Pradedami kompensuoti modernesni akies protezai

Aktualijos
Nustatymai

Konsultuojame, komentuojame

Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustiems asmenims nuo šiol bus kompensuojami modernesni akies protezai. Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamų akies protezų bazinė kaina nuo lapkričio pradžios padidėjo daugiau kaip 120 eurų ir iš viso siekia 520 eurų.

2021 metais akies protezams kompensuoti naujomis bazinėmis kainomis iš PSDF numatoma papildomai skirti 60,5 tūkst. eurų. Prognozuojama, kad per metus apdraustiesiems gali būti pritaikyta apie 510 vienetų tokių protezų. Šiais metais šių priemonių gamybos ir jų pritaikymo išlaidoms padengti iš PSDF skirta 193 tūkst. eurų. Akies protezų bazinės kainos apdraustiesiems kompensuojamos 100 procentų.

„Didesnė kompensuojamoji suma leis kompensuoti modernesnius, patogesnius protezus, o tai pagelbės regos negalią turintiesiems lengviau integruotis kasdieniame gyvenime“ – sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Medicinos priemonių kompensavimo skyriaus vedėjas Giedrius Baranauskas.

Pasak jo, VLK dėl apdraustųjų aprūpinimo akies protezais yra sudariusi sutartis su 2 įmonėmis. Todėl, nesant didelio pasirinkimo, žmonės dėl protezo gamybos ir pritaikymo neretai vyksta į kitas Europos Sąjungos šalis. „Pernai dėl tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų, susijusių su akies protezų įsigijimu, kompensavimo į ligonių kasas kreipėsi 7 apdraustieji, akies protezų, kuriuos žmonės pirko savo lėšomis, kainos svyravo nuo 450 iki 600 eurų“, – sako G. Baranauskas.

Kompensuojamųjų ortopedijos techninių priemonių ir jų bazinių kainų sąrašą nustato sveikatos apsaugos ministras, įvertinęs VLK ir Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nuomones. Akies protezai bazinėmis kainomis (balais) pradėti kompensuoti nuo 2017 metų sausio 1 dienos.

VLK ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas