Druskininkai – miestas be ribų?

Projekto dalyviai vertino Druskininkų pritaikymą žmonėms su negalia.

Universali aplinka
Nustatymai

Startavo projektas „Druskininkai – be ribų“, kuriuo siekiama įvertinti, kiek kurortas yra draugiškas žmonėms su negalia bei nustatyti tobulintinus jo aspektus turistų ir vietos gyventojų su negalia atžvilgiu. 

40 renginio dalyvių – žmonės su negalia ir juos lydintys asmenys – nemokamai apsigyveno šešiose didžiausiose Druskininkų SPA ir poilsio įstaigose: Vandens parke, Grand SPA Lietuva, „Upoje“ bei sanatorijose „Draugystė“, „Eglė“ ir „Belorus“. Čia jie savo nuožiūra pasirinko ir išbandė jiems patraukliausias sveikatinimo paslaugas.

Tam, kad būtų įvertinta kurorto infrastruktūra, projekto dalyviai buvo pakviesti į orientacines varžybas – jose ne tik vykdė smagias užduotis, bet ir įvertino, ar lengva žmogui su negalia judėti kurorto centre prie Muzikinio fontano, Grožio šaltinio, Miesto muziejaus bei kitų turistų pamėgtų vietų.

„Upoje“ apsistojusi stuburo išvaržą turinti druskininkietė Emilija Miliauskaitė išbandė kineziterapijos ir parafino procedūras. Merginos vertinimu, į procedūras ji pateko labai patogiai.

Marijampolietė Rūta Kupčinskaitė su šeima taip pat apsistojo „Upoje“. Šeima pasirinko išbandyti masažus ir atsipalaiduoti baseine. „Mane labai nustebino, kad aš pirmą kartą savarankiškai su vežimėliu galėjau įlipti į baseiną. Ir kambarys labai puikus“,  – sakė Rūta.

Kalbėdama apie orientacines varžybas moteris pažymėjo, kad jos komanda užduotis stengėsi įveikti kartu, kad įvertintų, kaip tuos pačius objektus gali pasiekti skirtingą negalią turintys žmonės – jų komanda kliūčių nepastebėjo.

Po orientacinių varžybų visi turėjo galimybę susipažinti su išskirtine Druskininkuose esančia pramoga – slidinėjimu. „Snow Arenoje“ buvo pristatyta monoslidė – žmogus su negalia sėdi specialioje sėdynėje ir čiuožia nuo kalno slidę valdydamas lazdomis. Ją išbandė 4 žmonės.

Projekto dalyvius pasveikinęs Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius akcentavo, kad kurortas siekia, jog čia teikiamomis paslaugomis galėtų patogiai naudotis visi. „2019 m. Druskininkams įteiktas neįgaliesiems draugiškiausio miesto apdovanojimas. Džiaugiamės juo, tačiau nenorime sustoti – mums svarbu iš pirmų lūpų išgirsti tik­rą patirtį, ką dar galime patobulinti? Galbūt kažkur įrengtas pandusas, bet juo judėti labai nepatogu? Gal kažkur trūksta informacinių ženklų? Atsižvelgiant į išsakytas pastabas ir siūlymus, bus parengtos rekomendacijos ir galėsime tobulinti paslaugas bei infrastruktūrą“, – sakė jis.

Išbandę SPA paslaugas, slidinėjimo galimybes ir aplankę kurorto centre esančius turistų pamėgtus objektus, projekto dalyviai iš Pasvalio rajono, Jonavos, Vilniaus, Marijampolės, Kauno, Alytaus, Kazlų Rūdos, Panevėžio, Palangos, Klaipėdos ir Druskininkų susirinko į konferenciją, kur Druskininkų savivaldybės ir verslo atstovams išsakė savo įspūdžius, įvertino, kas patiko ir ką būtų galima patobulinti. Savo patirtimi projekto dalyviai pasidalijo pildydami specialias anketas, kurias apžvelgus bus nustatyta, ką dar būtų galima patobulinti Druskininkuose.

Draugiškiausiu neįgaliesiems miestu tituluojami Druskininkai yra nuveikę daug svarbių darbų: žmonėms su specialiaisiais poreikiais pritaikytas vienas iš populiariausių Ilgio ežero paplūdimių ir jo maudyklė, viešasis transportas, šaligatviai, pėsčiųjų perėjos, parkai, ugdymo įstaigos, biblioteka, muziejus, „Snow Arena“, Lynų kelias, Vandens parkas ir daugelis kitų vietų.

Šis renginys yra projekto „Turizmui draugiški miestai dalis“. Druskininkų savivaldybė projekte kartu su kitais 7 miestais dalyvauja part­nerio teisėmis. Pareiškėjas yra Genujos (Italija) savivaldybė ir kiti 7 part­neriai: Kasereso (Ispanija), Venecijos (Italija), Dan Lerė-Rat­dauno (Airija), Krokuvos (Lenkija), Bragos (Portugalija), Rovaniemio (Suomija) ir Dubrovniko (Kroatija) savivaldybės.

 

Projekto dalyvių mintys

Ginta Žemaitaitytė: „Per vie­ną dieną gana sudėtinga įvertinti ir maitinimo, ir laisvalaikio bei įvairių pramogų vietų prieinamumą, tačiau gana drąsiai galiu sakyti, kad mieste tikrai daug nuveikta, kad žmonės su negalia galėtų savarankiškai ilsėtis ir pramogauti.“

Žilvinas Mišeikis: „Renginio metu tikrai buvo galima įsitikinti, kaip yra Druskininkai pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia, o taip pat išbandyti turizmo paslaugas, kurias Druskininkai siūlo kitokią galią turintiems turistams. Apibendrinant galima pasakyti, kad Druskininkai – vienas labiausiai kitokios galios žmonėms pritaikytų kurortinių miestų. Ar labiausiai pritaikytas, būtų galima įvertinti aplankius ir kitus kurortinius miestus.“

Jonas Dumša: „Dalyvavome renginyje „Druskininkai - be ribų“. Semiamės patirties, kaip jie sprendžia universalaus dizaino iššūkius, kad miestas būtų patogus visiems. Labai džiugino sutvarkyti parkai, viešųjų tualetų gausa ir jų prieinamumas. Viskam išbandyti tiesiog pritrūko laiko. Tikimės, kad ir Panevėžys perims jų gerąsias patirtis.“

„Bičiulystės“ inf.

 

Šį straipsnį galite skaityti lengvai suprantama kalba.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje