LND kviečia į stovyklas

Aktualijos
Nustatymai

Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) tęsia tradiciją ir, kaip kiek­vieną vasarą, rengia stovyklas, kuriose plečia jų dalyvių akiratį, skatina saviraišką ir kūrybiškumą. Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre šią vasarą bus surengtos 3 stovyklos. 

Liepos 18–22 d. vyks stovyk­la „Mokomės mylėti gamtą“. Ji skirta vaikams (7–15 m.), turintiems negalią, ir jų tėveliams.

Stovyklos tikslas – mokyti vaikus ne tik stebėti, bet ir pamilti bei saugoti gamtos grožį, skatinti prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo ir klimato kaitos mažinimo. Stovykloje vaikai nuolat bus gamtos apsupty, dalyvaus veiklose, susijusiose su aplinkosauga. Žygis pajūriu bei jo tvarkymas, šiukšlių rūšiavimo pamokėlės, miško gėrybių rinkimas, meno dirbtuvės, kuriose bus naudojamos nereikalingos medžiagos, leis vaikams geriau susipažinti su gamtos globojimu bei jos grožio išsaugojimu. Bus rengiamos edukacinių filmų peržiūros, jų aptarimai.

Stovykloje vaikų tėvams bus teikiama individuali ir grupinė profesionalaus psichologo pagalba, siūlomos įvairios terapijos formos. Tėvai aktyviai įsitrauks į veiklas kartu su vaikais.

Stovykloje dalyvaus 20 dalyvių: 10 vaikų (7–15 metų amžiaus), 10 tėvų.

Rugpjūčio 15–19 d. bus organizuojamos kūrybinės fotomenininko Sauliaus Paukščio dirbtuvės fotografams su negalia.

Stovyklos tikslas – supažindinti dalyvius su fotografijos pasauliu, žinomais fotomenininkais bei jų darbais, ugdyti kūrybiškumą kuriant meninę fotografiją bei praktiškai išbandyti įvairias technikas tiesiogiai bend­raujant su profesionaliais menininkais, savo srities specia­listais. Dirbtuves ves fotomenininkas, meno kritikų laikomas vienu ryškiausių postmodernizmo Lietuvos fotografijoje atstovų, S. Paukštys. Dalyvaus 10 neįgaliųjų fotografų-mėgėjų.

Rugpjūčio 22–26 d. vyks pynimo iš žolynų kūrybinė stovykla „Baltų simboliai“. Stovyklą ves Gintvilė Giedraitienė – tautodailininkė, 25 metus dirbanti pynimo iš žolynų srityje, vedanti mokymus visoje Lietuvoje. G. Giedraitienės seminaruose dalyviai išmoksta jos sukurtos pynimo iš žolynų technikos, kuria sukuriami originalūs, su baltiška simbolika ir ornamentika susiję kūriniai. Stovyklą vainikuos joje nupintų darbų paroda. Stovykloje dalyvaus 10 asmenų su negalia.


***

Stovyklos rengiamos vykdant 2022 m. neįgaliųjų asocia­cijų veiklos rėmimo projektą, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Platesnę informaciją, nuostatus, registracijos anketas rasite www.draugija.lt, skiltyje „Naujienos“.

Kviečiame aktyviai regist­ruotis!

LND inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas