LND kviečia į kūrybines stovyklas

Kūrybinės stovyklos – tęstinė ir kasmet vis atsinaujinanti LND veiklos sritis.

Aktualijos
Nustatymai

Lietuvos neįgaliųjų draugija ir vėl kviečia pasinerti į kūrybą, atrasti užslėptus talentus, išlaisvinti vaizduotę. Šią vasarą planuojamos trys įdomios, įtraukios ir originalios kūrybinės stovyklos.

Teatro ir kūrybiškumo stovykla „Pajausk“ paaugliams su negalia ir jų tėveliams

Liepos 18–23 d. Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre LND organizuoja teatro ir kūrybiškumo stovyklą „Pajausk“ paaugliams (12–18 metų) su negalia bei jų tėvams (globėjams). Kviečiame tuos, kam patinka kurti, vaidinti, juoktis, mėgautis ir svajoti. Šioje stovykloje dalyviai sužinos daugybę įdomių faktų apie teatrą ir jo užkulisius, patys leisis į kūrybos ir vaizduotės pasaulį, susipažins su žinomais aktoriais ir patys žengs pirmąjį žingsnį į sceną. Mūsų tikslas – pasitelkiant teatrą ir vaizduotę paskatinti stovyklos dalyvius kurti, per improvizacijas atrasti pasitikėjimą savo jėgomis, leisti stovyklos dalyviams įsijausti į aktoriaus bei atlikėjo gyvenimą, paskatinti domėtis ar net prisijungti prie kultūros kūrimo ir jos sklaidos.

Stovykloje vaikų tėvams bus teikiama individuali ir grupinė profesionalaus psichologo pagalba, siūlomos įvairios terapijos formos. Daug dėmesio užsiėmimų su tėvais metu bus skiriama bendravimo su vaikais kultūrai, smurto prevencijai šeimoje aptarti. Psichologas stiprins tėvų savivertę auginant „kitokius“ vaikus, skatins tėvus daugiau pasitikėti savo vaikais, suteikti jiems savarankiškumo, laisvės patiems priimti sprendimus. Tėvai aktyviai įsitrauks į kūrybines veiklas, dalyvaus išvykoje ir kituose užsiėmimuose.

Stovykla rengiama vykdant 2021 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.


Pynimo iš žolynų kūrybinė stovykla „Gyvybės medis“

Rugpjūčio 16-21 dienomis Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre numatoma organizuoti pynimo iš žolynų kūrybinę stovyklą „Gyvybės medis“. Šioje stovykloje gali dalyvauti 10 suaugusių asmenų su negalia. Stovyklai vadovaus Gint­vilė Giedraitienė – profesionali tautodailininkė, 24 metus pinanti iš žolynų, vedanti mokymus visoje Lietuvoje tiek suaugusiems, tiek vaikams ir jaunimui. G. Giedraitienės vedamuose seminaruose dalyviai išmoksta jos sukurtos pynimo iš žolynų technikos, padedančios sukurti originalius, su baltiška simbolika ir ornamentika susijusius kūrinius.

Kūrybinės stovyklos tikslas – sustiprinti neįgaliųjų kūrybinius įgūdžius, ugdyti jų kūrybiškumą, skatinti įsitraukimą į meninę veiklą. Stovykla rengiama vykdant 2021 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.


Tapytojų stovykla „Paprotinės lietuvių šventės drobėje“

Rugpjūčio 25-30 dienomis Bendrystės centre Inturkėje, Molėtų r., LND vykdys Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Paprotinės lietuvių šventės drobėje“, kurio metu surengs 6 dienų trukmės kūrybinę tapytojų stovyklą. Stovyklos dalyviai tapys Lietuvos tautinio paveldo buitį, kalendorines paprotines šventes: Užgavėnes (kaukės), Jurgines (paukščių sugrįžimo šventė), Sekmines (beržų šakelėmis puošiami pakelės kryžiai), Velykas (margučiai), Verbų sekmadienį (verbos) ar Rugių kirtimo pabaigtuves (vakaruška), vestuves, naktigonę, Jonines ir kitas pačių autorių parinktas temas. Projekto metu nutapyti darbai 2021 m. pabaigoje bus eksponuojami Lietuvos tautodailininkų sąjungos galerijoje Vilniuje.

Registruokitės, nepraleiskite galimybės pasisemti kūrybinio įkvėpimo. Daugiau informacijos rasite LND interneto svetainėje: www.draugija.lt.

LND inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas