Dovana Šv. Tėvo jubiliejui

Aldona Valentukonienė Lazdijų Šv. Onos bažnyčiai padovanojo savo kryželiu išsiuvintėtą popiežiaus Jono Pauliaus II portretą.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Žmonės sako, kad talentais arba gimstama, arba tampama. Tačiau vienų talentai anksčiau ar vėliau išvysta gyvenimo šviesą, kitų gi žūsta gyvenimo vingiuose. 

Ne vienas savo hobį atskleidžia jau brandžiame amžiuje, ypač pasikeitus gyvenimo aplinkybėms. Būdamas darbingas, dirbdamas tiesioginį darbą, spręsdamas kartais ir labai sudėtingas problemas, žmogus neturi laiko nei kūrybai, nei visuomeninei veiklai. Išėjęs į užtarnautą poilsį ar tapęs neįgaliu, ieško, kaip įprasminti likusį gyvenimo tarpsnį, randa naujų veiklų. Kiti sutrinka, skundžiasi, kad nėra ką veikti.

Teigiamu pavyzdžiu galima laikyti Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos narę Aldoną Valentukonienę. Aldona daugelį metų dirbo banke, o vėliau tapo ir valdytojo pavaduotoja. Visuomet buvo reikli ir principinga. Pelnė autoritetą ne tik tarp bendradarbių, bet ir tarp tarnybinių reikalų su banku turėjusių žmonių.

Slenkant gyvenimo metams, prastėjo A. Valentukonienės sveikata. Teko patirti ne vieną operaciją. Buvo nustatytas neįgalumas. Bet Aldona nepasidavė gyvenimo negandoms, įstojo į neįgaliųjų draugiją.

Nuo jaunystės ji mėgo siuvinėti, bet, kaip ir daugeliui, trūko tam laiko – mokslas, darbas, šeima, o tapusi neįgalia ir sunkiai judėdama, ji pradėjo siuvinėti įvairius rankdarbius, paveikslus. Draugijos renginiuose buvo rengiamos A. Valentukonienės kūrybos parodos. Žmonės žavėjosi jos rankdarbiais ir paveikslais. Ne vieną Aldona yra padovanojusi draugams ir pažįstamiems. Ji yra išsiuvinėjusi paveikslų ir religine tematika. Būdama jau 76-erių Aldona kryželiu išsiuvinėjo popiežiaus Jono Pauliaus II paveikslą. Švęsdama savo 80 metų jubiliejų Lazdijų šv. Onos bažnyčioje, šį popiežiaus paveikslą Aldona padovanojo bažnyčiai. Nors moteris sunkiai juda, dažnai apsilanko bažnyčioje, džiaugiasi, kad savo kukliu darbu galėjo prisidėti prie popiežiaus 100 metų jubiliejaus paminėjimo. Džiaugiasi ir parapijiečiai.

Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos bendruomenė savo narei A. Valentukonienei jos 85-erių metų proga linki sėkmės ir kūrybinės energijos, savo kūryba paįvairinti ne tik neįgaliųjų draugijos, bet ir rajono kultūrinį bei dvasinį gyvenimą.

Juozas RASIULIS
Lazdijai

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje