Siekia didinti prekių ir paslaugų prieinamumą neįgaliesiems

Aktualijos
Nustatymai

Europos Parlamentas (EP) pritarė siūlymams padidinti gaminių, įrangos ir paslaugų prieinamumą neįgaliesiems.

Naujosios taisyklės numato gaminių ir paslaugų prieinamumo neįgaliesiems reikalavimus. EP siūlo juos taikyti ne tik bankomatams, telefonams, kompiuteriams ar telefonams, bet ir mokėjimo terminalams, elektroninių knygų skaityklėms, interneto svetainėms ir mobiliuosiuose įrenginiuose teikiamoms garso ir vaizdo paslaugoms, elektroninei prekybai, taip pat transporto ir turizmo paslaugoms.

Šie reikalavimai nebūtų privalomi labai mažoms įmonėms, kurios turi mažiau nei 10 darbuotojų ir kurių metinės pajamos neviršija 2 mln. eurų. Kad būtų išvengta neproporcingos naštos, europarlamentarai siūlo įvertinti naujųjų reikalavimų poveikį verslui atsižvelgiant tik į pagrįstus kriterijus: kiek neįgaliųjų naudos tą produktą ar paslaugą, ar yra nemokamų alternatyvų ir pan.

„Apie 80 mln. europiečių turi negalią, o dėl gyventojų senėjimo iki 2020 m., tikėtina, šis skaičius gali padidėti iki 120 mln. Nuo pat pradžių siekėme rasti tinkamą pusiausvyrą tarp kuo didesnio gaminių ir paslaugų prieinamumo ir kaštų verslui. Manau, šiandienos balsavimas tai atspindi“, – kalbėjo EP pranešėjas Mortenas Lukegardas.

Taisyklių pakeitimams pritarė 537 EP nariai, nepritarė 12, o susilaikė 89. Jos dar nėra suderintos su ES Taryba, todėl pri­ėmę pakeitimus europarlamentarai atidėjo galutinį balsavimą siekdami pradėti derybas.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas