Kaip per karantiną nustatomas negalios lygis?

Aktualijos
Nustatymai

Klausėte-atsakome

„Bičiulystės“ skaitytojams kyla klausimų, kaip elgtis, jei karantino metu baigėsi nustatytas negalios terminas. Pateikiame Neįgalumo ir darbingumo tarnybos (toliau – NDNT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paaiškinimą.

NDNT informuoja, kad karantino metu pasibaigus nustatytam negalios terminui, jis iki karantino pabaigos ir dar 30 kalendorinių dienų jam pasibaigus (nuo termino pasibaigimo dienos) bus pratęstas automatiškai. Dėl to į NDNT vykti nereikia. Pratęsus negalios terminą nauji dokumentai išduodami nebus. Apie pratęstą terminą išmokas mokančios institucijos bus informuotos, tuo rūpintis nereikia.

Jeigu turite siuntimą į NDNT ir dėl negalios nustatymo kreipiatės pirmą kartą, dokumentus pateikite vienu iš šių būdų:

  • paštu,
  • el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. (skenuotas ar fotografuotas dokumentų kopijas),
  • per e. pristatymo sistemą,
  • įmeskite prie įėjimo į NDNT esančią pašto dėžutę (ant teikiamos nuotraukos būtina užrašyti vardą ir pavardę).

Jei neturite galimybės dokumentus pateikti nė vienu iš šių būdų, tik tokiu atveju į NDNT karantino metu iš anksto registruokitės internetu https://epaslaugos.ndnt.lt/registracija/login…

Prašymų formas ir informaciją apie kitus reikalingus pateikti dokumentus galite rasti NDNT interneto svetainėje www.ndnt.lt.

Gavę dokumentus, NDNT darbuotojai su jumis susisieks telefonu arba el. paštu.

Neįgaliems asmenims, kuriems karantino metu sukanka 18 metų (t. y. baigiasi nustatyto neįgalumo lygio terminas), dėl darbingumo lygio nustatymo į NDNT reikia kreiptis įprasta tvarka – su gydančio gydytojo parengtu siuntimu.

Jei asmenys dėl pateisinamų priežasčių (šiuo atveju – dėl karantino) praleidžia darbingumo lygio vertinimo laiką, jam prašant darbingumo lygis gali būti nustatytas atgaline data, jeigu NDNT yra pateikiami visi reikalingi dokumentai (duomenys), būtini darbingumo lygiui nustatyti.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas