„Vilties paukštės“ dainos skambėjo Tauragėje, Šeduvoje ir Varėnoje

Šiemetinė „Vilties paukštė“ skirta Baltijos kelio“ 30-mečiui, tad joje netrūko tautinių motyvų.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Konkursas-koncertas „Vilties paukštė“

Į finalinį „Vilties paukštės“ koncertą pateko Alytaus miesto neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Dzūkijos atgaiva“.

 

Tauragės kultūros rūmuose vykusiame neįgaliųjų draugijų festivalyje-koncerte dalyvavo 8 neįgaliųjų meno kolektyvai: „Dzūkijos atgaiva“ (Alytus), „Rambynas“ (Pagėgiai), „Draugystė“ ( Jurbarkas), „Viltis“ (Kalvarija), „Siesartis“ (Šakiai), „Gaja“ (Raseiniai), „Svaja“ (Šiaulių r.), „Svajonė“ (Kelmė), „Šilainė“ (Šilutė) ir „Vakarėja“ (Tauragė).

Renginio dalyvius sveikino ir smagaus laiko palinkėjo Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Jolanta Skrodenienė, rajono savivaldybės tarybos nariai, Lietuvos neįgaliųjų draugijos atstovai.

„Mūsų mieste rengiamas šventinis koncertas – visiems puiki proga ne tik pasirodyti, bet ir susitikti, pabendrauti, pasilinksminti“, - teigė svečius sutikęs bei visiems geros viešnagės ir sveikatos linkėjęs Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus.

Nugalėjo ir teisę dalyvauti finaliniame koncerte iškovojo Alytaus miesto neįgaliųjų draugijos kolektyvas.

 

***

Šeduvoje geriausiu pripažintas Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Goda“.

 

Šeduvos kolektyvas „Verdenė“, praėjusiais metais tapęs konkurso „Vilties paukštė“ nugalėtoju, šiemet mielai priėmė 8 kolektyvus iš įvairių šalies kampelių. Kultūros ir amatų centro scenoje šįkart pasirodė kolektyvai: „Pagairė“ (Klaipėda), „Gabija“ (Radviliškis), „Verdenė“ (Šeduva), „Šiladis“ (Pakruojis), „Žalsvasis šaltinis“ (Pasvalys), „Gaja“ (Kėdainiai), „Jovaras“ (Panevėžys), „Ievaras“ (Vievis) ir „Goda“ (Ukmergė).

Renginys prasidėjo Radviliškio kultūros centro teatro studijos „Balta“ etiudu „Žemės stichijos“. Šventės dalyvius pasveikino ir visiems didžiausios sėkmės palinkėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Justinas Pranys bei Šeduvos miesto seniūno pavaduotoja, laikinai einanti seniūno pareigas, Aušra Stanevičiūtė. Miesto šeimininkai patikino, kad Šeduva lauks vėl į jų miestą sugrįžtančios „Vilties paukštės“.

 

Panavėžiečiai pasipuošė tautiniais drabužiais.

 

Neįgaliųjų kolektyvus vertino profesionali komisija: Radviliškio muzikos mokyklos direktorė Aurelija Stončiuvienė, grupės „Aura“ narys, solistas Romualdas Juzukonis ir Šeduvos kultūros ir amatų centro direktorius Vaidotas Katutis. Buvo vertinama kūrinių atlikimo technika, atlikimo įtaigumas, sceninis įvaizdis ir kultūra, repertuaro sudėtingumas, kūrinių atlikimo ansambliškumas ir kolektyviškumas.

Geriausiai Šeduvoje pasirodė ir kelialapį į baigiamąjį koncertą pelnė Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Goda“, vadovaujamas Zitos Kvik­lienės. Ukmergiškiai buvo vieni tų, kurie daug dėmesio skyrė šiemetinei tema – Baltijos kelio 30-mečio paminėjimui. Vienas akcentų – plazdančios visų trijų Baltijos šalių vėliavos.

 

***

„Medlieva“ iš Kazlų Rūdos sulaukė daug šiltų sveikinimų.

 

Paskutinis šiais metais atrankinis „Vilties paukštės“ turas vyko Varėnos kultūros centre.

Į šventę atvyko kolektyvai „Šyp­sena“ (Alytaus r.), „Rasa“ (Druskininkai), „Atjauta“ (Lazdijai), „Kraštietės“ (Vilkaviškis), „Šilas“ (Prienai), „Vaivorykštė“ (Vilniaus r.), „Atgaiva“ (Varėna), „Dainuok, širdele“ (Šalčininkai) ir 2 kolektyvai iš Kazlų Rūdos: „Sidabrinė gija“ ir „Medlieva“.

Daugiausiai komisijos balsų pelnė ir kelialapį į „Vilties paukštės“ finalą iškovojo kapela „Med­lieva“ iš Kazlų Rūdos.

 

Šalčininkų rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Dainuok, širdele“.

 

Lietuvos neįgaliųjų draugijos renginių organizatorė Saulė Vėjelienė pasidžiaugė, kad pasibaigus visiems turams matyti, kiek yra daug norinčių dainuoti žmonių – beveik kiekviename rajone turime po vieną ar net keletą ansamblių: „Smagu, kad negalią turintys žmonės moka prasmingai leisti laisvalaikį, džiugina, kad jie į sceną lipa pasitempę, gražiais sceniniais drabužiais. Norėtųsi, kad kolektyvai vis tobulėtų, augtų, siektų aukštesnio meninio lygio. Dėl to ir rengiame konkursą, kurio baigiamasis turas šiemet vyks Anykščiuose.“

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje