Parodoje – sustabdytos karantino akimirkos

Parodos „Karantino veidas“ nuotrauka.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Vilniaus miesto neįgaliųjų draugijoje surengta jau 6-oji fotografų būrelio nuotraukų paroda. Šis būrelis – vienas aktyviausių draugijoje. Organizacijos vadovė Jadvyga Rostovskaja džiaugiasi, kad Nelios Britovos vadovaujami draugijos nariai kasmet sugalvoja naują temą, o jų fotografijos papuošia draugiją.

Fiksavo karantino akimirkas

Šiemetinės parodos tema – „Karantino veidas“. Žmonės fiksavo, koks buvo Vilnius ir kokie buvome mes per karantiną, kai turėjome atsiriboti nuo pasaulio. „Kadangi tuo metu negalėjome susitikti, dirbome nuotoliniu būdu – susiskambindavome, susirašinėjome. Žmonės man siųsdavo savo nuotraukas, aš jas pakoreguodavau, aptardavome, kas pavyko“, – sako būrelio vadovė N. Britova. Ji pasakoja, kad žmonės dirbo skirtingai – vieni visai neišeidavo iš namų, tad fotografavo iš balkono. Kiti nufotografuodavo tai, ką pamatydavo trumpam išėję į parduotuvę ar pasivaikščioti, treti daug laiko praleisdavo gamtoje. Iš viso draugijos nariai atsiuntė 52 nuotraukas. Kai kuriose tikrai pavyko užfiksuoti karantino nuotaiką: tuščios Vilniaus gatvės, žemėn nuleisti veidai su kaukėmis, lyg kalėjime užtvertos sakuros – tokia šių metų realybė. „Ši paroda – unikali. Mėgstu lankytis Vilniaus galerijose, bet niekur tokios nemačiau“, – sako N. Britova. Jos teigimu, galbūt po poros metų šios nuotraukos jau bus istorinės.

Parodos „Karantino veidas“ nuot­rauka. 

Fotografija – įdomus hobis

Sigitas Norvaišas būrelį lanko jau 5 metus – kai tik nebūna užsiėmęs, visada stengiasi nueiti. „Tobulėji pats ir kitiems ką nors patari, – sako vyras. – Būrelyje ne tik fotografuojame, bet ir kuriame filmukus, atvirukus, ką nors sužinome apie fotografijos teoriją.“ Sigitas sako nuo vaikystės domėjęsis analogine fotografija ir dabar mėgsta į rankas paimti fotoaparatą. Šį kartą į parodą pateko jo nufotografuotas ištuštėjęs Vilnius. „Keistas jausmas – miestas visai be žmonių“, – prisimena Sigitas.

Lidija Zimina fotografuoja viską – ir gamtą, ir parduotuvę, o kiek įdomių nuotraukų galima padaryti poliklinikoje – dabar viskas kitaip. Į parodą pateko moters fotografijos iš Santaros klinikų – jai pavyko užfiksuoti greitosios pagalbos gydytojų nuotaikas, su vežimėliu išvežamą žmogų. „Nuo jaunystės mėgau stebėti gamtą, ypač debesis, bet neturėjau fotoaparato. Kai draugijoje atsirado fotografijos būrelis, įsigijau. Tai mano hobis, – pasakoja L. Zimina. – Esu neįgali, pensininkė, bet nebūna dienos, kad kur nors neišeičiau. Ir visus kitus kviečiu – neskubėkite išeiti į pensiją, bet jei išėjote, ką nors veikite. Juk gyvenimas – judėjimas.“

Moteris sako turinti ne vieną hobį – Vilniaus miesto neįgaliųjų draugijoje lanko ir ansamblį, ir rankdarbių, ir pynimo būrelius. „Stengiamės savo nariams pasiūlyti įvairių veiklų – veikia būreliai, draugijoje dirba psichologas. Sunkią negalią turinčius žmones lankome namuose. Kviečiu visus žmones, kuriuos ištiko negalia, neužsidaryti namuose, ieškoti bičiulių, bendrauti. Galbūt atrasite naujų pomėgių“, – sako J. Rostovskaja.

Emilija STONKUTĖ

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje