Ligonių kasos primena, kam nereikia mokėti priemokų už vaistus

Aktualijos
Nustatymai

Nuo 2020 m. liepos 1 d. visiems 75 metų ir vyresniems gyventojams, taip pat neįgaliesiems ir pensininkams, jeigu jų pajamos yra mažesnės nei 260 eurų per mėnesį, nebereikia mokėti priemokų už kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones.

Visų minėtų kategorijų gyventojams paciento priemoką sumoka ligonių kasos, todėl patiems gyventojams, atsiimant kompensuojamuosius vaistus pagal elektroninius receptus, nieko primokėti nereikia.

Vaistinėje norint atsiimti kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones gana asmens tapatybę patvirtinančio dokumento. Jokių papildomų prašymų arba dokumentų vaistinei teikti nereikia. Jeigu pasitaikytų pavienių atvejų, kad vaistinėje tektų primokėti priemoką už kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones, dėl šios priemokos grąžinimo būtų galima kreiptis į savo gyvenamosios vietos teritorinę ligonių kasą. Tokiu atveju jai reikėtų pateikti rašytinį prašymą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba jo kopiją, elektroninio recepto kopiją, išduotą vaistinėje, ir dokumentą iš Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (ESPBI IS), įrodantį, kad žmogus priskiriamas mažas pajamas gaunančiam asmeniui (jam suteiktas mažų pajamų požymis ESPBI IS priemonėmis).

VLK ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas