Neįgaliųjų teisių komisija siūlo nedelsiant kompensuoti sumažintas pensijas ir kitas socialines išmokas

Aktualijos
Nustatymai

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis kartu su kitais komisijos nariais kreipėsi į Ministrą Pirmininką, socialinės apsaugos ir darbo bei finansų ministrus, prašydamas imtis priemonių, kad dar 2018 m. valstybės biudžete būtų numatytos lėšos ekonominės krizės laikotarpiu sumažintoms pensijoms ir kitoms socialinėms išmokoms kompensuoti.

„Vyriausybė yra numačiusi skirti kompensavimui reikalingas lėšas 2021 m. valstybės biudžete. Tačiau išmoka – tai parama žmogui, kad jis galėtų išgyventi, o ne pagražinti gyvenimą. Taupyti senjorų ir negalios paliestų žmonių sąskaita negalima. Todėl siūlome premjerui ir ministrams įvertinti nuo 2005 metų vykusius pokyčius pensijų bei kitų socialinių išmokų sistemoje, lėšų poreikį kompensacijoms ir imtis priemonių, kad šios lėšos būtų pradėtos planuoti jau 2018 m. valstybės biudžete“, – sako Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinuoju įstatymu buvo sumažintos ir iki šiol nekompensuotos visos valstybinės pensijos, rentos, slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos, šalpos kompensacijos, valstybinės socialinio draudimo ištarnauto laiko, našlaičių (maitintojo netekimo), našlių pensijos, valstybinio socialinio draudimo išmokos.

Preliminariais skaičiavimais, lėšų poreikis šių socialinių išmokų praradimams kompensuoti – 221,2 mln. eurų.

LRS ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas