Portale LRT.lt visus straipsnius galima ne tik skaityti, bet ir klausyti

Aktualijos
Nustatymai

LRT bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU), LRT.lt lankytojams pristatė papildomą funkciją, leidžiančią išklausyti visas portale esančias publikacijas. Nuo šiol jame įdiegtas moderniausias lietuvių šnekos sintezatorius (angl. text-to-speech), tekstą paverčiantis žmogaus šneka.

„Portalo tobulinimo ribų nėra, todėl vis stengiamės jį praturtinti naujomis galimybėmis. Bandyčiau spėti, kad ši naujai įdiegta funkcija labiausiai tiks tiems, kurie negali paprastai ir patogiai perskaityti straipsnio – ar tai būtų dėl regos negalios, ar trikdytų automobilio vairavimas, ar kitos priežastys. Ši funkcija – tikrai naudinga mūsų nuolat skubančiai visuomenei. Kiekvienais metais patys audituojame portalą LRT.ltir peržiūrime funkcijas, kaip mūsų portalas ar programėlė galėtų būti labiau pritaikyta žmonėms su negalia. Džiaugiamės, kad šia funkcija praturtinome mūsų portalą“, – pasakoja LRT interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis.

LRT.lt portale pritaikytas šnekos sintezatorius gali būti naudojamas ir plačiau. Jo padedamas bet koks tekstas paverčiamas šneka, tad taip gali būti įgarsinami straipsniai, knygos, informacija pritaikoma negalią turintiems žmonės. Jiems ši technologija gali leisti užrašyti ką nors telefone, o mobilus įrenginys tai perskaitytų balsu. Prijungus dirbtinio intelekto elementą, kuris generuoja prasmingą atsakymą į užduotą klausimą, galima konstruoti mašiną, kuri bendrautų su žmogumi žmogui įprastu būdu – visaverte sąsaja žmogus-mašina. Šis sintezatorius sukurtas glaudžiai bendradarbiaujant VDU informatikams ir humanitarams.

Tekstą klausyti galima paspaudus mikrofono ženkliuką, kuris yra straipsnio viršuje.

LRT ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas