Fotoparodoje – sustabdytas akimirkos žavesys

Parodos „Sustok, akimirka žavinga!“ nuotrauka.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Birželį Lentvario gyventojus džiugins Vytauto Žemaičio, jų kaimyno iš Senųjų Trakų, fotografijos paroda „Sustok, akimirka žavinga!“, eksponuojama Lentvario bibliotekoje. Lankytojai pamatys fotografijose sustabdytų gamtos vaizdų grožį ir ramybę. 

Šią parodą, anot V. Žemaičio, surengti paskatino asmeniniai jubiliejai, taip pat tai autoriaus 55 metų, skirtų žurnalistikai ir fotografijai, sukakties paminėjimas.

Autoriaus širdžiai artimiausia tema – Lietuvos, ypač Trakų krašto, gamta. V. Žemaičio nuotraukomis ne tik iliustruojami leidiniai – jos pasirenkamos ir knygų viršeliams. Nuot­raukas galima pamatyti J. Tinfavičienės knygoje „Saulė nusileido už Trakų pilies“, J. Bučo monografijoje „Trakų istorinis nacionalinis parkas“, V. Vilkišiaus knygoje „Laisvės kibirkštėlė“, Trakų krašto literatų kūrybos almanachuose.

Parodos „Sustok, akimirka žavinga!“ nuotrauka. 

Autoriui patinka rodyti ne tik gamtos grožį. V. Žemaičiui artimas ir portreto žanras, nes įdomu atskleisti žmogaus charakterį. Jam teko fotografuoti ir pasaulyje garsius asmenis: Nyderlandų karalienę Elžbietą II, Lenkijos Respublikos prezidentą Lechą Kačynskį, Lietuvos Respublikos prezidentus Valdą Adamkų ir Algirdą Brazauską bei kitus.

Architektūros fotografija, ypač bažnyčių – dar vienas mėgstamas žanras. Nemažai įdomių kadrų autorius užfiksavo ir stebėdamas istorinius įvykius. Savo nuotraukas V. Žemaitis dažnai papildo eilėmis, kurias rašo jau daug metų. Juokaudamas autorius sako, kad poezija ir fotografija jam yra tarsi antra žmona.

Vytauto darbai nelieka nepastebėti. 2010 m. už indėlį į Trakų krašto kultūrą ir meną V. Žemaitis buvo apdovanotas garbinga Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nominacija, II laipsnio diplomu ir medaliu. Jo kūrybą knygelėje „Gyvenimas su fotoaparatu“ aptaria Ona Trepuilaitė-Virginavičienė ir Jonas Laurinavičius.

Ši V. Žemaičio paroda – ne pirmoji. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre buvo eksponuojama fotoparoda apie Bakaloriškių kaimą „Sudeginto kaimo aidai“, Seime vyko paroda apie gamtą „Skiriu jums tylą“.

Fotografija yra tylos menas, teigia autorius. Parodos „Sustok, akimirka žavinga!“ žiūrovą jis kviečia akimirkai sustoti, apsidairyti, pamąstyti. Įsižiūrėti ir įsiklausyti į gamtą ir į save. Šią parodą V. Žemaitis dovanoja visiems, išsiilgusiems gamtos ramybės, išminties bei grožio. Tiesa, pats autorius dėl negalios parodos aplankyti negalėjo.

Aušra GIRDZIUŠIENĖ

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje