„Socialinis taksi“ jau ir Klaipėdos rajone

Klaipėdos rajono neįgalieji jau išbandė „Socialinio taksi“ paslaugas.

Darni aplinka
Nustatymai

Prieš šešerius metus savo veiklą pradėjęs socialinis verslas „Socialinis taksi“ nuo kovo pradžios pradeda veikti ir Klaipėdos rajone. „Socialinis taksi“, teikiantis neįgaliųjų pavėžėjimo paslaugas, jau turi daugiau kaip 2300 klientų. Kasdien pagal individualius negalią turinčių žmonių poreikius suplanuotais maršrutais išrieda 8 neįgaliųjų vežimėliams gabenti pritaikyti automobiliai: 4 – Vilniuje, 2 – Klaipėdoje, 1 – Kaune ir 1 – Zarasuose bei Visagine.

„Nepaprastai džiaugiamės, kad šiemet savo paslaugas pradedame teikti ir Klaipėdos rajone, o visai netrukus – ir Panevėžio mieste. Judėjimo negalią turinys žmonės turi turėti galimybę saugiai ir patogiai nuvykti ne tik pas gydytoją, bet ir pasiekti oro uostą, aplankyti artimųjų kapus ar išsvajotą jūrą“, – teigia „Socialinio taksi“ vadovė Solveiga Ratkevičiūtė.

„Socialinis taksi“ ypatingas tuo, kad yra orientuotas į neįgaliojo nepriklausomybę nuo kitų bei individualius žmogaus poreikius, todėl veikia 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Užsienyje įrengti ir specialiai pritaikyti automobiliai leidžia kelionės metu saugiai jaustis vežimėlyje, o asmeniniai vairuotojai-asistentai, ne tik nuveža į reikiamą vietą, nuneša daiktus, palydi, bet ir padeda išeiti iš namų, kurie dažniausiai ir yra pirmoji kliūtis pradėti kelionę.

„Vienas iš mūsų socialinio verslo tikslų – užtikrinti, kad žmonės, turintys judėjimo negalią, gyventų oriai – galėtų dalyvauti kultūrinėse veiklose, vykti į keliones, susitikti su draugais. Kai dar 2012 metais Vilniuje pradėjome bandomąją „Socialinio taksi“ kampaniją, net nebūtume pagalvoję, kad taip stipriai pakeisime savo dabartinių klientų kasdienybę. Visada prisimenu vieną mūsų klientą – jis 6 metus buvo neiškėlęs kojos iš namų, nes gyveno palėpėje ir neįstengdavo nusileisti pernelyg stačiais laiptais. Laiptai buvo tokie statūs ir siauri, kad specialius kopiklius panaudoti buvo tiesiog neįmanoma, tad mūsų vairuotojas-asistentas jį tiesiog išsinešė ant rankų“, – įspūdžiais dalijasi Solveiga.

Nors neįgaliųjų situacija Lietuvoje gerėja, vis dėlto miestų infrastruktūra vis dar nėra tinkamai pritaikyta žmogui neįgaliojo vežimėlyje saugiai ir savarankiškai keliauti. „Akivaizdu, kad viešasis transportas tampa daug komfortiškesnis, tačiau daugelyje miestų vis dar labai sudėtinga jį pasiekti: neįgaliojo vežimėlio ratukai dažnai įstringa tarp plytelių, sunku nusileisti daugiabučio laiptais. Pasitaiko atvejų, kai paslaugūs aplinkiniai, žinoma, norėdami gero, bet nežinodami, kaip kelti neįgaliojo vežimėlį, tiesiog išverčia žmones iš jų“, – priduria Solveiga.

„Socialinio taksi“ vairuotojai-asistentai yra apmokyti, kaip elgtis, sutrikus kliento sveikatai, prireikus suteikti pirmąją pagalbą, nesutrinka netradicinėse situacijose ir geba aptarnauti bendravimo negalią turinčius asmenis.

Nuo kovo 8 d. „Socialinis taksi“ savo veiklą pradėjo ir Klaipėdos rajone, tad jau galima registruotis savo pirmajai kelionei interneto tinklapyje www.socialinistaksi.lt arba paskambinus telefonu: +370 687 44001.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje