Daugiau galimybių paplūdimiuose

Plastiko takas su nuolydžiu į jūrą. Aldo Kazlausko nuotr.

Universali aplinka
Nustatymai

Žmonėms su negalia privažiuoti prie jūros Palangoje tapo patogiau – paplūdimyje ties negalią turintiesiems draugišku Lino taku įrengtas iki pat vandens vedantis plastiko takas su nuolydžiu į jūrą.

Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė paaiškino, kad esant dideliam bangavimui ar per didžiąsias audras takas bus nuardomas, kad jo nenuplautų jūra. Bangavimui nurimus, jis vėl bus paklojamas, kad Palangos kurorte visi be išimties turėtų galimybę pasimėgauti jūra.

BĮ Klaipėdos paplūdimiai kviečia poilsiautojus, turinčius negalią, Smiltynės ir Neįgaliųjų (Melnragės II) paplūdimiuose pasinaudoti galimybe išsimaudyti jūroje pasinaudojant specialiu vežimėliu. Taip pat paplūdimiai pritaikyti žmonėms su negalia: įrengti takai, tualetai. Specialiai riboto judumo žmonėms skirtą vežimėlį turi ir centrinis Nidos paplūdimys. Norint juo pasinaudoti reikia kreiptis į gelbėtojus.

Klaipėdos paplūdimys.

 

Šiais metais Mėlynosios vėliavos ženklu paženklinti, tai reiškia, kad ir žmonėms su negalia pritaikyti yra ir Juodkrantės bei Preilos paplūdimiai. Čia įrengti takai ir tualetai.

Pastaruoju metu vis dažniau pritaikomi ir miestų paplūdimiai. Birželio mėnesį sutvarkytas Skuodo miesto paplūdimys. Įgyvendinant projektą įrengta metalinė konstrukcija-nuovaža žmonėms su negalia, pritaikytas pėsčiųjų takas nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki vandens, viešasis tualetas su pilna santechnine įranga taip pat pritaikytas žmonėms su negalia.

Skuodo miesto paplūdimys. Aurelijos Babinskienės nuotr.

 

Kasmet plečiasi riboto judumo asmenų galimybės pasidžiaugti vandens malonumais sostinėje. Šiais metais Mėlynosios vėliavos ženklu didžiuojasi Vilniaus Žirmūnų ir Balsio (Žaliųjų ežerų) paplūdimiai. Čia ne tik įrengti rengti takai, paplūdimį leidžiantys pasiekti asmenims su judėjimo negalia, bet ir galima pasinaudoti specialiais vežimėliais.

Tapelių ežero paplūdimyje įrengta žvejojimo vieta fizinę negalią turintiems asmenims, žmonėms su judėjimo negalia pritaikytas ir Balžio (Šilo) ežero Vakarinėje pakrantėje įrengtas paplūdimys bei iš dalies – Gilužio ežero paplūdimys.

Emilija STONKUTĖ

 

Šį straipsnį galite skaityti lengvai suprantama kalba.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje