Nuo kitų metų planuojama pradėti teikti asmeninio asistento pagalbą

Aktualijos
Nustatymai

Jau kuris laikas neįgaliųjų bendruomenė kalba apie tai, kad būtina pradėti teikti individualius žmogaus poreikius atitinkančias asmeninio asistento paslaugas. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsteigta darbo grupė, sudaryta iš įvairių valstybės institucijų ir neįgaliųjų organizacijų atstovų, parengė asmeninio asistento paslaugų organizavimo ir teikimo bei asmeninio asistento veiklos gairių projektą. Lygių galimybių skyriaus vedėja E. Čaplikienė pristatė šį projektą.

Numatyta, kad asmeninio asistento bandomieji projektai bus pradėti įgyvendinti jau 2018 m. I pusmetį. Pirmiausia asmeninio asistento pagalba bus teikiama proto ir (ar) psichikos negalią turintiems asmenims nuo 16 m. iki 65 m. Pagalbos šiuo etapu turėtų sulaukti 50–100 asmenų.

Nuo 2018 m. II pusmečio asmeninio asistento pagalbos turėtų sulaukti fizinę negalią (klausa, rega, judėjimas, vidaus organų sutrikimai) turintys asmenys.

Asmeninis asistentas teiks individualią pagalbą žmogui namuose ir viešojoje aplinkoje. Bus pagelbstima atliekant su asmens higiena susijusias funkcijas; palydima; organizuojamas asmens maitinimas; teikiama individuali pagalba užmezgant ir palaikant socialinius santykius su supančia aplinka ir pan.

Įgyvendinant bandomuosius projektus bus rengiama asmeninio asistento paslaugų organizavimo ir teikimo tvarka, kuri detaliai reglamentuos asmeninio asistento pagalbos poreikio nustatymą, pagalbos būdus ir formas ir kt.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas