Su naujomis kuprinėmis – siekti pergalių moksle ir sporte

Edvinas į mokyklą eina su LND pirmininko Igno Mačiuko įteikta kuprine.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

112 pradinukų šį rugsėjį į mokyklas išsiruošė su naujomis Lietuvos paralimpinio komiteto padovanotomis kuprinėmis. Daugiau kaip pusė mokinukų jas gavo iš Lietuvos neįgaliųjų draugijos. 

Ir dovana, ir paskaita

Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Zita Kvik­lienė pasakoja, kad kartu su mama į draugiją atėjusi trečiokė Emilija buvo labai nusiminusi. Mokslo metai jau prasidėjo, o dvejus metus nešiotą kuprinę pakeisti nauja tėvai neturėjo už ką. Kai pirmininkė ištiesė mergaitei naują spalvingą kuprinę, jos veidukas nušvito šypsena. O kai pamatė, kad ji netuščia, – apsidžiaugė dar labiau.

„Kuprinę iš draugijos išsinešęs Rokas ją pasidėjo ant suoliuko ir dar ilgai iš vieno, iš kito šono apžiūrinėjo – buvo smagu matyti, kaip vaikas džiaugiasi“, – šypsosi Z. Kviklienė.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre besimokančius Urtę ir Tadą draugijos pirmininkė šeštadienį aplankė namuose. Iš Vilniaus vaikai grįžta tik savaitgaliais, kai draugija nedirba. „Turėjau šiai šeimai nuvežti „Maisto banko“ produktus, tad kartu pradžiuginau ir mokinukus“, – sako Z. Kviklienė.

Ukmergėje gyvenantiems pradinukams iš LND gautos 7 kuprinės. Jų įteikimą pirmininkė papildė trumpa paskaitėle. „Kiekvienam mokinukui papasakoju, kas mes esame, kad priklausome didelei Lietuvos neįgaliųjų draugijai, kuri visais rūpinasi, ir kad yra organizacijų, kaip Lietuvos paralimpinis komitetas, kurios mus myli ir padeda, – pasakoja Z. Kviklienė. – Stengiuosi kuo paprasčiau vaikams paaiškinti, kad paralimpiečiai labai panašūs į juos – vieni neturi rankos ar kojos, kiti negirdi ar nemato, tretiems širdelę skauda. Bet jie daug sportuoja, stengiasi, dalyvauja įvairiose varžybose, iškovoja medalius. Ir vaikus paraginu daugiau bėgioti, žaisti, sportuoti, tada ir jie užaugę galės tapti paralimpiečiais. Berniukai labai susidomi, daug klausinėja. Ne vieni tėvai pirmą kartą sužino apie paralimpinį sportą – taip ir plečiame vieni kitų akiratį.“

Iš Zitos Kviklienės rankų – dovana Rokui.

Didelė parama šeimai

Tris mažuosius draugijos narius naujomis kuprinėmis nudžiugino ir Kazlų Rūdos neįgaliųjų draugija. Pirmininkė Ramutė Sarapinavičienė sako, kad tik gavusi laišką iš LND, jog Lietuvos paralimpinis komitetas žada padovanoti pradinukams po kuprinę, negaišdama paskambino jų tėvams, perspėjo, kad joms įsigyti skirtus pinigėlius pataupytų kitiems pirkiniams. „Iš pradžių dar niekas nesitikėjo, kad kuprinėse vaikai ras ir jiems reikalingų įvairių mokyk­linių priemonių – piešimo sąsiuvinių, akvarelinių dažų, guašo, plastilino, flomasterių, teptukų, tad džiaugsmo buvo dvigubai daugiau“, – pasakoja draugijos pirmininkė, naujomis, atšvaitais papuoštomis kuprinėmis apdovanojusi pirmokėlius Aduką ir Viltę, antrokę Gabrielę. R. Sarapinavičienė sako esanti labai dėkinga LND, kad padeda pasirūpinti ir jauniausiais draugijos nariais – kasmet pajūryje surengia vaikų stovyklą, pradžiugina dovanėlėmis.

Džiaugsmo netrūko ir Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijoje – dviem pradinukams naujas kuprines įteikė organizacijos pirmininkė Stanislava Globienė. Pasak jos, rajonuose, ypač kaime, gyvenantys žmonės verčiasi labai sunkiai ir išleisti vaikus į mokyklą jiems tik­rai nelengva. Į draugiją kuprinės dukrelei Gretai atsiimti atėjusi mergaitės mama dėkojo su ašaromis akyse – jų šeimai tai didelė parama. „Moteris sakė mokyklinių prekių dukrai dar nepirkusi – laukusi rugsėjo 10 dienos, kai gaus pinigėlių. Padovanota kuprinė su visu mokymosi priemonių rinkiniu padės sutaupyti šeimos biudžetą“, – sako S. Globienė.


Prasminga socialinė akcija

Daugiau kaip 100 pradinukams skirtų kuprinių – gražaus bendradarbiavimo rezultatas. Lietuvos paralimpinio komiteto sumanytą socialinio projekto idėją palaikė ir lėšų skyrė pagrindinis organizacijos part­neris – loterijas organizuojanti bendrovė „Euloto“. Lietuvos paralimpinis komitetas kuprines perdavė šalies neįgaliuosius vienijančioms organizacijoms: LND, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo cent­rui, „Vilties“ mokyklai, Klaipėdos regos cent­rui. Pradinukams skirtos dovanos pasklido po visą šalį.

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius būtent taip įsivaizduoja tik­rąją integraciją: „Vaikai – šalies, paralimpinio judėjimo ateitis. Norime prisidėti prie jų ateities, o to pagrindas yra išsilavinimas. Be to, tikimės, kad daugiau vaikų ir jų tėvų sužinos apie paralimpinį sportą. Galbūt kai kurie iš šių vaikų ateityje taps paralimpiečiais“. „Euloto“ direktorius Mantas Lebedžinskas taip pat tikisi, kad ši akcija prisidės prie paralimpinio sporto ateities – vaikų skatinimo sužinoti apie galimybes siekti pergalių ne tik gyvenime, bet ir sporte.

Aldona DELTUVAITĖ

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje