Specialioje parduotuvėje – įvairūs negalią palengvinantys daiktai

Toks kastuvėlis patogus turint silpnesnes rankas.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Negalios horizontai (angl. Disability Horizons) – taip vadinasi 2011 metais dviejų negalią turinčių jaunuolių įkurta interneto svetainė. Joje publikuojami įvairūs straipsniai, kurių tikslas – padėti negalią turintiems žmonėms gyventi taip, kaip jie nori. 

Naudingi ir stilingi daiktai 

Šiais metais svetainės rengėjai įkūrė internetinę parduotuvę, kurioje galima įsigyti įvairiausių negalią palengvinančių daiktų. „Jei turi negalią, net ir labai paprasti dalykai gali palengvinti tavo gyvenimą. Deja, dauguma iš jų yra pernelyg mediciniški. Sunku rasti patrauklaus dizaino priemonių arba jos pasiklysta tarp žinomų įmonių siūlomų prekių“, - sako parduotuvės steigėjai. Šioje parduotuvėje pristatomi produktai yra ne tik praktiški, bet ir stilingi. Parduotuvės įkūrėjai sako, kad jie buvo kruopščiai atrinkti peržiūrėjus žinomų, patikimų gamintojų siūlomas prekes, taip pat atsižvelgus į bendruomenės rekomendacijas. Parduotuvėje galima įsigyti virtuvės, vonios, namų apyvokos daiktų, specialių drabužių ar apsirengti padedančių prietaisų, vežimėlių ar automobilių priedų, taip pat judėjimą palengvinančių įrenginių.

Taigi pasižvalgykime, ką gi galime įsigyti šioje specializuotoje parduotuvėje.

Paprasta detalė prie ramentų, bet labai patogu. 

Nuo sodo įrankių iki drabužių

Kompanija Peta Easi-Grip siūlo įvairius įrankius: peilius, sodo įrankius, žirkles, nagų priežiūros rinkinius. Jais patogu naudotis net turint silpnas rankas, kenčiant skausmus ir pan. Pavyzdžiui, sodo kastuvėlio rankena ilgesnė, ji tvirtinama prie dilbio, taigi kasant naudojama ne tik plaštakos, bet ir dilbio jėga. Žirklių rankenos ilgesnės, jomis kerpant naudojama ne pirštų, o delno jėga. Jos labai patogios, tarkim, sergant artritu ar kita pirštų lankstumą pažeidžiančia liga.

Įmonė Care designs kuria įvairius tekstilės gaminius, kurie skirti apsaugoti drabužius, jei teka seilės, sunku ryti valgant ar geriant. Pavyzdžiui, įprastą šaliką primenantis gaminys pagamintas iš minkštos, skystį sugeriančios medžiagos, kuri iš kitos pusės yra impregnuota. Tokį šaliką dėvintis žmogus atrodo oriai.

Buckingham Healthcare pristato įvairius kasdienį gyvenimą palengvinančius prietaisus. Pavyzdžiui, specialus prietaisas padės užsisegti liemenėlę viena ranka (moterys, kurių sutrikusi judėjimo funkcija, paralyžiuota ranka ar vargina artrito skausmai turbūt tikrai tokiu apsidžiaugtų), kitas pagelbės maunantis kojines, nešant karštą lėkštę ar pan. Itin paprastas, bet svarbus prietaisas – šakutė ir peilis viename. Viena šakutės pusė yra aštri, todėl ja patogu susmulkinti maistą be peilio. Gamintojai tikina, kad elegantiškas šakutės dizainas neišskirs jūsų iš kitų net ir prašmatniame restorane.

Čia galima nusipirkti netgi specialių batraiščių, kurie sukurti taip, kad jų nereikėtų atrišti ir užrišti. Negalią turinčios moters rankinė niekuo neišsiskiria iš kitų, bet yra patogi neįgaliojo vežimėliu judančiam, silpnas rankas turinčiam žmogui.

Su tokiu apsiaustu nesušlapsi. 

Siūloma kaukė skaitantiems iš lūpų

Parduotuvėje galima įsigyti įvairių ženkliukų, lipdukų. Vienuose pažymėta, kad asmuo turi nematomą negalią, todėl prašoma nenustebti, jei jis kaip nors neįprastai elgsis. Visa serija lipdukų skirta tvirtinti prie automobilio – raginama palikti 2 metrų atstumą iki automobilio, kad būtų galima išlipti judančiam neįgaliojo vežimėliu. Pastaruoju metu aktualus dar vienas ženklas – informuojantis, kad jo nešiotojas turi negalią arba būklę, dėl kurios negali dėvėti kaukės.

Kitas ženkliukas, kurį galima įsisegti į atlapą, perspėja, kad jo nešiotojas yra didesnės rizikos grupėje, dėl to prašoma išlaikyti atstumą. Dar vienas ženklas skirtas informuoti, kad asmuo skaito iš lūpų, todėl negali suprasti, kas jam sakoma, jeigu kitas asmuo dėvi kaukę. Čia pat siūloma ir išeitis – kaukės, skirtos bendrauti su tais, kurie skaito iš lūpų (viduryje įsiūtas langelis). Tokia kaukė kainuoja mažiau nei 4 svarus.

Parduotuvę galima rasti internete šiuo adresu https://shop.disabilityhorizons.com/. Pasidairykite, o gal ką nors ir įsigysite. Juk kartais paprastas daikto patobulinimas kai kam gali prilygti Nobelio premijos vertam išradimui.

Emilija STONKUTĖ

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje