Paroda, atspindinti Neįgaliųjų teisių konvenciją

LŽNTBA iniciatyvos Neiart.lt parodos Seime atidarymas.

Aktualijos
Nustatymai

Seime atidaryta Lietuvos žmonių su negalia tinklinio ir badmintono asociacijos (LŽNTBA) iniciatyvos Neiart.lt paroda.

Tai antrus metus iš eilės vykdomas LŽNTBA projektas, kurio metu neįgalieji informacinių užsiėmimų metu renkasi jiems aktualias Neįgaliųjų teisių konvencijos dalis ir stengiasi jas atspindėti kūryboje. Vėliau sukurti darbai eksponuojami skirtinguose šalies miestuose. Po jais iškabinama autoriaus nuot­rauka ir pasirinktas punktas iš Neįgaliųjų teisių konvencijos, kurį jie stengėsi atspindėti savo kūryba. Taip neįgaliųjų kūryba, atspindinti Neįgaliųjų teisių konvencijos, o 2021 metais – ir smurto prevencijos prieš neįgalias moteris ir mergaites aspektus, supažindina parodos lankytojus su šia informacija, taip pat atlieka ir švietėjišką misiją.

Birželį LŽNTBA patalpose Marijampolėje, kuriose taip pat įrengta LŽNTBA žmonių su negalia darbų galerija, lankėsi socia­linės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir Seimo narys Andrius Vyšniauskas. Jie atkreipė dėmesį į galerijoje eksponuojamą 2020 metų NeiArt parodą ir įvertino kūrybišką būdą informuoti visuomenę apie Neįgaliųjų teisių konvenciją. Ministrės ir Seimo nario iniciatyva rugsėjo 16 dieną Seime įvyko NeiArt parodos atidarymo ceremonija, kurioje dalyvavo ministrė, Seimo nariai, Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Eglė Čaplikienė ir jo atstovai bei patys neįgalieji ir darbų autoriai iš Marijampolės, Kazlų Rūdos, Alytaus, Simno, Kauno ir Vilniaus. Paroda eksponuojama vietoje, kurioje lankosi didžioji dalis Seimo narių, siekiant atkreipti kuo daugiau politikų dėmesį į neįgaliems aktualius aspektus. Paroda Seime eksponuojama rugsėjo 16 d.–30 d., vėliau ji persikels į kitus šalies miestus.

Kviečiame apsilankyti ir virtualioje parodoje adresu: www.neiart.lt bei asociacijos svetainėje www.lzntba.lt. Projekto vadovas ir idėjos autorius – LŽNTBA prezidentas Tomas Kiveris. Meninių užsiėmimų vadovė ir parodos kuratorė – Agnė Varpukevičiūtė.

LŽNTBA ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas