Didėja išmoka specialiajam automobiliui

Aktualijos
Nustatymai

Vairuojantys neįgalieji ar neįgalius vaikus auginančios šeimos nuo sausio 1 d. gali pasinaudoti dvigubai didesne kompensacija įsigyjant lengvuosius automobilius ir juos techniškai pritaikant.

Vairuojantiems neįgaliesiems

Kai neįgaliam žmogui yra nustatytas specialusis lengvojo automobilio ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, jis turi teisę kartą per 6 metus gauti kompensaciją įsigyti ar pritaikyti automobilį.

Nuo 2021 m. kompensacija sieks iki 2560 eurų. Ja pasinaudoti galės vairuotojo pažymėjimą turintis neįgalusis, kuriam nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis. Norint ją gauti, reikės pateikti dokumentus, pagrindžiančius faktines išlaidas.


Neįgalų vaiką auginantiems tėvams

Negalią turinčių vaikų tėvai, įtėviai ar globėjai, kurių nepilnamečiam vaikui yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ar visiška negalia iki 2005 metų, taip pat vieną kartą per 6 metus galės pasinaudoti iki 2560 eurų kompensacija.

Šeimos, auginančios neįgalius vaikus, kuriems sukakus 18 metų, nepertraukiamai nustatyta visiška negalia, o pasikeitus teisiniam reglamentavimui nustatomas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, taip pat turės teisę gauti šią kompensaciją.

Lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacija mokama iš valstybės biudžeto lėšų.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas