Koronavirusas: taip ar ne?

Aktualijos
Nustatymai

Klausėte–atsakome

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paneigia visuomenėje sklandančius mitus apie koronavirusą.

Ar koronavirusas pavojingas tik vyresnio amžiaus žmonėms, ar taip pat ir jaunimui?

Koronavirusu gali susirgti visų amžiaus grupių žmonės. Tačiau virusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis (tokiomis kaip astma, diabetas, širdies ligos). PSO pataria visų amžiaus grupių žmonėms saugotis ir laikytis rankų higienos.

Ar skiepai nuo pneumonijos apsaugo ir nuo koronaviruso?

Ne, vakcinos, skirtos apsisaugoti nuo pneumonijos, neapsaugo nuo koronaviruso. Virusas yra dar naujas ir kol kas mažai ištirtas, todėl jam reikia atskiros vakcinos. Mokslininkai kaip tik dabar stengiasi tokią sukurti.

Ar antibiotikai efektyvūs gydantis nuo koronoviruso?

Ne, antibiotikai neveikia virusų, tik bakterijas. Naujas koronavirusas yra virusas ir neturėtų būti gydomas antibiotikais.

Ar česnako valgymas gali padėti apsisaugoti nuo koronaviruso?

Česnakas yra naudinga ir sveika prieskoninė daržovė, turinti antimikrobinių savybių, tačiau nėra įrodymų, kad apsaugo nuo koronaviruso.

Ar termovizoriai gali nustatyti žmones, sergančius koronavirusu?

Termovizoriai efektyviai nustato karščiuojančius žmones, kurių kūno temperatūra aukštesnė už įprastą, o padidėjusi kūno temperatūra yra vienas iš koronaviruso požymių. Tačiau jie negali nustatyti žmonių, kurie jau užsikrėtę, bet dar neturi temperatūros.

Ar galima koronavirusu užsikrėsti nuo augintinio?

Šiuo metu nėra įrodymų, kad naminiai gyvūnai (šunys, katės) gali užkrėsti koronavirusu. Tačiau reikėtų nepamiršti po kontakto su gyvūnu nusiplauti rankas su muilu. Tai apsaugo nuo kitų ligų, kurias platina gyvūnai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas