Lietuvoje trečią kartą startavo „DUOday“ iniciatyva

„DUOday“ iniciatyva šiemet vyksta 12-oje Lietuvos miestų.

Darbo rinkos pulsas
Nustatymai

Birželio 2 d. – tarptautinės „DUOday“ iniciatyvos diena. Visą šią savaitę įmonės ir organizacijos atveria duris ir kviečia žmones su negalia išsibandyti įvairias darbo pozicijas. Lietuvoje prie iniciatyvos šiais metais prisijungė per 80 įmonių ir organizacijų, kurios žmonėms su negalia pasiūlė išbandyti beveik 150 skirtingų darbo vietų.

„Džiaugiamės, kad žmonių su negalia galimybėmis patiki vis daugiau darbdavių – nuo tarptautinių kompanijų iki nedidelių šeimos verslų. Jie neklysta – žmonės su negalia gali dirbti įvairius darbus ir kurti vertę skirtinguose kolektyvuose. Šia iniciatyva nesiekiame iškart įdarbinti žmones su negalia, nes tai ilgiau trunkantis procesas. Norime paskatinti organizacijas apmąstyti, kaip pritaikyti darbo sąlygas prie negalią turinčių žmonių poreikių“, – sako inicia­tyvos organizatorė Lietuvoje, socialinės įdarbinimo agentūros „SOPA“ vadovė Jurga Kuprytė.

„DUOday“ šįmet startavo pasikeitusioje darbo rinkoje: „Prasidėjus karui Ukrainoje darbdaviai sugebėjo labai greitai ir lanksčiai prisitaikyti prie nuo karo bėgančių darbuotojų galimybių – taiko lankstų darbo grafiką, atskiria funkcijas, kurioms nereikalinga lietuvių kalba. Tokio paties nusiteikimo ir lankstumo tikimės į darbo kolektyvus priimant žmones su negalia“, – įsitikinusi socialinės įdarbinimo agentūros vadovė.

J. Kuprytė sako, kad vis daugiau įmonių yra pasirengusios žengti papildomą žingsnį pritaikant darbo sąlygas: „Pavyzdžiui, pritaiko darbo vietą vežimėliu judantiems žmonėms, pakoreguoja pareigybių aprašą, atsižvelgia į lanksčių darbo formų poreikį, investuoja į ilgesnį darbuotojų mokymą. Šiame procese įmonės nepaliekamos vienos – „SOPA“ darbuotojai analizuoja kiekvienos organizacijos specifiką ir ieško visoms pusėms naudingų variantų.“

„DUOday“ geografija šiais metais išsiplėtė – iniciatyva vyksta ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir Alytuje, Pakruojyje, Utenoje, Telšiuose, Ukmergėje, Biržuose, Kupiškyje (iš viso 12-oje miestų).

Prie iniciatyvos prisijungė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Švedijos ir Prancūzijos ambasados Lietuvoje, Swedbank, „Telia Lietuva“, „Western Union Lit­huania“, „Decathlon Lietuva“, „Ibis Vilnius Centre“, „Rimi Lietuva“, „Thermo Fisher Scientific“, „CV-Online LT“, „Jurgis ir Drakonas“, „Ellex Valiunas“, „Reitan Conveniece Lithuania”, Lietuvos paštas, „Yara Lietuva“, „Girteka“, Vilniaus universitetas, viešosios bibliotekos ir dar daug kitų verslo įmonių bei visuomeninių ir viešojo sektoriaus organizacijų.

Žmonėms su negalia sudaromos galimybės išsibandyti platų spektrą profesijų ir specialybių – transporto koordinatorių, informacinių technologijų, gamybos darbuotojų, klientų aptarnavimo specialistų, produktų komplektuotojų, apskaitininkų, personalo atrankos specialistų, laborantų, kelių prižiūrėtojų ir kt.

Prieš 11 metų Belgijoje prasidėjusi iniciatyva šiandien yra išplitusi daugelyje Europos šalių. Lietuvoje ji organizuojama jau trečią kartą. 2019 ir 2021 metais per „DUOday“ buvo organizuota beveik 233 duetai skirtingose Lietuvos organizacijose.

Iniciatyvą įgyvendina socialinė įdarbinimo agentūra „SOPA“ kartu su partneriais – organizacijomis, dirbančiomis žmonių su negalia užimtumo srityje.

„Bičiulystės“ inf.

 

Šį straipsnį galite skaityti lengvai suprantama kalba.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje