Pailgintas automatinio negalios pratęsimo karantino metu terminas

Aktualijos
Nustatymai

Visi sprendimai dėl neįgalumo, darbingumo lygio ir specialiųjų poreikių, kurių galiojimas baigiasi karantino metu, bus automatiškai tęsiami visą karantino laikotarpį ir dar 3 mėnesius pasibaigus karantinui. Tas pats bus taikoma ir jeigu sprendimo galiojimas baigiasi netrukus po karantino – tai reiškia, kad iki tol priimtas sprendimas dėl negalios galios 3 mėnesius nuo karantino pabaigos datos.

Anksčiau buvo nustatyta, kad ekstremaliosios situacijos ir karantino metu pasibaigus priimtų sprendimų dėl darbingumo lygio, neįgalumo ar specia­liųjų poreikių galiojimui, jie pratęsiami iki karantino pabaigos ir dar 30 kalendorinių dienų. Valstybės lygio ekstremaliosios situa­cijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu numatytas ilgesnis laikas, tai yra 3 mėnesiai, todėl pasibaigus karantinui 3 mėnesius galios ir tie pažymėjimai, kurie pasibaigė jau po karantino.

„Įsiklausėme į išsakytas prob­lemas ir nuogąstavimus, kad žmonės gali nespėti susitvarkyti reikalingų dokumentų ir pratęsti galiojančių pažymėjimų dėl neįgalumo, darbingumo lygių ir specialiųjų poreikių. Paprastai šis kelias prasideda nuo vizito pas gydytojus, kurie po pertraukos vertina iš naujo paciento būklę, o tokie vertinimai gali užtrukti ne vieną dieną, kartais net kelias savaites. Po to svarbu gauti kitų ekspertų išvadas ir tik tuomet galima teikti visus reikiamus dokumentus į Neįgalumo ir nedarbingumo nustatymo tarnybą (NDNT)“, – sako ministras A. Veryga.

Jeigu žmogus dėl pateisinamų priežasčių per karantiną praleidžia pakartotinį vertinimą, neįgalumas, darbingumo lygis ar specialieji poreikiai gali būti nustatomi atgaline tvarka. Tai reiškia, kad visos priklausančios išmokos žmogui vis tiek priklausys ir bus išmokėtos.

Per karantiną dokumentus NDNT reikia siųsti paštu, elektroniniu paštu (skenuotus ar fotografuotus) arba įmesti į pašto dėžutę prie tarnybos – taip išvengiama fizinio kontakto. Pateikti dokumentus gali prireikti, jeigu dėl negalios nustatymo kreipiamasi pirmą kartą arba žmogus turi siuntimą į NDNT. Dėl asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyno pildymo NDNT darbuotojai susisieks telefonu arba el. paštu.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas