Lietuvoje apsistojusio Andrii Palei šeima tapo dar gausesnė.

„Andrii yra tikras super tėtis. Jis vienas augina 4 dukras, iš kurių dvi – įvaikintos, o viena mergaičių, Alina, – neįgali. Prasidėjus karui šeima per keletą valandų susikrovė būtiniausius daiktus ir skubiai paliko namus. Šiuo metu Andrii svarbiausia – pasirūpinti dukrų saugumu, sveikata ir emocine būsena“, – taip interneto svetainėje https://contribee.com/vienybetezydi# pristatoma į Lietuvą atvykusio Andrii Palei šeimos istorija.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Olegas džiaugiasi radęs prieglobstį Lietuvoje.

Jau 8 mėnesiai, kaip Pagėgių savivaldybė tapo antraisiais Olego Lastoveckio, jo šeimos bei giminaičių namais. Karas negalią turintį vyrą privertė priimti nelengvą sprendimą – palikti Novohrad Volynskyi mieste buvusius namus ir ieškoti prieglobsčio svetur. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Sofija puikiai jaučiasi Lietuvoje.

„Rusų kariuomenei įsibrovus į Ukrainą buvo skelbiama, kad Kyjivas bus užimtas per 3 dienas. Nepavykus įgyvendinti plano, tikėjomės, kad rusų kariuomenė atsitrauks ir karas baigsis. Palikdami namus daiktų pasiėmėme porai savaičių – manėme, kad po tiek laiko tikrai galėsime grįžti namo. Deja, karas tęsiasi iki šiol...“ – pasakoja Viktorija Nevzglyad. Ji kartu su dukrelėmis Jelizaveta ir Sofija bei vyru Vladimiru kovo viduryje išvyko iš netoli Kyjivo esančio Brovarų miesto ir iki šiol gyvena Palangoje.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Oleksandras patenkintas jam skirtu elektriniu vežimėliu.

Karas Ukrainoje itin skaudžiai palietė žmones su negalia. Daugelis jų dėl sudėtingos būklės ilgai negalėjo evakuotis. O tokiai galimybei atsiradus, iš bombarduojamų namų rūsių, slėptuvių išvyko kaip stovi: be seniai pasibaigusių vaistų, neįgaliųjų vežimėlių, slaugos priemonių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Oleksijus noriai lanko Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklą-daugiafunkcį centrą.

Hanna Mandrykina su 8-erių Oleksijumi neramias žinias apie karo eigą Ukrainoje nuo kovo pradžios stebi iš Lietuvos. Nors virš galvų neskraido raketos, nesigirdi sprogstančių bombų ir apie oro pavojų perspėjančių sirenų, vis tiek neramu. Zaporižėje, iš pasaulio dėmesio nedingstančioje dėl rusų užimtos atominės elektrinės, liko artimieji, namai, buvęs gyvenimas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuva visapusiškai padeda Į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams. Negalią turintiems pabėgėliams ši pagalba ypač svarbi – reikia išmokų ir vaistų, techninės pagalbos priemonių ir sveikatos, socialinių paslaugų. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) pasiruošusi padėti kiekvienam į ją besikreipiančiam ukrainiečiui.

Palikite komentarą (0 Komentarai)