Prieš ketvirtį amžiaus susibūrę žemaūgiai – lyg viena šeima

Jubiliejinio renginio dalyviai.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Šiemet Lietuvos žemaūgių žmonių asociacija (LŽŽA) mini savo 25 metų įkūrimo jubiliejų. 1995 m. liepą įvyko pirmas Lietuvos žemaūgių susitikimas, o tais pačiais metais lapkritį surengta steigiamoji konferencija. 

Mes, likimo broliai ir seserys, tapome artimi kaip vienos šeimos nariai. Socialiniame tinkle Facebook turime saviškių grupę, kurioje vieni kitus sveikiname įvairiomis progomis, dalijamės susitikimų nuotraukomis, kitaip bendraujame.

Nenustebkite išgirdę žodį frantavikai. Tai mes, LŽŽA nariai, kartu perėję ugnį, vandenį ir varines triūbas. Vieni be kitų mes neįsivaizduojame gyvenimo, todėl stengiamės kasmet susitikti. Pernai nusprendėme surengti susitikimą, skirtą LŽŽA 25-mečiui paminėti. Kai visi baiminosi dėl koronaviruso, mes ruošėme programą ir labai tikėjome, kad susitikimas įvyks. Ir jis įvyko – rugpjūčio viduryje susitikome Šventojoje, poilsio namuose „Žara“. Nors pagrindinė renginio diena buvo rugpjūčio 15-oji, LŽŽA aktyvas, pasivadinęs „Neptūno“ komanda, atvyko pora dienų anksčiau. Laukė daug darbų – vieni pakavo dovanoms skirtus puodelius, kiti ruošėsi krikštynoms.

Vakare visi susirinkome prie bendro stalo – kiekvienas atsivežėme vaišių ir sau, ir draugams Pasikeitėme dovanėlėmis, drauge palydėjome saulę.

Kitą dieną surengtame posėdyje daugelis sužinojo nemalonią naujieną – Registrų centras inicijuoja asociacijos likvidavimą. Nusprendėme, kad, nepaisant to, mes vis tiek būsime kartu, nes asociacija visada bus mūsų širdyje. Paskui aptarėme ateinančių metų renginį, kitus rūpimus klausimus.

Padirbėję visi susitikome prie pietų stalo „Žaroje“. „Neptūno“ komandos nariams buvo įteikti pažymėjimai. Paskui visi ėjome į netoli jūros paruoštą vietą krikštynoms. Angelas, kunigas (šių eilučių autorė ir Almantas) tapo pagrindiniais šio renginio veikėjais. „Krikštukams“ reikėjo ir žodžius sudėlioti, ir surištomis kojomis bėgti, ir įvairias užduotis atlikti. Nepamiršome ir priesaikos, apipylimo vandeniu. Paskui prisijungėme prie Lietuvos hipofizės pacientų asociacijos surengtos akcijos „Rankos“, skirtos Akromegalijos pažinimo dienai paminėti.

Vakarą praleidome kavinėje, tarėmės, kur rengsime fotosesiją. Kitą dieną spėjome ir lauktuvėmis pasirūpinti, ir Baltijos jūra pasidžiaugti. Per pietus visiems jubiliejinio renginio dalyviams prisiminimui buvo įteikti magnetukai su užrašu „LŽŽA 25“. Nuoširdžiai dėkojame žmogui, sumokėjusiam už jų pagaminimą, bet nenorėjusiam būti įvardytam. Už tai, kad galėjome dalyvauti renginyje, esame dėkingi ir Zarasų rajono savivaldybės merui Nikolajui Gusevui.

Malonių emocijų suteikė fotosesija, o vėliau – ir Vilmos Zondelienės organizuotos pramogos. Visų dar laukė iškilminga vakarienė. Ją pradėjome tylos minute, pagerbdami Anapilin iškeliavusius mūsų bičiulius. Paskui buvo perskaitytas asocia­cijos įkūrėjos Jolantos Dorszynski sveikinimas, o Valė Jaugienė papasakojo apie pirmą susitikimą Šiauliuose. Buvo apdovanoti aktyviausi nariai, pasveikinti jubiliatai.

Ankstų rytmetį laukė dar viena tradicinė fotosesija prie jūros. Nejučiom atėjo laikas atsisveikinti. Išsiskirti labai nesinorėjo, bet sutarėme, kad vėl taupysime pinigėlius ir lauksime naujo susitikimo. Kitais metais norime organizuoti susitikimą su Lietuvos hipofizės pacientų asociacija. Kviečiame visus atvykti. Susitikime ir vėl!

Liudmila RIMEIKIENĖ
Vilmos Zondelienės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje