Kompensuojamieji vaistai gali būti išrašomi ir ligoninėje gydomiems pacientams

unsplash.com nuotr.

Aktualijos
Nustatymai

Konsultuojame, komentuojame

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai sulaukia ir gyventojų, ir medikų klausimų, kokiais atvejais kompensuojamieji vaistai gali būti išrašomi ne tik ambulatoriškai, bet ir ligoninėje gydomiems pacientams. Šiaulių TLK Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė pristato pagrindines kompensuojamųjų vaistų išrašymo hospitalizuotiems pacientams taisykles.

Hospitalizuotiems pacientams gali būti išrašomi kompensuojamieji vaistai, kurie buvo skiriami ne trumpiau kaip vieną mėnesį iki gydymo ligoninėje pradžios. Pasibaigus ambulatoriškai gydyti skirtų kompensuojamųjų vaistų paskyrimo laikui, hospitalizuotiems pacientams gydymui tęsti turi būti išrašyti tie patys vaistai, kurie buvo skiriami ambulatoriškai iki hospitalizacijos.

Šie kompensuojamieji vaistai kiekvieną kartą išrašomi ne ilgesniam kaip mėnesio gydymo kursui, išskyrus atvejus, kai kompensuojamojo vaistinio preparato mažiausia vidinė pakuotė yra skirta ilgesniam nei vieno mėnesio gydymo kursui ir jos negalima išardyti. Tuo atveju kiekvieną kartą gali būti išrašoma viena mažiausia kompensuojamojo vaistinio preparato vidinė pakuotė. Apie kompensuojamųjų vaistų skyrimą turi būti pažymėta paciento medicinos dokumentuose. Jei gydymą kompensuojamaisiais vaistais reikia koreguoti, ambulatoriškai gydyti skirtų kompensuojamųjų vaistų išrašyti negalima – paskirtais vaistais pacientui gydantis ligoninėje turi aprūpinti stacionarinė sveikatos priežiūros įstaiga.

D. Ozolienė primena, kad hospitalizuotiems pacientams jų išrašymo iš ligoninės dieną taip pat galima išrašyti kompensuojamųjų vaistų ne ilgesniam kaip vieno mėnesio trukmės gydymo kursui, išskyrus atvejus, kai kompensuojamojo vaistinio preparato mažiausia vidinė pakuotė yra skirta ilgesniam nei vieno mėnesio gydymo kursui ir jos negalima išardyti.

Pasak D. Ozolienės, kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių (MPP), kitaip nei vaistų, stacionare besigydantiems pacientams išrašyti negalima. MPP stacionarinio gydymo metu aprūpina pati gydymo įstaiga. Kompensuojamosios MPP gali būti išrašomos hospitalizuotiems pacientams tik jų išrašymo iš ligoninės dieną. Vienu kartu kompensuojamųjų MPP galima išrašyti ne ilgesniam kaip dešimties dienų naudojimo kursui.

Svarbu įsidėmėti, kad teisę išrašyti receptus kompensuojamiesiems vaistams ar MPP turi tik tie sveikatos priežiūros specialistai, kurie dirba gydymo įstaigose, pasirašiusiose su TLK sutartį dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Šiaulių TLK ir „Bičiulystės“ inf.

  Šį straipsnį galite skaityti lengvai suprantama kalba.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas