Kaip įveikti koronaviruso liekamuosius reiškinius

unsplash.com nuotr.

Aktualijos
Nustatymai

Konsultuojame, komentuojame

Vaistininkai pastebi, kad koronavirusu persirgę žmonės dažniausiai teiraujasi, kaip įveikti po ligos juntamus liekamuosius simptomus. 

Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistininkai sako, kad po koronaviruso pasveikę klientai dažnai kreipiasi norėdami įveikti liekamuosius simptomus. Jie kosti, jaučia dusulį, neretai kankina ir psichologinės problemos – nerimas, nemiga. Po ligos paprastai jaučiamas nuovargis, silpnumas, skundžiamasi susilpnėjusia atmintimi arba negalėjimu susikaupti.


Miegą sugrąžins rutina

Persirgusieji koronavirusu dažnai skundžiasi miego sutrikimais. Pasak vaistininkų, tokiu atveju pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas lemia nemigą. Ypač dažnai su nerimu prieš miegą susiduria sunkia koronaviruso forma sirgę žmonės, jie jaučia dusulio priepuolių baimę.

Svarbu prieš miegą nurimti, užsiimti malonia veikla, o atsigulus ir kurį laiką negalint užmigti – atsikelti iš lovos, prieb­landoje imtis pasyvios veiklos ir praėjus šiek tiek laiko, vėl sugrįžti į lovą.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė pataria atkreipti dėmesį į kasdienius įpročius. Kokybiškam poilsiui labai svarbus nusistovėjęs dienos režimas, todėl net ir dirbant iš namų reikėtų vengti ilgiau užsibūti lovoje ar pasilikti joje dirbti. „Daug žmonių, dirbančių iš namų, patiria įtampą, stresą, nerimą, o tai itin veikia mūsų miego kokybę, todėl tokiems žmonėms rekomenduočiau vartoti magnio ir B grupės vitaminų turinčių preparatų, kurie padės įveikti įtampą, stresą ir tuomet pavyks lengvai užmigti“, – sako M. Kazakevičienė

Įtakos miego kokybei gali turėti ir tai, ką žmogus veikia visą dieną. Įprastai sunkiau užmiega tie, kurie vartoja daug kavos, yra fiziškai pasyvūs ar linkę prisivalgyti prieš miegą, todėl net ir persirgus koronavirusu, svarbu pamažu sugrįžti prie fizinio aktyvumo.


Kas bus ateityje?

Užsukę į vaistinę klientai užsimena ir apie tai, kad nerimauja, kaip liga paveiks jų sveikatą ilgalaikėje perspektyvoje, kokios įtakos turės lėtinių ligų progresavimui. Žmonės jaudinasi ir dėl to, kad vis dar gali užkrėsti aplinkinius arba patys susirgti dar kartą.

Vaistininkai pataria išlikti pozityviems ir pasirūpinti savo emocine savijauta, o dėl neraminančių simptomų nebijoti pasikonsultuoti su specialistais. Farmacininkė M. Kazakevičienė sako, kad negatyvias mintis įveikti padeda reguliarus fizinis aktyvumas, nuolatinis bendravimas su artimaisiais (tam puikiai tinka ir vaizdo skambučiai). Svarbu puoselėti savo pomėgius, leisti daugiau laiko gryname ore ir neslėpti jausmų.

Jaučiantiems nerimą vaistininkai rekomenduoja vakare išgerti melisos arbatos, sumaišytos su pipirmėtėmis, ir ramiai apgalvoti savo emocijas. Nerimą įveikti gali padėti įvairūs preparatai, kurių sudėtyje yra rausvažiedės pasifloros, jie išsiskiria tuo, kad padeda įveikti nerimą, tačiau neslopina ir nemigdo. Nervinei sistemai naudingi magnio ir B grupės vitaminų turintys preparatai.


„Nesijaučiu kaip anksčiau“

Besiskundžiantiems suprastėjusia atmintimi, sutrikusiu gebėjimu susikaupti vaistininkai rekomenduoja pamažu treniruoti atmintį, naudingi gali būti net atminties lavinimo žaidimai. Po ligos svarbią informaciją dažniau reikėtų užsirašyti.

Žmonės dažnai vaistinėje ieško ir priemonių, kurios padėtų po ligos stiprinti nusilpusį imunitetą. Vaistininkai jiems primena vartoti vitaminus C ir D, cinko, seleno preparatus, skirti pakankamai laiko poilsiui, būti fiziškai aktyviems, nepamiršti reguliariai vėdinti patalpų.

Koronavirusu persirgusiesiems patariama nuolat skirti dėmesio savo savijautai, o pastebėjus, kad neraminantys simptomai nedingsta, kreiptis į gydytojus ir atlikti reikalingus tyrimus.

10 vaistininkų patarimų persirgusiems koronavirusu:

1. Stebėkite savo sveikatos būklę, o prireikus konsultuokitės su specialistais.

2. Stiprinkite savo imuninę sistemą – vartokite vitaminus ir antioksidantus.

3. Skirkite daugiau laiko poilsiui, atsipalaiduokite, venkite streso.

4. Pagal savo galimybes būkite fiziškai aktyvūs ir leiskite daugiau laiko gryname ore.

5. Stenkitės pamažu sugrįžti prie jums įprastos kasdienės rutinos.

6. Daugiau dėmesio skirkite sveikai ir subalansuotai mitybai.

7. Venkite galvoti apie ligą, skirkite daugiau dėmesio pozityvumui.

8. Neskubėkite ir klausykite savo kūno.

9. Nepamirškite vartoti pakankamai skysčių.

10. Net ir persirgę koronavirusu, laikykitės visų Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas