Kaip padėti diabetu sergančiam vaikui

Klubas stengiasi organizuoti diabetu sergantiems vaikams įvairius renginius, vasaros išvykas.

Aktualijos
Nustatymai

Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena (tai insulino išradėjo Frederiko Bantingo gimimo diena). Šia proga norime pristatyti klubo „Diabitė“ veiklą, supažindinti, su kokiais iššūkiais kasdien susiduria I tipo diabetu sergantys vaikai ir jų tėvai. 

I tipo cukriniu diabetu dažniausiai suserga vaikai ir jauni žmonės. Dėl autoimuninio uždegimo endokrininė liauka – kasa nebeišskiria hormono insulino – biologiškai veiklios medžiagos, kuri skaldo cukrų (gliukozę). Liga nepagydoma, o norint išvengti rimtų komplikacijų (inkstų nepakankamumo, galūnių amputacijų, regos praradimų), ją būtina griežtai kontroliuoti – nuolat matuoti gliukozės kiekį kraujyje, skaičiuoti suvartojamus angliavandenius, baltymus ir riebalus, nuolat leistis tiksliai apskaičiuotas insulino dozes.

Pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria šeimos, kai vaikas suserga I tipo diabetu: ne tik reguliarūs dūriai, bet ir nežinia dėl ateities – kai suserga mažas vaikas, dažnai vienas iš tėvų yra priverstas išeiti iš darbo, nes darželiai atsisako prižiūrėti tokį vaiką, įstatymiškai nėra numatyta medicininė tokio vaiko priežiūra ugdymo įstaigose. Pasitaiko atvejų, kai net seneliai atsisako prižiūrėti tokį vaiką, nes bijo atsakomybės už jo sveikatos būklę, kuri per pusvalandį gali pasikeisti iš geros į kritinę...

Mes, klubo „Diabitė“ valdyba, padedama savanorių, siekiame palengvinti sergančių vaikų ir jų tėvų gyvenimą. Organizuojame savitarpio pagalbą, diabeto mokymus, susitikimus, stovyk­las, renginius, remiame dia­beto priežiūros priemonėmis, atstovaujame sergančiųjų interesams valstybės institucijose.

Artimiausiuose klubo planuose yra savitarpio pagalbos mokymai „Mama – mamai, tėtis – tėčiui! Padėkime vieni kitiems!“, į kuriuos susirinks diabetu sergančių vaikų tėvai, norintys padėti naujai susirgusiųjų tėveliams išmokti gyventi su liga. Kalbėsime apie tai, kaip suteikti emocinę pagalbą, kaip tai daryti tinkamai ir ko vengti.

Klubas stengiasi organizuoti diabetu sergantiems vaikams įvairius renginius, vasaros išvykas, kad vaikai susipažintų, bendrautų su likimo draugais ir nesigėdytų savo ligos.

Vienas iš svarbiausių klubo planų – sukurti mobiliosios pagalbos paslaugų tinklą naujai susirgusiems. Mobilioji pagalba apimtų konsultacijas ir pagalbą naujai susirgusių vaikų šeimoms – kaip valdyti diabetą, kur kreiptis dėl kompensuojamų priemonių, kur įsigyti papildomų priemonių (ne visos jos prieinamos Lietuvoje) ir kaip jomis tinkamai naudotis. Susirgus vaikui mobiliosios pagalbos nariai nuvyktų į jo ugdymo įstaigą (mokyklą/darželį), supažindintų pedagogus su šia liga ir jos priežiūra, naujais vaiko poreikiais, pristatytų ligą klasės/grupės draugams, kad jie suprastų, kokia tai liga, kad sergantysis jos nesigėdytų, nesislėptų, ir nesulauktų dėl to patyčių.

Miglė KALINAUSKIENĖ

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas