Seime skinasi kelią neįgaliųjų įdarbinimo kvotos

Aktualijos
Nustatymai

Seimo Žmogaus teisių komitetas ir Neįgaliųjų teisių komisija pritarė įstatymo pataisai, siūlančiai viešojo sektoriaus organizacijoms įdarbinti 5 proc. neįgaliųjų, jeigu organizacijoje dirba ne mažiau kaip 25 darbuotojai. 

Įstatymo pataisa siekiama palengvinti neįgaliųjų įsidarbinimą biudžetinėse įstaigose, valstybinėse ar savivaldybių valdomose įmonėse. Privačiam sektoriui kvotos nėra privalomos, taikoma tik rekomendacija.

Lietuvoje negalią turinčių žmonių įsidarbinimo procentas – vienas mažiausių Europoje ir daugelį metų negerėja, nepaisant skirtingų neįgaliųjų užimtumo rėmimo priemonių. Panaši kvotų sistema šiuo metu galioja daugiau kaip dešimtyje Europos valstybių.

Projektą, kad neįgalieji nuo 2024 metų šiose įstaigose ir įmonėse sudarytų ne mažiau kaip 5 proc. darbuotojų, registravo konservatorius Justas Džiugelis ir opozicinės Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Tomas Tomilinas bei Linas Kukuraitis.

„Šiuo metu valstybiniame sektoriuje dirba daugiau kaip 6 proc. neįgaliųjų, taigi daugiau nei siūloma kvota, tačiau pasiskirstymas labai netolygus – dauguma jų dirba švietimo ar socia­linėje srityje, todėl norisi užtik­rinti tolygumą ir didesnį negalią turinčių darbuotojų įtraukimą“, – sako vienas įstatymo projekto pataisos iniciatorių Seimo narys T. Tomilinas.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas