Asmeniniai asistentai į renginius galės patekti nemokamai

Aktualijos
Nustatymai

Seimas priėmė Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2023 m. sausio 1 d. sudaryti galimybę asmeniniams asistentams, lydintiems neįgaliuosius į kultūros įstaigas ir renginius, patekti į juos nemokamai.

Šiuo metu žmonės su negalia, kuriems reikalinga asmeninio asistento pagalba, lankydamiesi muziejuose, teatruose, koncertuose ir kituose kultūros, pramogų ar sporto renginiuose, turi pirkti bilietą ne tik sau, bet ir jį lydinčiam asmeniniam asistentui arba asmeninis asistentas, vykdydamas savo pareigas, turi sumokėti už bilietą iš savo asmeninių lėšų.

Pagal priimtas naujas nuostatas, nuo kitų metų pradžios asmeninis asistentas, lydintis neįgalųjį į kultūros įstaigas (muziejus, galerijas ir kt.), lankytinas vietas, kultūros, pramogų ar sporto renginius, turės teisę įsigyti bilietą su 100 proc. nuolaida.

Socialinės apsaugos ir darbo, kultūros, švietimo, mokslo ir sporto ministrai ir savivaldybių administracijų direktoriai iki gruodžio 31 d. turės priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Pataisas inicijavo Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė. Už šiuos teisės akto pakeitimus vieningai balsavo 121 Seimo narys.

LRS ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas