Rinkimai – ir negalią turintiems žmonėms

Aš – pilietis
Nustatymai

Neįgalieji kviečiami aktyviai dalyvauti šį sekmadienį, spalio 11 d., vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės Lauros Matjošaitytės teigimu, savivaldybės informavo, kad negalią turintiems asmenims bus pritaikytos apie 90 proc. rinkimų apylinkių. Informaciją apie neįgaliesiems pritaikytas patalpas galima rasti VRK interneto svetainėje.

Spalio 9 ir 10 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Šiemet balsuoti namuose suteikta teisė neįgaliuosius slaugantiems asmenims ir rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje dėl COVID-19. Kaip ir anksčiau, šia teise galės pasinaudoti rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingi žmonės ir neįgalieji. Namuose balsuojama 2020 m. spalio 9–10 d. nuo 8 iki 20 valandos. Prireikus pakartotinio balsavimo, balsavimas namuose bus organizuojamas 2020 m. spalio 23–24 d. nuo 8 iki 20 val.

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės balsuoti spalio 11 d., turi galimybę balsuoti iš anksto bet kurioje šalies savivaldybėje. Siekiant išvengti COVID-19 pandemijos plitimo, balsuoti iš anksto galima net keturias dienas – spalio 5-8 dienomis nuo 7 iki 20 val.

VRK paruošė papildomos specializuotos informacijos ir priemonių paketą, skirtą asmenims, turintiems regėjimo negalią. Rinkimuose dalyvaujančius kandidatų sąrašus regėjimo negalią turintys rinkėjai gali iš anksto sužinoti specialiai šiems rinkimams išleistame leidinyje, parengtame Brailio raštu.

VRK užsakė specialias rinkimų biuletenių įmautes, kurios bus balsavimo vietose ir kuriomis naudodamiesi aklieji ir silpnaregiai galės balsuoti be kitų asmenų pagalbos. VRK taip pat pasirūpino, kad kiekvienoje rinkimų apylinkėje būtų specialių padidinamųjų stiklų, skirtų silpnaregiams rinkėjams. Šiais padidinamaisiais stiklais taip pat kviečiami naudotis ir vyresnio amžiaus rinkėjai.

Siekdama užtikrinti informacijos apie rinkimus sklaidą kiekvienai rinkėjų grupei, VRK parengė ir išleido specialų leidinį, skirtą sutrikusio intelekto žmonėms.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje