Kaunas apdovanojo prisidedančius prie draugiškos aplinkos kūrimo

Darni aplinka
Nustatymai

Pirmą kartą surengti apdovanojimai „Kaunas visiems“ suteikė progą padėkoti verslo ir visuomenės atstovams bei organizacijoms „už pastangas plėtojant patogią bei draugišką miesto aplinką“. Rinkimuose išskirtos trys nominacijos: vietos, verslo ir iniciatyvos.

Verslo kategorijoje konkuravo įmonės, sėkmingai vykdančios specialiųjų poreikių turinčių žmonių integraciją į darbo rinką. Vietos nominacija dedikuota viešųjų pastatų šeimininkams, kurie savo projektus įgyvendino remdamiesi universalaus dizaino principais ir pasirūpino, kad į jiems priklausiančias patalpas visi patektų be menkiausių kliūčių. Iniciatyvų rinkimuose vertinti pasiūlymai su įgyvendintomis idėjomis, kuriant patogesnį miestą kiekvienam.

Kauniečiai kelias savaites siūlė kandidatus apdovanojimams. Kauno savivaldybės Neįgaliųjų reikalų tarybos sudaryta komisija svarstė ir atrinko laimėtojus. Metų vietos kategorijoje laimėjo Kauno autobusų stotis už išskirtinį viešosios erdvės rekonstrukcijos projektą. Ši vieta tapusi ne tik viena įspūdingiausių autobusų stočių visoje Lietuvoje, bet ir prieinama bei nekurianti kliūčių visiems lankytojams.

Verslo kategorijoje laimėjo bendrovė „Kauno spauda“, per 2019 metus be jokios valstybės finansinės pagalbos įdarbinusi 9 asmenis su negalia. Įmonė atitiko vieną svarbiausių kriterijų apdovanojimui gauti – žmonių su negalia įdarbinimas ir darbo vietos pritaikymas be jokios finansinės paskatos iš valstybės. Pastarasis rodiklis rodo ilgalaikę ir tvarią įmonės socialinę atsakomybę integruojant visus žmones darbo rinkoje.

Aktyviausiai kauniečiai kandidatus siūlė Iniciatyvos kategorijoje. Čia laureate tapo Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus socialinių projektų kuratorė Rūta Klevaitė.

Ji įvertinta už išskirtinius nuopelnus pritaikant projektą „Muziejų naktis“ taip pat ir negalios paliestiems žmonėms. Šis pavyzdys puikiai atskleidžia, kaip net ir vieno žmogaus iniciatyva tampa esminių pokyčių organizacijoje priežastimi.

„Kaunas visiems“ iniciatyvos sumanytojai neabejoja, kad šie apdovanojimai Kaune bus surengti ir 2020-ųjų pabaigoje, įvertinant visų metų pasiekimus. Kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami jau dabar fiksuoti ir įsidėmėti pozityvius pokyčius mieste, o jų autorius metų pabaigoje siūlyti atitinkamoms „Kaunas visiems“ nominacijoms.

Kauno miesto savivaldybės ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje