Techninės pagalbos priemonės – tiesiai į namus

Aktualijos
Nustatymai

Nuo vasario 1 dienos žmonės, turintys judėjimo, klausos, regos, komunikacijos ar sensorikos sutrikimų, Vilniaus ir Klaipėdos regionuose galės sulaukti mobiliųjų komandų specialistų pagalbos.

Tiesiai į namus atvykę specialistai padės apsirūpinti konkrečiam žmogui reikalingomis techninės pagalbos priemonėmis: parinks tinkamiausią, apmokys, kaip naudotis, nuolat bendradarbiaus ir palaikys ryšį su šių priemonių gavėju.

„Dar ne visi negalią turintys žmonės išdrįsta kreiptis pagalbos įsigydami kasdieniame gyvenime reikalingų techninės pagalbos priemonių. Tikimės, kad iki jų namų slenksčio atvykę specialistai padės ir greičiau, ir patogiau įsigyti būtiniausias priemones, be to, suteiks žmogui papildomos informacijos apie paslaugas, kurias žmogus galėtų gauti. Tai padės užtikrinti šių žmonių geresnes ugdymo, profesines, socialines bei visaverčio įsitraukimo į visuomeninį gyvenimą galimybes“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Kokią pagalbą teiks mobiliųjų komandų specialistai

Šių bandomųjų mobiliųjų komandų specialistai vaiką ar suaugusį žmogų su negalia ar sutrikimu jo gyvenamojoje vietoje aprūpins techninės pagalbos priemonėmis: tariantis su žmogumi parinks jam tinkamą techninės pagalbos priemonę, pritaikys ją pagal asmens individualius fizinius, medicininius, socia­linius poreikius, taip pat apmokys, kaip šia priemone naudotis, vėliau minėti specialistai periodiškai vertins priemonės žmogui tinkamumą ir techninę būklę.

Be to, bandomųjų komandų specialistai įvertins asmens aplinką, suteiks informacijos dėl kitos pagalbos ar paslaugų gavimo galimybės, o žmogui paprašius, apie tokį poreikį informuos savivaldybę.

Mobiliąją komandą sudarys ne mažiau kaip 2 specialistai: Techninės pagalbos neįgaliesiems centro darbuotojas ir reabilitologas, kineziterapeutas ar ergoterapeutas.

Paslauga bus teikiama:

  • vaikams, turintiems vidutinę ar sunkią negalią,
  • darbingo amžiaus žmonėms, turintiems mažesnį nei 30 proc. darbingumo lygį,
  • žmonėms po traumų ir ligų, kuriems neįgalumo ar darbingumo lygis dar nenustatytas.

Prioritetas bus teikiamas vaikams su sunkia negalia, suaugusiems, turintiems 20 proc. ir mažesnį darbingumo lygį, žmonėms, kuriems reikia individualiai gaminamų techninės pagalbos priemonių, elektrinių vežimėlių, aktyvaus tipo vežimėlių, stovėjimo atramų, vaikštynių, tetraplegiko vežimėlio.

Planuojama, kad per vienerius metus bandomosios mobiliosios komandos suteiks paslaugą 120 asmenų, iš kurių apie trečdalis bus vaikai iki 18 metų.

SADM inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas