Siūloma įkurti Žmonių su negalia teisių stebėsenos komitetą

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis.

Aktualijos
Nustatymai

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis pristatė Lygių galimybių įstatymo pataisų projektą, kuriuo, atsižvelgiant į Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos Neįgaliųjų teisių komiteto pastabas, siūloma sukurti nepriklausomą struktūrą, skirtą stebėti ir kontroliuoti Konvencijos įgyvendinimą, visapusiškai įtraukiant pilietinę visuomenę, visų pirma neįgaliuosius ir jiems atstovaujančias organizacijas.

Siūloma, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. būtų sukurtas naujas nepriklausomas Konvencijos įgyvendinimo stebėsenos ir kontrolės mechanizmas – Žmonių su negalia teisių stebėsenos komitetas prie Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos.

„Iki šiol buvo tokia praktika, kad už stebėseną buvo atsakingas Neįgaliųjų reikalų departamentas. Tokia praktika yra negera, nes vykdančioji valdžia pati save prižiūri. Todėl lygių galimybių kontrolieriui perdavus šias funkcijas, būtų užtikrintas skaidrumas ir tada kitos atsakingos ministerijos, ko gero, greičiau vykdytų savo įsipareigojimus“, – pristatydamas projektą sakė J. Džiugelis.

Komitetas būtų sudaromas lygiateisės partnerystės pagrindu iš neįgaliųjų, nevyriausybinių organizacijų, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, akademinės bendruomenės bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovų.

Projektui po pateikimo pritarė 87 Seimo nariai, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 8 parlamentarai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Žmogaus teisių komitetas, projektą plenariniame posėdyje numatoma svarstyti lapkričio 9 dieną.

LRS ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas