Garsinės knygos – ne tik akliesiems

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Lietuvos aklųjų biblioteka

Lietuvos aklųjų biblioteka aptarnauja ne tik regos negalią turinčius skaitytojus. Jos paslaugomis gali naudotis (klausytis garsinių knygų) disleksiją, t. y. skaitymo sutrikimų turintys vartotojai. Taip pat šioje biblio­tekoje gali skaityti mokymosi sunkumų bei autizmo spektro sutrikimų turintys žmonės, kuriems sunku skaityti įprastą spausdintą tekstą. Mūsų vartotojais gali tapti fizinę negalią turintys žmonės, jei jų negalia trukdo versti įprastos knygos puslapius, pavyzdžiui, jų paralyžiuotos rankos, arba jie turi Parkinsono ligą.

Norint tapti Lietuvos aklųjų bibliotekos elektroninės bibliotekos skaitytojais, reikia nueiti į elektroninę biblioteką „elvis“ adresu elvis.labiblioteka.lt ir užpildyti ten esančią registracijos formą pasirinkus punktą „registracija su slaptažodžiu“. Užpildžius formą reikia prisegti reikiamus dokumentus: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir sutrikimus įrodantį dokumentą. Jei žmogus turi fizinę arba regėjimo negalią, jis turi prisegti neįgalumo pažymėjimą, jei turi skaitymo arba mokymosi sunkumų – iš Pedagoginės-psichologinės tarnybos gautą pažymą. Jei vyresniam žmogui silpsta rega, jam užtenka šeimos gydytojo pažymos, kurioje nurodyti regos sutrikimai.

Norint naudotis mūsų elektronine biblioteka reikia kompiuterio ir interneto arba išmaniojo telefono ir interneto. Knygas galima klausyti tiesiai per elvis.labiblioteka.lt svetainėje esantį grotuvą arba atsisiųsti knygas į savo kompiuterį ir telefoną ir klausyti jas mp3 formatu, tiesiai iš kompiuterio arba mobiliojo telefono arba įsikėlus į norimą laikmeną mp3 grotuvą ir t.t.

Lietuvos aklųjų bibliotekos elektroninėje bibliotekoje yra maždaug 12 000 garsinių knygų. Kiekvienais metais ši biblioteka pasipildo 400 naujų leidinių. Šiuo metu vykdomas Mobilait projektas, kurio metu bus išleista keli šimtai mokslinių leidinių. Šis projektas vykdomas su Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Mykolo Riomerio universitetų bibliotekomis ir Kauno apskrities viešąja biblioteka. Taip pat įgyvendinant šį projektą bus atnaujinta elektroninė biblioteka „Elvis“.

Ugnė ŽILYTĖ

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje