis automobilių statymo kortele sąrašas

Aktualijos
Nustatymai

Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė suteikia galimybę žmogui su negalia būti mobilesniam, transporto priemone pasiekti vietą, iki kurios nueiti pėsčiomis ar su pagalbinėmis priemonėmis būtų sunku. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) patikslino asmenų, kuriems gali būti išduota neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė, sąrašą. 

Nuo 2019 m. liepos 10 d. neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė išduodama:

  • darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis;
  • darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas 30 proc. darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
  • senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 proc. darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
  • senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis;
  • asmenims iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis;
  • asmenims, kuriems nustatyti specialieji poreikiai (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis).

Sprendimas dėl kortelės išdavimo priimamas nustačius neįgalumo lygį, darbingumo lygį arba specialiuosius poreikius ar jų lygį.

Jei negalia jau nustatyta, o nustatytus kriterijus atitinkantis asmuo kortelės neturi, dėl jos į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą galima kreiptis su atskiru prašymu.

Kortelės suteikiamas teises ir naudojimo sąlygas nustato Kelių eismo taisyklės.

NDNT Asmenų aptarnavimo ir dokumentų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Nomedos Pikelytės paprašėme pakomentuoti, kuo naujasis sąrašas skiriasi nuo iki šiol buvusio.

„Atsirado nauja nuostata, kad kortelė išduodama visiems asmenims, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis, nepaisant to, ar jie patys vairuoja automobilį, ar ne.

Atsisakyta reikalavimo „vairuoja/nevairuoja“ ir išduodant kortelę asmenims, kuriems nustatyti specialieji poreikiai ir jų lygiai.

Nuo liepos 10 d. ši kortelė išduodama visiems asmenims (tiek vaikams, tiek darbingo amžiaus, tiek senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems), kuriems nustatytas bet kuris specialusis poreikis (nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos ar specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikiai), taip pat senatvės pensijos amžiaus asmenims, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis“, – paaiškino N. Pikelytė.

Primename ir dar vieną labai svarbų akcentą – neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė išduodama asmeniui, o ne automobiliui.

Atkreipkite dėmesį ir į ant kortelės esantį įrašą: „Ši kortelė suteikia jos savininkui teisę į specialias vietines automobilių statymo paslaugas valstybėse narėse“.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas