„Vilties paukštės“ skrydis per Lietuvą prasidėjo Dusetose

I atrankinio turo nugalėtoju išrinktas Rokiškio rajono neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Laukuva“.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Atėjus rudeniui, kaip ir kasmet, prasideda tradiciniai Lietuvos neįgaliųjų draugijos organizuojami „Vilties paukštės“ koncertai. Šiemet „Vilties paukštė“ savo skrydį pradėjo Zarasų rajone, Dusetose. 

Į Dusetų kultūros centro dailės galeriją susirinko 11 kolektyvų. Vilniaus apskričiai atstovavo „Minoras“ (Vilniaus m. neįgaliųjų draugija), „Viltis“ (Širvintos) ir 2 kolektyvai iš Švenčionių – „Praeities aidai“ ir „Upelė“. Iš Panevėžio apskrities į renginį atvažiavo „Juodvingė“ (Panevėžio r.), „Prie Kupos“ (Kupiškis) ir „Laukuva“ (Rokiškis). Gausiausiai buvo atstovaujama Utenos apskričiai – pirmajame koncerte dalyvavo ansambliai iš Utenos („Vyturiai“), Ignalinos („Putinas“), Visagino („Pušelės“) ir Zarasų („Ežerija“).

Šventės dalyvius sveikino Lie­tuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Jelena Ivančenko. „Labai džiaugiuosi, kad kolektyvai stiprėja, tobulėja. Savo kūryba jie garsina mūsų organizacijos vardą, – sakė J. Ivančenko. – Esu dėkinga tiems neįgaliųjų draugijų vadovams, kurie imasi organizuoti „Vilties paukštės“ renginius. Jie sukuria šventę ne tik kitiems kolektyvams, bet ir savo organizacijos nariams.“ Renginio dalyvių pasveikinti atė­jo Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas ir kiti svečiai. Šventės dalyviams koncertavo Dusetų specialiojo ugdymo skyriaus „Sartukas“ kolektyvas.

„Vilties paukštės“ akimirkos.

„Vilties paukštę“ organizavusi Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Vilhelmina Dubnikova džiaugėsi, kad renginys pavyko puikiai – susirinko pilna salė žiūrovų, žmonės buvo patenkinti, nuoširdžiai plojo. Tokia šventė Zarasų rajone vyko pirmą kartą, tad daugelis maloniai nustebo pamatę, kaip gražiai muzikuoja neįgaliųjų draugijų kolektyvai.

Atrankinio turo nugalėtoju išrinktas Rokiškio rajono neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Laukuva“, vadovaujamas Alvydo Fijalkausko. Jis pakviestas pasirodyti lapkričio 26 dieną Anykščiuose vyksiančiame baigiamajame „Vilties paukštės“ koncerte.

Projektą „Vilties paukštė 2019“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

„Bičiulystės“ inf.
LND archyvo nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje