Sergantieji onkologinėmis ligomis gripo ir pneumokokine vakcina skiepijami nemokamai

unsplash.com nuotr.

Aktualijos
Nustatymai

Konsultuojame, komentuojame

Ligonių kasos atkreipia privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų onkologinių ligonių  dėmesį, kad pasiskiepyti nuo gripo bei pneumokokinės infekcijos jie gali nemokamai. Šie skiepai apmokami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų (PSDF).

Tiek gripas, tiek pneumokokinė infekcija ypač pavojingi rizikos grupėms priklausantiems asmenims, tarp kurių patenka ir sergantieji onkologinėmis ligomis. Tad skiepų, apsaugančių nuo sudėtingų komplikacijų, svarbą ne kartą akcentavo Pasaulio sveikatos organizacija, Lietuvos medikai bei epidemiologai. Specialistai nuogąstauja, kad šį rudens-žiemos sezoną sergamumas gripu gali būti gerokai didesnis nei praėjusį, kai daugumą žmonių koronavirsas buvo „įkalinęs“ namuose.

Ruošiantis 2021–2022 metų gripo sezonui Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) dar kovą nupirko 257 tūkst. keturvalentės gripo vakcinos dozių. Tai – beveik 5 proc. daugiau nei pernai. PSDF biudžetui pirkinys atsiėjo kiek daugiau nei 2,2 mln. eurų. Pirmoji gripo vakcinos siunta – 100 tūkst. dozių jau pasiekė Lietuvą, šiuo metu skiepai išvežiojami gydymo įstaigoms. Planuojama, kad antroji šiųmetės gripo vakcinos siunta Lietuvą pasieks spalio pabaigoje.

Iš PSDF lėšų įsigyta gripo vakcina nemokamai skiepijami rizikos grupių asmenys: 65 metų ir vyresni, nėščiosios, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, taip pat sergantieji onkologinėmis, lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais. Taip pat kompensuojama vakcina skiepijami ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Pneumokokinės vakcinos, skirtos rizikos grupės asmenims, gydymo įstaigos taip pat turi pakankamai.

Ligonių kasų specialistai primena, kad iš PSDF lėšų pirkta pneumokokine vakcina skiepijami asmenys, įrašyti į rizikos grupių sąrašą, kurį įsakymu yra patvirtinęs sveikatos apsaugos ministras. Kaip minėta, tai žmonės, sergantys onkologinėmis, taip pat reumatinėmis, inkstų, kepenų ligomis, širdies nepakankamumu ir kt.

Rizikos grupėms priklausantys gyventojai dėl skiepų turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

VLK ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas